اخبار شرکت هابدون دسته بندیبهترینرپورتاژ آگهیفروشگاهکسب و کارمنتخب

با ساخت اپلیکیشن فروشگاهی کسب و کار خود را متحول دهید

شاید شما هم دارای محصولاتی هستید که قابلیت فروش در اینترنت را داشته باشد . ساخت اپلیکیشن فروشگاهی یکی از بهترین روش ها برای افزایش فروش می باشد . خیلی ها تصور میکنند برای داشتن اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی حتما باید سایت فروشگاهی نیز داشته باشند ولی اصلا چنین چیزی درست نیست و حتی بدون داشتن وب سایت نیز میتوانید راه اندازی اپ فروشگاهی خودتان را انجام دهید . در هرصورت ، امروز یا فردا باید به فکر نجاب کسب و کار خود و افزایش جایگاه خود باشید چرا که بسیاری از رقبای شما در حال راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود هستند .

 

ساخت اپلیکیشن فروشگاهی

 ساخت اپلیکیشن فروشگاهی به عنوان بهترین راه فروش

با توجه به استفاده بسیار زیاد و گستردگی استفاده از تلفن های همراه یکی از بهترین روش های تعامل با مشتری از طریق ساخت اپ فروشگاهی است . با استفاده از خدمات شیناوب میتوانید اپ فروشگاهی اختصاصی خود را طراحی و فروش اینترنتی خود را شروع نمایید .

شیناوب اپ فروشگاهی شما در کمترین زمان ، بالاترین کیفیت و با بالاترین امکانات طراحی و از طریق کافه بازار یا گوگل پلی در دسترس میلیون ها کاربر اینترنتی قرار خواهد گرفت .

بسته فروشگاهی شامل اپلیکیشن اندروید ، اپلیکیشن ios و وب سایت می باشد که هر کدام از این پلتفرم ها به صورت جداگانه نیز قابل سفارش است .

فیلم نمونه ساخت اپلیکیشن فروشگاهی : 

با ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اختصاصی کسب و کار خود، هزاران کاربر موبایلی را جذب کنید

امروزه تلفن های همراه به جزء جدا ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده است . همیشه و در همه حال تلفن همراه در نزدیک ما قرار دارد . این وابستگی به حدی است که ما نمی توانیم حتی چند دقیقه تلفن همراه خود را در فاصله چند متری خود قرار دهیم .

همین عامل نشان گر میزان نفوذ تلفن های همراه در زندگی ما است که آن را تبدیل به فرصت های بینظیری کرده است . امروزه با ساخت اپ فروشگاهی میتوانید کسب و کار خودتان را در دستان مشتری قرار دهید . در این صورت فروشگاه شما همیشه همراه هزاران کاربر خواهد بود .

حتی تنها نصب بودن اپ فروشگاهی شما در تلفن همراه مشتری می تواند به نام برند شما کمک کند . هربار که مشتری وارد گوشی خود میشود ، نام اپ شما در ذهن وی تدایی خواهد شد . با وجود تکرار مکرر نام شما ، در زمان نیاز مشتری مستقیم به فروشگاه و اپ شما مراجعه خواهد کرد و خرید خود را انجام خواهد داد . این یک اصل روانشناسی است .

طراحی فروشگاه اینترنتی واکنشگرا

آیا تنها طراحی وب سایت فروشگاهی ریسپانسیو کافی است ؟ 

شاید شما هم اصطلاح ریسپانسیو یا واکنش گرا را شنیده باشید . این مفهوم به این معنا است که سایت شما از طریق گوشی موبایل ، تبلت و کامپیوترهای شخصی به صورت بهینه بارگذاری خواهد شد .

به اینصورت که زمانی که شما سایت را در گوشی باز کنید آن را به حالت یک اپلیکیشن مشاهده میکنید و قالب وب سایت برای موبایل بهینه سازی میشود و زمانی که سایت را در نسخه کامپیوتر باز کنید ، باز هم با یک حالت بهینه و متناسب با اندازه صفحه مشاهده خواهید کرد .

سوال اصلی این است که آیا تنها ساخت سایت فروشگاهی ریسپانسیو جوابگو است ؟

پاسخ سوال منفی است ، مشتریان سلیقه های مختلف دارند و شما باید برای سلیقه های مختلف راهکاری داشته باشید تا بتوانید مشتری جدید جذب کنید و مشتریان قبلی را نیز حفظ کنید . اپلیکیشن ها از نظر فنی بسیار بسیار سریعتر ، ساده تر و قویتر از نسخه سایت هستند . شما میتوانید از وب سایت ریسپانسیو نیز استفاده کنید ولی قطعا بخشی از کاربران خود را از دست خواهید داد .

همچنین طراحی اپ فروشگاه مزیت های خاص خود را دارد از جمله ارسال نوتیفیکیشن و اطلاع رسان رایگان که مزیت های ویژه ای برای صاحبین کسب و کار خواهد داشت .

طراحی اپلیکیشن فروشگاهی حرفه ای

اپلیکیشن های فروشگاهی برای چه مشاغلی کاربرد دارد ؟ 

ساخت اپلیکیشن فروشگاهی برای هر صنفی که با فروش یا معرفی محصولات سروکار داشته باشند می توانند از مزیت های طراحی اپ فروشگاهی بهره مند شوند . حتی مشتریان زیادی بودند که برای معرفی محصولات خودشان از اپ فروشگاهی استفاده کردند بدون اینکه امکان ثبت سفارش را فعال کنند . برخی از کاربرد های اپلیکیشن های فروشگاهی عبارتند از :

 1. ساخت اپ سوپرمارکت

 2. اپلیکیشن فروش لباس و پوشاک 

 3. اپلیکیشن شیرینی فروشی و لوازم قنادی 

 4. اپلیکیشن های میوه و سبزی جات 

 5. رستوران ها و فست فود ها

 6. اپ های پخش کالا 

 7. اپلیکیشن های ویزیتوری 

 

طراحی اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی اندروید و IOS 

 شما در کنار طراحی سایت فروشگاهی میتوانید اپ اندروید و ios فروشگاهی خودتان را نیز طراحی نمایید . در نظر داشته باشید که هر شخصی سلیقه متفاوتی دارد ، خیلی ها گوشی های اندروید استفاده میکنند خیلی ها هم ایفون دارند . به هرحال فروشگاه شما باید به تمام این کاربران سرویس دهی کند .

طبق آماری که از ساخت صدها اپلیکیشن فروشگاهی داریم ، بیش از 60 الی 65 درصد افراد تلفن های اندرویدی دارند . پس طراحی اپ اندروید فروشگاهی جزو الزامات است  .

ساخت اپ فروشگاهی اندروید ای او اس وب سایت

بهترین روش ساخت اپلیکیشن فروشگاهی بدون دانش برنامه نویسی چیست  ؟

فروشگاه اینترنتی را به طور کلی به دو روش مختلف میتوان طراحی کرد . روش اول استفاده از کدنویسی اختصاصی و فروشگاه ساز دست بنویس است و روش دیگر استفاده از فروشگاه ساز های آماده .

برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن نیازمند تخصص و تجربه زیادی است . به خصوص اگر نیازمند کدنویسی اختصاصی و طراحی اپ اختصاصی باشید .

طراحی اپ فروشگاهی به وسیله فروشگاه ساز های آماده 

اول روش دوم یعنی فروشگاه ساز آماده را بررسی میکنیم . فروشگاه ساز های آماده در واقع یک چهارچوب خاص و مشخص دارند که فروشگاه شما در این چارچوب ساخته میشود . از مشکلات این روش محدودیت های بسیار زیاد در اعمال تغییرات است . منظور از تغییرات موارد ظاهری و تغییرات برنامه نویسی است .

به فرض مثال شما تصور کنید محصولاتی دارید که نیازمند محاسبه قیمت بر اساس نرخ ارز را دارند ، یعنی شما امکان محاسبه قیمت کالا به صورت روزانه و به صورت خودکار را دارید ، در این صورت اگر فروشگاه ساز آماده داشته باشید باید خودتان روزانه قیمت ها را به روز رسانی کنید ولی اگر فروشگاه اختصاصی داشته باشید برنامه نویس شما میتواند چنین قابلیتی را برای شما کدنویسی نماید .

این یک مثال بود ، صدها امکان و تغییرات به خصوص پس از مدتی از شروع کار به ذهن شما خواهد آمد که برای پیاده سازی ایده ها و شخصی سازی های خود باید از سیستم های فروشگاه ساز دست بنویس استفاده نمایید ،  فروشگاه ساز آماده چنین قابلیتی را به شما نمیدهد .

طراحی اپلیکیشن فروشگاهی اختصاصی

طراحی اپلیکیشن فروشگاهی اختصاصی و نیتیو 

اگر شما به لیست موفق ترین فروشگاه های اینترنتی ایران و جهان مراجعه کنید ، مشاهده خواهید کرد که در بین 50 فروشگاه برتر جهان هیچ کدام از فروشگاه ساز آماده استفاده نکرده اند . درواقع تمام این فروشگاه ها به صورت نیتیو و اختصاصی کدنویسی شده است .

پیشنهاد ما به شما نیز انتخاب تیمی است که فروشگاه را به صورت دست نویس و بدون استفاده از فروشگاه سازهای آماده مثل وردپرس طراحی کنند . این کاری است که تیم شیناوب برای ساخت اپلیکیشن های فروشگاهی انجام میدهد .

چگونه ساخت اپ فروشگاهی رایگان انجام دهیم ؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتوانید به سایت شیناوب مراجعه نمایید . مشاوران ما پس از بررسی و تحلیل کار شما اطلاعات کاملی در این خصوص در اختیار شما قرار خواهند داد .

نکات مهم انتخاب شرکت طراح اپلیکیشن فروشگاهی

قبل از انتخاب طراح خود ، نکات زیر را حتما مورد بررسی قرار دهید . یک تیم قوی و مجرب باید حداقل خدمات زیر را به شما ارائه نماید :

 •  دریافت مشاوره و راهنمایی
  قطعا استفاده از تجربه های دیگران می تواند کسب و کار شما را سال ها جلو ببرد ، حتما نیاز نیست تمام تجربه ها را خودتان کسب کنید . راه ساخت و موفقیت اپ فروشگاهی هم با وجود تیم مجرب و با سابقه که به صورت رایگان در اختیار شما خواهد بود ، بهترین روش برای موفقیت فروشگاه اینترنتی شما می باشد  .

 • بررسی نیازها
  مشخص کردن نیازها و درخواست هایی که از فروشگاه اینترنتی خود دارید را حتما با تیم طراح مطرح نمایید . می توانید اپلیکیشن های فروشگاهی مختلف را نصب کنید و قسمت های مختلف آن را بررسی کنید .

  مشاهده نمونه کارها و سابقه شرکت طراح اپ فروشگاه

 • هیچ روشی بهتر از مشاهده نمونه کارها و سابقه کاری شرکت طراح اپ فروشگاهی برای اطمینان از عملکرد آنها وجود ندارد . حداقل 10 نمونه از کارهای فروشگاهی شرکت را دریافت و خودتان نصب نمایید ، از قسمت های مختلف اپلیکیشن ، سبد خرید ، دسته بندی ها و سایر قسمت ها دیدن نمایید . بحث طراحی ظاهری ، سرعت ، بدون باگ بودن و عملکرد را کاملا محک بزنید .

 • پشتیبانی و خدمات پس از فروش
  فروشگاه بدون پشتیبانی معنایی ندارد . دنیای تکنولوژی و به خصوص تلفن های هوشمند با سرعت باور نکردی در حال تغییر است . اپلیکیشن شما باید به صورت مکرر برای ورژن های جدیدتر اندروید بهینه سازی شود . بحث ظاهر ، تغییرات کدنویسی ، به روز شدن اپ ها بسیار اهمیت دارد .
  .

 • نمونه اپ فروشگاهی

 • قابلیت شخصی سازی و به روز رسانی
  هر فردی برای اپ فروشگاهی خود طرح و ایده های خاص خود را دارد . تصور کنید چند ماه است که فروشگاه خود را راه اندازی کردید و براساس تجربه ای که به دست آوردید نیازمند اعمال تغییرات و افزودن بخش های جدید برای بهبود عملکرد اپ خود هستید ، ایا تیم طراح شما قابلیت شخصی سازی دارد ؟
  نکته مهم بعدی در ساخت اپ فروشگاهی ، قابلیت توسعه پذیری می باشد . اگر اپ فروشگاهی شما قابلیت به روز رسانی و توسعه نداشته باشد ، عملا کار شما به بن بست رسیده است .
  متاسفانه بسیاری از شرکت ها به دلیل عدم تجربه کافی یا عدم مهارت کافی ، از سیستم های فروشگاه ساز آماده و رایگان استفاده میکنند . سیستم های فروشگاه ساز آماده مثل ووکامرس به دلیل عدم کدنویسی شخصی ، در بحث توسعه و تغییرات بسیار بسیار محدود می باشد و شما مجبور به فعالیت در یک چهارچوب بسته هستید . این محدودیت برای بحث اپلیکیشن بسیار بیشتر خواهد بود .
  توصیه می شود از شرکت طراح در خصوص دست بنویس بودن و قابلیت شخصی سازی بدون محدودیت پرسجو نمایید ،

 • پرسش در خصوص هزینه های سالانه
  شیناوب هیچ گونه هزینه ای بابت تمدید سالانه از مشتریان خود دریافت نمی کند . گاها دیده شده است که فروشگاه پس از تمام شدن مدت سالانه اجبار به پرداخت هزینه تمدید سرویس میشوند که معمولا هزینه های زیادی نیز می باشد .
  .

 • ابزارها و قابلیت های اضافه تر ( اپلیکیشن مدیریت ، اپلیکیشن پیک  ، اتصال به الوپیک ، اتصال به پنل پست )
  فروشگاه اینترنتی دارای شاخه های بسیار زیادی می شود ، مثلا بسیاری از مشتریان ما نیازمند اپلیکیشن مدیریت می شوند که بتوانند نوتیفیکیشن سفارش های جدید ، رسیدگی به سفارشات ، عکس برداری از محصولات ، مدیریت محصولات و .. را از این طریق انجام دهند .
  بسیاری از مشتریان نیازمند پیک برای ارسال سفارشات خود هستند ، اپلیکیشن پیک به همراه پنل مدیریت اختصاصی برای همین کار است که پیک شما بتوانند اپ پیک را نصب کند . قابلیت مسیریابی ، سابقه سفارش ها و مشاهده مکان فعلی پیک از جمله امکانات این بخش است . همچنین شاید شما خودتان پیک نداشته باشید ، در این صورت میتوانید فروشگاه را به سیستم الوپیک متصل نمایید .
  شاید روش ارسال شما پستی باشد و کالاهای خود را از طریق پست ارسال می کنید ، در این صورت می توانید با پست قرارداد ببندید و با اتصال فروشگاه به پنل پست مشتریان شما میتوانند کالاهای خود را درب منزل توسط پست تحویل بگیرند .

تعرفه طراحی اپ فروشگاهی شیناوب

سفارش ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اختصاصی

کار طراحی اپلیکیشن فروشگاهی امری بسیار تخصصی و نیازمند تجربه و دانش زیادی است . فروشگاه اینترنتی دارای نکات بسیار زیاد و مهمی است که عدم رعایت آنها باعث بروز مشکلات فراوان خواهد شد .

واقعیت این است که اگر شما تیم طراح خوبی انتخاب نکنید ، کار شما به احتمال بسیار بالا با شکست مواجه خواهد شد و تنها زمان و هزینه برای شما در بر خواهد داشت  .

دقت داشته باشید که تنها ساخت اپ فروشگاه باعث موفقیت شما نخواهد شد . عوامل زیادی باید در مدیریت فروشگاه به درستی انجام شود ، برای مثال نحوه تعریف محصولات و دسته بندی ها ، نحوه ارسال کالا ، زمان های اعلام تخفیف های گروهی ، روش های پیاده سازی بازاریابی شبکه ای ، نحوه تبلیغات ، نحوه محتوا سازی و صدها عامل دیگر که باید برای موفقیت اپلیکیشن فروشگاهی به خوبی پیاده سازی بشود .

تیم شیناوب با بیش از 13 سال تجربه و ساخت صدها اپ فروشگاهی به صورت کاملا رایگان مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار خواهد داد

منبع : واضح

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا