اخبار ارز دیجیتال

با وجود رشد قیمت بیت کوین، وضعیت بازار همچنان نامشخص است

با وجود برگشت قیمت بیت کوین به بالای ۵۰۰۰۰ دلار، وضعیت بازار همچنان نامشخص است

پس از سقوط ۱۰ درصدی بیت کوین (Bitcoin) در هفته اخیر، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال به بالای ۵۰۰۰۰ دلار بازگشته است اما وضعیت بازار همچنان نامشخص است.

یکشنبه شب قیمت بیت کوین به تراز ۴۶۹۸۸ دلار رسید که پایین ترین سطح از ۶ مارس محسوب می‌شود، اما پس از رسیدن قیمت به میانگین متحرک ۱۲۰ روزه، خریداران قابل توجهی وارد شدند و قیمت تاکنون تا تراز ۵۳۵۰۰ دلار رشد داشته است.

چرا روند کوتاه مدت هنوز نامشخص است؟

در همین حال، اندیکاتور TD عدد ۹ را در نمودار روزانه نشان داده است که به یک نقطه عطف برای تغییر روند قیمت اشاره دارد. اندیکاتور VPVR نیز نشان می‌دهد اکثریت خریدها در دو تراز ۵۶۰۰۰ و ۴۷۵۰۰ دلار انجام شده است که به اهمیت مقاومتی و حمایتی این سطوح می‌افزاید.

با وجود رشد قیمت بیت کوین، وضعیت بازار همچنان نامشخص است

نمودار روزانه قیمت بیت کوین

علی رغم جهش شدید قیمت در ساعات اخیر، هنوز معامله گران از تمام شدن روند نزولی کوتاه مدت مطمئن نشده‌اند و عده‌ای این رشد را تنها پولبک به سطوح حمایتی شکسته شده می‌دانند زیرا محدوده متراکم ۵۶۰۰۰ دلار می‌تواند فشار فروش بالایی را به بیت کوین تحمیل کند.

در شاخص درون زنجیره‌ای SOPR که اطلاعات آن توسط glassnode جمع آوری شده است، مقدار بالاتر از ۱ نشانگر سود اکثریت فعالان بازار است و مقدار زیر ۱ ضرر آنها را نشان می‌دهد که مطابق نمودار زیر با وجود اصلاح عمیق اخیر همچنان اکثریت فعالان بازار در ضرر قرار ندارند اما سود چندانی نیز کسب نکرده‌اند بنابراین می‌توان انتظار داشت که در حال حاضر فشار فروش کاهش یابد.

شاخص درون زنجیره‌ای SOPR

شاخص درون زنجیره‌ای SOPR

به طور کلی تا زمانی که کندل هفتگی زیر ۴۵۰۰۰ دلار (کف هفتگی قبلی) بسته نشود نمی‌توان گفت که روند صعودی بیت کوین به پایان رسیده است و از طرف دیگر تا قبل از تثبیت قیمت بالای تراز ۵۶۰۰۰ دلار نباید روند نزولی کوتاه مدت را تمام شده فرض کرد.

بنابراین با توجه به این که قیمت‌های کوتاه مدت هنوز بی‌ثبات هستند بهتر است دچار حس ترس از دست دادن سود (fomo) نشوید و از معاملات هیجانی بپرهیزید.

نوشته با وجود رشد قیمت بیت کوین، وضعیت بازار همچنان نامشخص است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا