اخبار ارز دیجیتال

با وجود قیمت ۱۳ هزار دلاری، یرن فایننس هنوز ارزان است !

بر اساس گزارش منتشر شده در میساری (Messari)، توکن یرن فایننس هنوز ارزان است. بر اساس این گزارش با در نظر گرفتن نسبت قیمت به فروش (P/S)، یرن فایننس (YFI) ‌یکی از ارزان‌ترین توکن‌های دیفای محسوب می‌شود. یکی از دلایل اصلی پایین بودن نسبت قیمت به فروش یرن فایننس در این گزارش، پایین بودن هزینه‌های یرن فایننس عنوان شده است.

نسبت قیمت به فروش (P/S)، از طریق تقسیم ارزش بازار یک توکن بر درآمد سالانه آن محاسبه می‌شود. در حال‌حاضر ارزش بازار توکن یرن فایننس، برابر با ۳۹۰ میلیون دلار برآورد می‌شود.

بنابر گزارش منتشر شده، فروش سالانه این توکن برابر با ۲۱ میلیون دلار است. با تقسیم دو عدد مذکور، تقریباً به نسبت ۲۰ برابر می‌رسیم.

نمایش نسبت قیمت به فروش (P/S) توکن‌های ‌دیفای - منبع مساری

با مقایسه نسبت قیمت به فروش (P/S) توکن‌های ‌دیفای می‌توان دید که یرن فایننس هنوز ارزان است – منبع مساری

برای مقایسه نسبت P/S برای توکن سی‌آروی (CRV)، یکی دیگر از توکن‌های محبوب دیفای، برابر با ۱۵۶۸ است. این یعنی CRV حدود ۷۸ برابر گران‌تر از توکن YFI است. میساری بیان کرد:

“در حال حاضر، یرن فایننس (Yearn.Finance) برخلاف بسیاری از رقبای خود هزینه قابل توجهی ندارد که در نهایت باعث می‌شود بتوان نسبت قیمت به فروش آن را همان نسبت قیمت به درآمد یا P/E در نظر گرفت.”

لازم به ذکر است که نسبت قیمت به درآمد یا P/E، معیاری برای ارزش‌گذاری سهام شرکت‌ها است. در تحلیل فاندامنتال از این نسبت برای تشخیص ارزشمند بودن قیمت سهم شرکت‌ها نسبت به سودآوریشان استفاده می‌شود.

این نسبت نشان می‌دهد که قیمت سهام شرکت، چند برابر میزان سود نقدی است که شرکت به هر سهم خود اختصاص می‌دهد. به عبارت دیگر، این نسبت نشان می‌دهد که آیا قیمت سهام به نسبت سودی که بین سهامدارانش توزیع می‌کند، ارزش دارد یا خیر؟

گفتنی است هم اکنون ارزش YFI تقریباً ۱۵% بیشتر از بیت کوین است و با قیمت ۱۳۳۰۰ دلار در حال معامله است.

منبع: Cointelegraph

نوشته با وجود قیمت ۱۳ هزار دلاری، یرن فایننس هنوز ارزان است ! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا