اخبار ارز دیجیتال

بخش اعظمی از بیت کوین های موجود، سال ۲۰۱۹ را در خواب کامل بسر برده‌اند

بیت کوین های بی حرکت !

براساس گزارش جدیدی که توسط دیجیتال اَسِت دیتا (Digital Asset Data) منتشر شده است، بیش از ۱۰ میلیون بیت کوین یک سال کامل را در خواب بوده‌اند و جابجا نشده‌اند.

داده‌ها نشان می‌دهد که اکانت‌های بیت‌کوین‌های جابجا نشده تقریباً ۶۰% از کوین‌های ماین شده تا این لحظه را تشکیل می‌دهند و این رقم بیشترین تعداد کوین‌های جابجا نشده از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون میباشد.

بیت کوین های بی حرکت !

شرکت دیجیتال اَسِت دیتا اخیراً یافته‌هایی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد تعداد بیت‌کوین‌هایی که در یک سال جابجا نشده‌اند برابر با ۱۰.۷ میلیون عدد معادل (۸۶.۴ میلیارد دلار) بوده است.

در زمان تحریر این خبر، ۱۸.۱ میلیون بیت کوین استخراج شده است و تعداد کوین‌های دست نخورده حدود ۶۰.۵٪ از عرضه فعلی را نشان میدهد.

باوجود بیت‌کوین‌های غیرفعال بسیار در طول سال ۲۰۱۹، قیمت بیت‌کوین در طول این سال نوسانات قابل توجهی را مشاهده کرده است. دنبال کنندگان اکانت توییتری هشدار نهنگ که جابجای‌های بزرگ دنیای کریپتو را اطلاع رسانی میکند نیز شاهد افزایش قابل توجهی از جابجایی‌های مقادیر سنگین بیت‌کوین از یک کیف‌پول به کیف‌پولی دیگر بودند.

لازم به ذکر نیست که تکرار کنیم پاداش استخراج بلاک بیت‌کوین تا اواسط ماه می، به نصف کاهش می‌یابد و تعداد ۱۰.۷ میلیون سکه، بیشترین تعداد بیت‌کوینی است که از ابتدای آغاز بازار صعودی ۲۰۱۷ جابجا نشده است.

علاوه بر تعداد بیت‌کوین‌های غیرفعال گزارش شده توسط دیجیتال اَسِت دیتا، در ماه نوامبر شرکت تحقیقاتی دلفی دیجیتال (Delphi Digital) تصریح کرد که بیش از ۲۱٪ بیت‌کوین‌ها در پنج سال گذشته جابجا نشده است.

۲۱.۶٪ یا ۳.۸ میلیون بیت‌کوین یکی‌دیگر از بالاترین ارقام ثبت شده در شبکه میباشد که دلفی دیجیتال این داده‌ها را بر اساس خروجی آنالیز شبکه بلاکچین استخراج کرده است.

“حجم بیت‌کوین‌های استخراج شده که حداقل در مدت یک سال جابجا نشده باشند، برابر با ۵۵.۶٪ از کل بیت‌کوین‌های تولید شده است. این میزان در اواخر ماه آپریل گذشته با حجمی برابر ۶۰.۸٪ به اوج خود رسید و درحال حاضر این رقم نزدیک به ۵۸.۳% است.”

در بررسی دو ساله، ۳۸.۷% از میزان بیت‌کوین‌های ماین شده در ۲۴ ماه جابجا نشده و رقم آن هنگام ثبت در دسامبر ۲۰۱۸ از ۳۴% افزایش یافته است. افزایش درصدی سود سالانه که در گزارش دلفی دیجیتال به آن تأکید شده است به دارندگان بلندمدت بیت‌کوین قدرت بیشتری در زمینه تحرکات چرخه‌ای میدهد.

طبق گزارش دیجیتال دلفی، این یکی از مواردی است که این چرخه کوچک را از چرخه‌های صعودی و نزولی واقعی متمایز می‌سازد، دارندگان بلندمدت کف و قله‌های تکرارپذیر را دیکته میکنند اما این تریدرهای کوتاه‌مدت هستند که تاثیر بزرگتری بر قیمت‌های درون چرخه دارند، زیرا آن‌ها در میان عوامل دیگر، مسببین ورود پول جدید به فضای بازار هستند.

آدرس های بیت کوین ۱۲۴ میلیون ،هزینه شبکه یک میلیارد دلار

در گزارش دیگری که اوایل ماه جاری توسط شرکت کریپتو محور دیسنترالایزد (Decentralised.co) منتشر شده است، مشخص است که ایجاد آدرس‌های بیت‌کوین از سال ۲۰۱۷ تاکنون افزایش یافته است.

بخش اعظمی از بیت کوین های موجود، سال 2019 را در خواب کامل بسر برده‌اند

دیسنترالایزد خاطرنشان می‌کند که آدرس‌های جدید از زمان پیدایش بازار افزایشی ۲۰۱۷ به‌طور متوسط ۱۲۴ میلیون آدرس بوده است و تا به امروز ۵۱۶۰۰۰ آدرس منحصر به فرد در شبکه بلاکچین بیت‌کوین وجود دارد.

دیسنترالایزد تأکید میکند که مجموعاً افراد کمی اقدام به فروش کوین‌های خود میکنند و تعداد بیشتری از افراد با مبالغی اندک تنها به تست جابجایی میپردازند. دیسنترالایزد می‌افزاید:

“برای درک مقیاس واقعی شبکه همین بس که تعداد افرادی که بیش از ۰ بیت کوین در ژانویه ۲۰۱۱ داشتند، صرفاً ۷۰۰ هزار نفر بوده‌است. اما امروز این تعداد به ۲۸ میلیون نفر میرسد. رشد ۴۰۰ برابری در طول یک دهه.”

در گزارشی تحت عنوان “رشد بیت‌کوین از نگاه تعداد” نیز تأکید میشود که در سال ۲۰۱۱ در این شبکه تقریباً ۲ میلیون تراکنش انجام شده است. تا به امروز، شبکه بیت‌کوین شاهد ۴۸۷ میلیون تراکنش تأیید شده بوده که بیش از ۷.۵ تریلیون دلار ارزش اسمی را جابجا کرده‌اند.

بااین وجود هنوز فاصله فراوانی از پردازنده‌های پرداخت مالی فعلی که حاکم بر دنیای پرداخت امروز هستند، وجود دارد. ویزا تقریباً ۱۵۰ میلیون تراکنش در روز را پردازش میکند و علی‌بابا حدود ۱.۵ میلیارد تراکنش را در روز تسویه میکند.

بخش اعظمی از بیت کوین های موجود، سال 2019 را در خواب کامل بسر برده‌اند

یک واقعیت جالب دیگر که از گزارش دیسنترالایزد گرفته شده است این است که در تمام طول دوره حیات بیت‌کوین، مردم حدود ۱ میلیارد دلار کارمزد تراکنش پرداخت کرده‌اند.

هنگامیکه هزینه‌های شبکه بیت‌کوین با افزایش چشمگیر تراکنش‌های تأیید نشده در زمان اوج‌گیری قیمت در سال ۲۰۱۷، به میزان قابل توجهی افزایش یافت، فقط تعداد معدودی از آن روزها به دستیابی به رقم ۱ میلیارد دلار هزینه شبکه کمک کرده است.

این گزارش همچنین توضیح میدهد که بالاترین کارمزد ثبت شده روزانه در شبکه بیت‌کوبن به تاریخ ۲۲ دسامبر سال ۲۰۱۷ باز میگردد که در آن بیش از ۲۲ میلیون دلار در قالب بیت‌کوین برای کارمزد تراکنش‌های یک روز به ثبت رسیده است.

منبع: bitcoin.com

001 1 4 90 بخش اعظمی از بیت کوین های موجود، سال ۲۰۱۹ را در خواب کامل بسر برده‌اند

نوشته بخش اعظمی از بیت کوین های موجود، سال ۲۰۱۹ را در خواب کامل بسر برده‌اند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا