برنامه سامسونگ برای استفاده از بلاکچین و ایجاد شفافیت در صنعت داروسازی

0
40

شرکت سامسونگ (Samsung) در نظر دارد به منظور ایجاد شفافیت در صنعت داروسازی از فناوری بلاکچین و برنامه‌های آزمایشی جدید بهره‌گیری کند.

صنعت بلاکچین همچنان توجه صنعت داروسازی و دست اندرکاران حوزه سلامت را به خود جلب می‌کند. سامسونگ اس دی اس (Samsung SDS) یک سری پروژه‌های آزمایشی را به منظور سنجش مدیریت توزیع دارو مبتنی بر بلاکچین در ماه نوامبر آغاز خواهد کرد. هدف این آزمایش‌ها تضمین شفافیت در روند ردیابی محصولات دارویی است.

به گفته یانکوپ (Yankup)، مدیر بخش IT سامسونگ از برنامه‌های آزمایشی موسوم به “فناوری نوآور برای ردیابی سابقه توزیع دارو” در جلسه لجستیک زنجیره سرد بیوفارما (BioPharma) در سئول کره جنوبی، رونمایی کرده است.

مقامات سامسونگ SDS همچنین بیان کرده‌اند که آنها چندین درخواست مشارکت برای آزمایش پروژه‌های مرتبط با شرکت‌های دارویی، توزیع کنندگان و حتی مؤسسات پزشکی در کره جنوبی دریافت کرده‌اند. لی یون یانگ (Lee Eun young)، محقق ارشد سامسونگ SDS، با بیان اینکه این پروژه‌های آزمایشی بین سه تا شش ماه به طول خواهند انجامید، اظهار داشت:

“با استفاده از این سرویس، می‌توان نسبت به مدیریت تاریخچه هر محصول، ردگیری زنده تاریخچه توزیع و ایجاد توابع گزارش خودکار اقدام کرد و ضمن رعایت مقررات، نوآوری را در کسب و کارها بکار گرفت.”

در مراسم رونمایی از این برنامه، نماینده شعبه فناوری اطلاعات سامسونگ اعلام کرد که این پروژه‌های آزمایشی از یک سرویس ردگیری درجه حرارت متصل به اینترنت اشیا (IoT)‌ نیز استفاده خواهند کرد که به همراه مدیریت خودکار تاریخچه ورود و خروج محصولات، پیاده سازی خواهد شد. این گزینه “برای به حداقل رساندن ثبت دستی داده‌ها”، تأیید محصولات مرجوعی و گردآوری داده‌ها با پشتیبانی یک پایگاه داده امن ایجاد شده است.

این سیستم، در صورت موفقیت و پس از تصویب مقررات داخلی و خارجی، از ژوئن سال آینده تجاری سازی خواهد شد. لی به رسانه‌های محلی گفت:

“انتظار می‌رود ارزش بلاکچین در صنعت بهداشت و درمان از ۱۷۶.۸۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ به ۵.۶۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۵ افزایش یابد و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۵ بالغ بر ۵۵ درصد از سرویس‌های بهداشتی برای اهداف تجاری خود از بلاکچین استفاده کنند.”

دئگو (Daegu)، چهارمین شهر بزرگ کره جنوبی، به تازگی از برنامه خود برای اختصاص بیش از ۶ میلیون دلار به فناوری بلاکچین و آموزش هوش مصنوعی خبر داده است.

نوشته برنامه سامسونگ برای استفاده از بلاکچین و ایجاد شفافیت در صنعت داروسازی اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید