با یک سرمایه‌گذاری مناسب تا سال ۱۴۰۲ میتوانید ۱۲۰۰۰ درصد سود کنید

0
125

پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۰

وقتی صحبت از یک سرمایه‌گذاری فوق‌العاده به میان می‌آید، خیلی‌ها به یاد طلا، ملک، و سهام میفتند ولی ما در مورد طلای دیجیتال یعنی بیت‌کوین و بازده فراتر از تصور آن صحبت میکنیم. در این مقاله قصد داریم به بررسی رشد ارزش بیت کوین در سال‌های گذشته و تأثیر نصف شدن پاداش استخراج بیت‌کوین یا همان هاوینگ که قرار است در ماه می، اتفاق بیفتد بپردازیم.

برخی معتقدند که هاوینگ به هیچ وجه تأثیری بر روند قیمت بیت‌کوین نخواهد داشت، درحالیکه برخی دیگر درحال شرط‌بندی بزرگی در مورد این قضیه هستند. اگر به تاریخ رجوع کنیم، در می‌یابیم که قیمت بیت‌کوین در پی این رویداد باید به سطح جدید ۴۰۰۰۰۰ دلار برسد.

با یک سرمایه‌گذاری مناسب تا سال ۱۴۰۲ میتوانید ۱۲۰۰۰ درصد سود کنید

هاوینگ اول بیت کوین

به دنبال اولین دور نصف شدن پاداش استخراج در نوامبر ۲۰۱۲، قیمت بیت کوین از کف ۲.۰۱ دلار به اوج ۲۷۰.۹۴ دلار افزایش یافت و این یعنی ۱۳۰۰۰% افزایش.

با یک سرمایه‌گذاری مناسب تا سال ۱۴۰۲ میتوانید ۱۲۰۰۰ درصد سود کنید

هاوینگ دوم بیت کوین

دور دوم هاوینگ، در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۶ رخ داد که بیت‌کوین از کف قیمتی ۱۶۴.۰۱ دلار به اوج ۲۰۰۷۴ دلار رسید و این بار هم رشدی مشابه بار اول یعنی ۱۲۰۰۰% افزایش به ثبت رسید.

با مدنظر قراردادن موارد فوق، اگر بیت‌کوین بعد از هاوینگ مورخ ۳۰ اردیبهشت به‌طور مشابه دفعات گذشته حرکت کند، سرمایه‌گذاران میتوانند انتظار داشته باشند که قیمت این رمزارز به ۴۰۰۰۰۰ دلار برسد.

رخدادهای قبلی چگونه بودند؟

درصد رشد بیت‌کوین پس از هاوینگ اول و دوم آن چنان زیاد بود که به‌نظر می‌رسد استدلال هاوینگ سوم آن در عمل مطابقت داشته باشد. اما، نگاه دقیق‌تر به شباهت‌ها در تجزیه و تحلیل فنی قیمت پس از دو رویداد قبلی، وزن بیشتری را نیز به‌همراه دارد.

همانطورکه در مقاله‌ای در وبسایت مدیوم توضیح داده شد، پس از اوج حاصل از نخستین هاوینگ، بیت‌کوین وارد بازار کاهشی ۲۰۱۳ شد و ۸۰% از ارزش خود را از دست داد. این یک افت قابل توجه و سریع بود، بطوریکه بازار نزولی تنها ۸۷ روز به طول انجامید.

به همین ترتیب، پس از صعود قیمت در دومین هاوینگ، بیت کوین مجدداً بیش از ۸۰% از ارزش حاصله را از دست داد اما این بازار نزولی به مراتب طولانی مدت‌تر از دوره قبلی بوده و فقط یک هفته کمتر از یک سال ادامه داشت.

البته، ممکن است اتفاقات همسان زیادی بین دو هاوینگ قبلی وجود داشته باشد که به‌عنوان شاخص‌هایی مشترک هاوینگ سوم را نیز تحت‌الشعاع خود قرار دهد. شما همچنین میتوانید مقاله هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج بیتکوین چیست؟ را برای اطلاع بیشتر مطالعه نمایید.

در هر صورت تفاوت‌های نسبتاً معنی داری به‌خصوص در زمان‌بندی اتفاقات نیز بین هر هاوینگ وجود دارد، که نمی‌بایست از آن غافل بود. میزان بازده از دست رفته در دو رویداد قبلی از لحاظ درصد یکی است، اما درعین حال دوره صعود قیمت در دوره اول بعد از هاوینگ ۵۱۳ روز و در مرتبه دوم، ۱۰۶۸ روز یعنی بیش از دو برابر دفعه اول به‌طول انجامید.

آیا سومین هاوینگ بیت‌کوین روند را دنبال میکند؟

بااین حال، با نصف‌شدن پاداش استخراج در حدود ۵ ماه دیگر، ما دوباره میتوانیم برخی از شباهت‌ها و رفتارهای موازی با گذشته را ترسیم کنیم.

رسیدن به کف قیمتی بیت‌کوین در ۳۵۱۵ دلار پس از انفجار و درک تراز ۲۰۰۰۰ دلاری، در اواسط ماه دسامبر اتفاق افتاد. این بدان معنی است که نزول قیمتی که طی ۵۱۹ روز قبل از هاوینگ پیش رو شکل گرفته است بسیار شبیه به حالت دومی است که ۵۴۴ روز به‌طول انجامید.

از این گذشته، بالاترین قیمت دوره جاری از کف قیمت ثبت شده پیش از هاوینگ پیش‌رو ۳۴۰% است و برای دومین هاوینگ نیز به مانند همین دوره، بیت‌کوین ۳۸۳% افزایش به دست آورد تا به بالاترین قیمت قبل از هاوینگ خود برسد.

این نتایج دلگرم‌کننده بوده و گویای این نکته هستند که بیت‌کوین باید براساس ۵۰% کاهش در روند عرضه، حاصل از هاوینگ به سطحی خاص برسد. بااین حال، این کلاس از دارایی چیزی است که باید به درستی توسط تحلیل‌گران فهمیده شود و به خوبی می‌تواند مسیر جدیدی از خود را نمایان سازد.

نظر شما پیرامون پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ چگونه است؟ شما همچنین میتواند پیش‌بینی‌های تحلیل‌گران دیگر را در این صفحه دنبال کنید.

منبع: beincrypto

نوشته با یک سرمایه‌گذاری مناسب تا سال ۱۴۰۲ میتوانید ۱۲۰۰۰ درصد سود کنید اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید