اخبار ارز دیجیتال

با رشد قیمت اتر رقابت برای تأسیس اولین ETF اتریوم در آمریکا بالا گرفت

رقابت برای تأسیس اولین صندوق ETF اتریوم آمریکا بالا گرفت

پس از ثبت درخواست ون‌اک (VanEck)، غول سرمایه گذاری آمریکایی، برای تأسیس یک صندوق ای‌تی‌اف اتریوم (ETH) در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) رقابت برای گرفتن مجوز و راه‌اندازی اولین صندوق قابل معامله یا ETF اتریوم بالا گرفته است.

شرکت سرمایه گذاری بین المللی وان‌اک درخواست خود برای تأسیس صندوق وان‌اک اتریوم تراست (VanEck Ethereum Trust) را روز جمعه و در حالی که درخواست تأسیس صندوق ای‌تی‌اف بیت کوین این شرکت سرمایه گذاری همچنان در حال بررسی است به کمیسیون بورس آمریکا ارائه داد. سهام‌های هر دو صندوق ای‌تی‌اف این شرکت در بورس اختیار معامله شیکاگو (CBOE) عرضه خواهند شد.

این شرکت در حالی درخواست خود برای تأسیس صندوق اتریوم را ارائه داده است که این رمزارز همچنان رکوردهای قیمتی جدیدی را از خود به جای می‌گذارد و هم اکنون بر اساس داده‌های قیمتی کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) رکورد قیمتی جدیدی را در تراز ۳۹۵۰ ثبت کرده است. وان‌اک گفته است که ای‌تی‌اف اتریوم این شرکت سرمایه گذاران خود را قادر خواهد ساخت تا بدون اینکه نیاز باشد به طور مستقیم در این دارایی دیجیتال سرمایه گذاری کنند از مزایای اقتصادی آن بهره‌مند شوند.

“این صندوق به کاربران خود اجازه خواهد داد تا به مستقیماً در معرض حرکات قیمت اتریوم قرار گیرند. سهام‌های این صندوق نیز به صورت روزانه و با استفاده از قیمت‌هایی که با دقت از صرافی‌های منتخب ام‌وی‌آی‌اس (MVIS) جمع‌آوری شده و مورد سنجش قرار گرفته‌اند، ارزش گذاری خواهند شد. برای این منظور از نرخ معیار اتریوم کریپتو کامپر (CryptoCompare) استفاده خواهد شد.”

نرخ معیار اتریوم MVIS که از قیمت معاملاتی این رمزارز در ۵ صرافی بین المللی برتر بدست خواهد آمد به عنوان یک نرخ مرجع برای صندوق و مدیران دارایی عمل خواهد کرد.

در زمان ثبت این درخواست توست وان‌اک، به طور مشخص متولی این صندوق را مشخص نکرده است. اگر که کمیسیون بورس و اوراق بهادار با درخواست این شرکت سرمایه گذاری موافقت کند ای‌تی‌اف اتریوم وان‌اک به اولین صندوق قابل معامله اتریوم در آمریکا تبدیل خواهد شد.

این در حالیست که تنظیم کنندگان قوانین اوراق بهادار در کانادا پیش از این چراغ سبز خود را برای راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله اتریوم و بیت کوین نشان داده است.

نوشته با رشد قیمت اتر رقابت برای تأسیس اولین ETF اتریوم در آمریکا بالا گرفت اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا