با خرید چه مقدار بیت کوین در زمره صاحبان ثروتمند این ارز دیجیتال قرار میگیرید؟

0
30

بنظر شما خرید چه مقدار بیت کوین شما را در زمره ۱٪ صاحبان ثروتمند این ارز دیجیتال قرار میدهد؟ مطابق آخرین گزارش‌ها، فقط ۲٪ از کل آدرسهای بیت‌کوینی دارای ۱ بیت کوین یا بیشتر میباشند. البته، افراد بسیار زیادی وجود دارند که بیش از ۱ بیت کوین در اختیار دارند و دارایی آنان در کیف پول‌های مختلف پخش شده است. بااین حال، تعداد واقعی افرادی که بیت کوین قابل توجهی دارند، عددی ما بین ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون برآورد میشود که این میزان واقعاً بسیار اندک است.

اگر تاکنون نتوانسته‌اید یک بیت کوین کامل را بدست آورید، ناامید نشوید. اگر صاحب ۰.۲۸ بیت کوین باشید، از نگاه آماری شما در زمره ثروتمندترین جمعیت ۱ درصدی جامعه جهانی از منظر دارندگان بیت کوین قرار خواهید گرفت.

آقای استیو لی یکی از مدیران ارشد سابق شرکت گوگل پیش از این و در سال ۲۰۱۸ در توئیتی اعلام کرده بود که باتوجه به عرضه محدود بیت کوین، تنها یک درصد از جمعیت جهان میتوانند بیش از ۰.۲۸ بیت کوین در اختیار داشته باشند و شما تنها با داشتن این مقدار بیت کوین میتوانید عضو جامعه یک درصدی بیت کوین باشید.

بیایید باهم نگاهی عمیق‌تر به این تحلیل داشته باشیم

بنابر پروتکل تغییرناپذیر سیاست پولی بیت کوین، عرضه این رمزارز مقدار ثابت و بدون تغییر ۲۱ میلیون واحد خواهد بود. از طرفی، جمعیت فعلی جهان مطابق داده‌های وبسایت worldometers ، عددی نزدیک به ۷,۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰ نفر میباشد.

پس با این حساب، یک درصد از جمعیت جهان برابر خواهد بود با جمعیت فعلی جهان تقسیم بر ۱۰۰.

یک درصد از جمعیت جهان « ۷۸,۰۰۰,۰۰۰ = ۱۰۰ ÷ ۷,۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰

حال کافیست تعداد بیت کوین‌های قابل استخراج را که برابر با ۲۱ میلیون واحد است بر تعداد جمعیت یک درصدی جهان تقسیم کنیم. با انجام این محاسبه میتوانیم کمترین بیت کوین لازم را که با تهیه آن عضو جامعه یک درصدی بیت کوین بشویم را به‌سادگی بدست آوریم.

کمترین بیت کوین لازم « ۰.۲۷ ≈ ۷۸,۰۰۰,۰۰۰ ÷ ۲۱,۰۰۰,۰۰۰

مشاهده میکنید که باتوجه به رشد جمعیت از سال ۲۰۱۸، یعنی زمان تحلیل آقای استیو لی تاکنون، رقم ۰.۲۸ بیت کوین به عدد ۰.۲۷ بیت کوین تقلیل یافته است. پس شما درحال حاضر تنها با تهیه ۰.۲۷ بیت کوین، عضو جامعه یک درصدی بیت کوین خواهید شد. اما ماجرا به همین جا ختم نمیشود!

با خرید چه مقدار بیت کوین در زمره صاحبان ثروتمند این ارز دیجیتال قرار میگیرید؟

شرکت چین آلیسیس (Chainalysis)، یک آژانس تحلیلی امریکایی است. این شرکت در سال ۲۰۱۷ با بررسی شاخص‌های مختلف در آمار خود اعلام کرده است که حدود ۱۷ الی ۲۳ درصد از تمام بیت‌کوین‌های استخراج شده یعنی چیزی بین ۲.۷۸ تا ۳.۷۹ میلیون واحد بیت کوین اکنون به‌عنوان دارایی گم شده محسوب می‌شوند و دیگر دسترسی به آن‌ها امکان‌پذیر نیست.

گم‌شدن بیت‌کوین‌ها یکی از مشکلاتی است که توسط دارندگان این رمزارز به‌طور پیوسته گزارش میشود. این مساله میتواند دلایل مختلفی نظیر از دست دادن کلیدهای خصوصی و … باشد.

حال با فرضیات جدید بدست آمده، میتوان در نظر گرفت که احتمالاً تا پایان استخراج ۲۱ میلیون بیت کوین، حدود ۴ میلیون از این سکه‌ها دیگر قابل دسترسی نبوده و مجموع سکه‌های در گردش و قابل معامله برابر با ۱۷ میلیون واحد باشد.

پس با این حساب و با تخمین موجودی کل بیت‌کوین‌ها در حدود ۱۷ میلیون، شما تنها با خرید یا در اختیار داشتن حدود ۰.۲۲ واحد ارز دیجیتال بیت کوین ، جزو جمعیت ۱ درصدی جامعه جهانی دارندگان این رمزارز نایاب خواهید بود.

کمترین بیت کوین لازم « ۰.۲۲ ≈ ۷۸,۰۰۰,۰۰۰ ÷ ۱۷,۰۰۰,۰۰۰

🗓

نوشته با خرید چه مقدار بیت کوین در زمره صاحبان ثروتمند این ارز دیجیتال قرار میگیرید؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید