با افزایش اعتبار بیت کوین مایکرواستراتژی ۲۱ هزار بیت کوین خریداری کرد

0
33

مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، بزرگترین شرکت سهامی عام هوش تجاری لیست شده در نزدک (NASDAQ)، تأیید کرد با توجه به روند صعودی و شگفت‌انگیز افزایش اعتبار بیت کوین از سوی نهادها این ارز دیجیتال را به عنوان اصلی‌ترین ذخیره ارزشمند خود انتخاب کرده است.

مایکرواستراتژی، پیش از این بیت کوین را به عنوان اصلی‌ترین دارایی با ارزش خود معرفی کرده بود. این شرکت طی بیانیه‌ای مطبوعاتی در رزو سه‌شنبه، تأیید کرد که ۲۱٬۴۵۴ بیت کوین را با قیمت ۲۵۰ میلیون دلار خریداری کرده است.

مایکرواستراتژی: عملکرد ما انعکاس دهنده عقیده ما درباره افزایش اعتبار بیت کوین است

مایکل جی سیلور (Michael J. Saylor)، مدیرعامل مایکرواستراتژی، در یک بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت:

“این سرمایه‌گذاری نشانگر ایمان ما به این موضوع است که بیت کوین، به عنوان پذیرفته شده‌‌ترین ارزدیجیتال در جهان، یک ذخیره ارزشمند قابل اعتماد و یک دارایی جذاب برای سرمایه‌گذاری است و در بلندمدت نیز نسبت به ذخایر پولی پتانسیل بیشتری برای ارزشمندتر شدن دارد.”

این اقدام شرکت مایکرواستراتژی، نقطه عطفی برای پذیرش و سرمایه گذاری روی بیت کوین از سوی نهادها خواهد بود و از دید مفسران این حوزه پنهان نخواهد ماند.

پرستون پایش (Preston Pysh)، تحلیلگر شناخته شده حوزه ارزهای دیجیتال، در واکنش به این خبر، در توییتر گفته است که “من ۶ ماه پیش این موضوع را مطرح کردم، حالا شاهد استفاده کسب‌وکار‌های بزرگ از بیت کوین به عنوان یک دارایی امن و قابل داد و ستد در ترازنامه مالی خود هستیم.”

“مایکرواستراتژی بیت کوین را به عنوان ذخیره ارزشمند اصلی خود بکار گرفت. این تازه شروع ماجرا است.”

عملکرد ۱ ماهه قیمت سهام مایکرواستراتژی (MSTR)

عملکرد ۱ ماهه قیمت سهام مایکرواستراتژی (MSTR) – منبع: مزدک

تصمیم این شرکت پیش‌تر در تاریخ ۲۸ ژوئیه اعلام شده بود، این اقدام مایکرواستراتژی تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت سهام این شرکت داشت و موجب رشد ۵.۷ درصدی ارزش آن شد. در همین بازه زمانی، قیمت بیت کوین نیز بیش از ۱۰% افزایش یافته است.

بری سیلبرت (Barry Silbert)، مدیرعامل گری اسکیل (Grayscale) برجسته‌ترین شرکت سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، نیز این تصمیم شرکت مایکرواستراژی را تحسین کرد. وی در این باره توییت کرد:

“شرکت ۱.۲ میلیارد دلاری مایکرواستراتژی خودش را به یک بازیگر سهامی عام بیت کوین تبدیل کرد. هوشمندانه بود.”

منبع خبر: Cointelegraph

نوشته با افزایش اعتبار بیت کوین مایکرواستراتژی ۲۱ هزار بیت کوین خریداری کرد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید