اخبار ارز دیجیتال

بررسی ۵ رمزارز مهم که این هفته باید زیر نظر داشته باشید

بررسی ۵ رمزارز مهم که این هفته باید زیر نظر داشته باشید

یک الگوی تکنیکال صعودی نشان می‌دهد که بیت کوین (Bitcoin) در حال آماده شدن برای آزمایش مجدد بالاترین تراز قیمتی تمام دوران خود است و این روند مثبت می‌تواند قیمت ۵ رمزارز یونی (UNI)، تتا (THETA)، وت (VET) و لونا LUNA را نیز بالاتر ببرد. در ادامه به بررسی مختصر ۵ رمزارز یاد شده، خواهیم پرداخت.

ارزش کل بازار بیت کوین (BTC) در ۷ مارس و به لطف بسته محرک اقتصادی سنای آمریکا به ۱.۹ تریلیون دلار افزایش یافت. اگر معامله‌گران با این رویداد مشابه با اولین بسته محرک اقتصادی در آوریل ۲۰۲۰ برخورد کنند، بازارهای رمزارز می‌توانند یک جهش قدرتمند را شاهد باشند.

بسته محرک اقتصادی همچنین روند کاهش ارزش دلار آمریکا را تشدید می‌کند. به گفته پیتر برانت (Peter Brandt)، معامله‌گر پیشکسوت، این نگرانی‌ها می‌تواند برخی از سرمایه گذاران را به جای نگه داشتن دارایی خود در قالب ارزهای فیات، به استفاده از دارایی‌های دیجیتال و یا بیت کوین ترغیب کند.

بیت کوین (BTC)

نمودار بیت کوین

نمودار ۱ روزه بیت کوین (BTC)

بیت کوین در ۵ و ۶ مارس به زیر خط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یا تراز ۴۸۴۸۴ دلار رسید. اما تشکیل یک سایه بلند روی هر کندل نشان می‌دهد خریداران آماده‌اند تا از سطوح پایین‌تر عبور کنند. خریداران امروز موفق شدند قیمت را به سمت مقاومت بالایی در تراز ۵۲۰۴۰ دلار سوق دهند، هرچند بیت کوین هم اکنون در تراز ۵۰۱۳۰ دلار در حال معامله است.

اگر بیت کوین از حمایت فعلی خود با موفقیت بازیابی شود، ممکن است این رمزارز چند روز آینده نیز با نوسان‌های کوچک همراه شود. اما اگر فروشندگان موفق شوند قیمت را به زیر تراز ۴۱۹۵۹.۶۳ دلار کاهش دهند، این امر می‌تواند معامله‌گران را به خروج یکباره از بازار ترغیب کند و این امر می‌تواند تغییر روند احتمالی را به دنبال داشته باشد.

یونی (UNI)

نمودار یونی

نمودار ۱ روزه یونی (UNI)

یونی سواپ (UNI) پس از دوره تثبیت قیمت ۳ روزه در نزدیکی تراز ۲۹ دلار، امروز موفق شد از مقاومت پیش روی خود عبور کند. اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای ۲۹ دلار حفظ کنند، می‌توان انتظار جهش به ترازهای بالاتر را داشت.

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالاتر از تراز ۳۳ دلار سوق دهند پس از آن می‌توان انتظار رسیدن یونی به ترازهای ۳۸ و ۴۶ دلار را داشت. با این حال نزول قیمت به پایین‌تر از تراز ۲۵ دلار می‌تواند به افت قیمت تا ترازهای ۲۲ و سپس ۱۹ دلاری منجر شود.

تتا (THETA)

نمودار تتا

نمودار ۱ روزه تتا (THETA)

تتا در یک روند صعودی بسیار قوی قرار دارد. اگرچه قیمت این آلتکوین در ۷ مارس کاهش یافت، اما سایه طولانی کندل‌ها در ۸ مارس نشان دهنده تجمع خریداران در سطوح پایین‌تر بوده است. اصلاحات در یک روند صعودی قوی معمولاً یک تا سه روز طول می‌کشد و پس از آن روند اصلی از سر گرفته خواهد شد.

اگر خریداران بتوانند روند صعودی را همچنان ادامه دهند و قیمت را به بالاتر از تراز ۴.۷۲ برسانند، آنگاه می‌توان انتظار داشت که تتا تا تراز ۵.۷۳ نیز افزایش یابد.

وت (VET)

نمودار وت

نمودار ۱ روزه وت (VET)

وی چین (VET) در حال حاضر در محدوده نسبتاً وسیعی بین ترازهای ۰.۰۳۴۵ تا ۰.۰۶۰۷۷۴ دلار گرفتار شده و در حال نوسان است. قیمت وت به تازگی به محدوده مقاومت رسیده است، اما سایه بلند کندل روزانه نشان دهنده رشدی تا نزدیکی تراز ۰.۰۶۰۷۷۴ می‌باشد.

لونا (LUNA)

نمودار لونا

نمودار ۱ روزه لونا (LUNA)

ترا (Terra) یا لونا طی چند روز گذشته در محدوده وسیعی بین ترازهای ۵ تا ۸.۵۰ دلار در حال تثبیت جایگاه خود بوده است. هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی منطقه اشباع خرید واقع شده است.

این شاخص‌ها بیانگر آن هستند که لونا با شکستن مقاومت فعلی و حرکت رو به بالا تا تراز ۹ دلار فاصله چندانی ندارد.

نوشته بررسی ۵ رمزارز مهم که این هفته باید زیر نظر داشته باشید اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا