اخبار ارز دیجیتال

با توجه به کاهش ارزش پول ملی، تولید بیت کوین فعالیتی ارزشمند است

باتوجه به کاهش ارزش پول ملی، تولید بیت کوین فعالیتی ارزشمند است

سهیل نیکزاد از فعالان حوزه رمزارزها، امروز در نشست تخصصی بیت کوین در جریان سومین کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی گفت: بیت کوین در ایران به‌هیچ عنوان قابل کنترل نیست؛ به معنای شکستن مکانیزم قبلی درآمدزایی و هزینه کرد است و بنابراین تولیدکننده بیت کوین برای تولید و پیشبرد اهداف خود متکی بر تولید نیست.

وی افزود: تنها نیم درصد از برق ایران در تولید بیت کوین استفاده می‌شود، درحال حاضر ایران با اتفاقات اخیر پولی و بانکی با افت ارزش پول ملی مواجه است و تولید بیت کوین صرفه اقتصادی است؛ این درحالی است که نفت و گاز را می‌توان از طریق بیت کوین فروخت.

در این نشست حسن مرادی، دانش آموخته اقتصاد گفت: کنار بیت کوین، ارزهای موازی وجود دارد و باید حساب آن را از اقتصاد دیجیتال جدا کرد.

همچنین محمدعلی اخایی، تولیدکننده بیت کوین گفت: تراز وزارت نیرو هر ساعت یک میلیارد تومان منفی می‌شود که این متأثر از مزارع بیت کوین است؛ پس اگر هدف این باشد ماینرهای بزرگ تولید کنند، در ساعات غیرپیک تولید کنند و خارج از آن از ظرفیت‌های تولید بیت کوین استفاده کرده و در شرایط تحریم از آن در مبادلات پولی و ارزی استفاده کنند.

وی افزود: باید جدی به تولید رمزارز فکر شود و می‌تواند کمک خرجی برای اقتصاد کل کشور باشد. این در حالی است که کشور باید با توجه ورود به دوره تحریم، از این ظرفیت استفاده کند.

به گفته اخایی، با توجه به کاهش ارزش پول ملی، تولید بیت کوین ارزش دارد پس نباید اجازه داد که بدون دستورالعمل و سیاستگذاری تولید صورت گیرد.

همچنین نعناکار، دیگر کارشناس حوزه بیت کوین نیز در این پنل گفت: در کانادا و آمریکا اگرچه دولت، بانک‌ها و شرکتهای بیمه‌ای در این حوزه وارد نشده اند، ولی در حال تمرین هستند که بتوانند در آینده که به هر حال پول هم مثل سایر بخش‌ها مجازی می‌شود، آمادگی داشته باشند.

در هفته جاری و هفته گذشته در استان‌های آذربایجان غربی و کرمانشاه، اولین مجوزهای استخراج ارز دیجیتال به‌صورت رسمی صادر شده است.

همچنین ایکس بلاکچین در روزهای گذشته، مقاله‌ای پیرامون نحوه ثبت درخواست مجوز برای استخراج بیت کوین را برای علاقمندان منتشر کرد. متقاضیان ورود به صنعت استخراج رمزارزها در ۴ گام می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند.

تا چند ماه پیش استخراج بیت کوین و سایر رمزارزها، فعالیتی غیرقانونی و قاچاق محسوب می‌شد، اما از ۲۸ آبان تولید رمزارز در کشور قانونی شد. به اذعان فعالان صنعتی و مسئولان وزارت صمت، حضور و سرمایه‌گذاری در چرخه تولید رمزارزها بسیار سهل است و قانونی دست و پا گیر ندارد.

بسته به فاکتورهای مختلفی از جمله بهای برق، قیمت بیت کوین، میزان سختی شبکه، هزینه‌های جاری و …. استخراج رمزارزها میتواند با سود یا ضرر همراه باشد. توصیه ما به متقضیان ورود به این حوزه این است که پیش از ورود به این صنعت، جهت افزایش آگاهی خود، مطالعات کافی و تکمیلی را در دستورکار خود قرار دهند.

پس از اعلام تعرفه برق، بسیاری از ماینرها از این حوزه خارج شدند زیرا استخراج با چنین هزینه برقی دیگر به صرفه نبود. با این حال هفته گذشته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که نخستین جواز استخراج ارز دیجیتال کشور در استان آذربایجان‌ غربی صادر شد.

منبع: mehrnews

با توجه به کاهش ارزش پول ملی، تولید بیت کوین فعالیتی ارزشمند است

نوشته با توجه به کاهش ارزش پول ملی، تولید بیت کوین فعالیتی ارزشمند است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا