اخبار ارز دیجیتال

با وجود اصلاح بازار، ارزش کل قفل شده در دیفای همچنان بالا است

ارزش کل قفل شده در دیفای همچنان بالاتر از سقف تاریخی قرار دارد

در میان افت گسترده بازار ارزهای دیجیتال، اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) از انعطاف پذیری عمده‌ای برخوردار است زیرا ارزش کل قفل شده (TVL) در قراردادهای اصلی هوشمند بالاتر از سقف تاریخی ۶۰ میلیارد دلار باقی مانده است.

بر اساس داده‌های دیفای پالس (DeFiPulse)، گردآورنده داده‌های بازار مالی غیرمتمرکز، ارزش قفل شده بر حسب دلار در ۲ روز گذشته یک روند زیگ زاگ را حفظ کرده است و در ۱۶ آوریل به ۶۱.۲۶۲ میلیارد دلار افزایش یافته است، در ۱۷ آوریل به ۵۸.۰۴۵ میلیارد دلار رسید، و با وجود روند نزولی در بازار، دوباره خود را به ۶۰.۱۱ میلیارد دلار رسانده است.

نمودار ارزش کل قفل شده در اکوسیستم دیفای (DEFI)

ارزش کل قفل شده در اکوسیستم دیفای

کامپاند (COMP)، پروتکل وام دهی غیرمتمرکز، بازار DeFi را تحت سلطه خود قرار داده است، زیرا با ۱۰.۹۴ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده، ۱۸.۲۰٪ از TVL را شامل می‌شود. با این حال، بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، در زمان نوشتن مقاله، کامپاوند با ۲۱.۲۴٪ کاهش به ۴۵۱.۳۵ دلار رسیده است. سایر پروتکل‌های DeFi از جمله آوه (Aave)، میکر (MKR) و سوشی سوآپ (SushiSwap) به ترتیب ۱۸.۰۹٪، ۱۵.۶۲٪ و ۲۱.۵۲٪ کاهش داشته‌اند.

ذهنیت صعودی از کلیت بازار، افت شدید قیمت فعلی را خنثی می‌کند

بازار گسترده رمزارزها که اکوسیستم مالی غیرمتمرکز نیز زیرمجموعه آن است، تاثیر زیادی از ذهنیت و احساسات سرمایه گذاران می‌گیرد و این امر بر چشم انداز بازار تأثیرگذاری قابل توجهی دارد. پروتکل‌های دیفای نقشی اساسی در کانون نوآوری‌های در حال شکل گیری در حوزه مالی دارند. این در حالیست که محصولات فعلی اکوسیستم دیفای مواردی همچون وام، وام‌های فوری و بازار سازهای خودکار (Automated Market Maker) را شامل می‌شود.

یونی سوآپ قرار است نسخه بعدی خود را ارائه دهد، پروتکل ورژن ۳ این سیستم در تاریخ ۵ مه بروزرسانی خواهد شد، بروزرسانی‌ای که مسلماً این صرافی غیرمتمرکز (DEX) را به عنوان یکی از کارآمدترین بازار سازهای خودکار که امروزه به علاقه مندان به ارزهای دیجیتال سرویس دهی می‌کند، تبدیل خواهد کرد. پیش بینی می‌شود که قیمت رمزارز بومی یونی سوآپ (UNI)، پس از این ارتقا به بالاتر از ۵۰ دلار افزایش یابد.

علاوه بر یونی سوآپ، سایر قراردادهای هوشمند با ارائه خدمات رقابتی و حاکمیت مشترک اکوسیستم، به دنبال کسب سهم قابل توجهی از بازار هستند. همه اینها به حفظ ویژگی‌ها و جایگاه اساسی بازارهای دیفای کمک می‌کند و به طور گسترده‌ای باعث تشکیل روندهای صعودی خواهد شد.

نوشته با وجود اصلاح بازار، ارزش کل قفل شده در دیفای همچنان بالا است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا