بروزرسانی قوانین بلاکچین و DLT جبل الطارق برای مطابقت با قوانین FATF

0
54

جبل الطارق (Gibraltar) در نظر دارد با بروزرسانی قوانین بلاکچین و دفترکل توزیع شده (DLT) جدیدترین قوانین گروه ویژه اقدام مالی (FATF) را رعایت کند.

بار دیگر، جبل الطارق رهبری مقررات رمزارزها را بر عهده گرفت. کمیسیون خدمات مالی جبل الطارق (GFSC) آیین نامه مقررات مربوط به عملکرد فناوری دفترکل توزیع شده را به روز کرده است تا آخرین قوانین گروه ویژه اقدام مالی را رعایت کرده باشد.

کمیسیون مالی جبل الطارق اعلام کرد که این اقدام در پاسخ به ماهیت به سرعت در حال تغییر بلاکچین (Blockchain) انجام می‌شود، به خصوص که آژانس همزمان به دنبال حمایت از شرکت‌ها و محافظت از مشتریان است.

یادداشت‌های راهنمای به روز شده، آخرین توصیه‌های اف‌ای‌تی‌اف در خصوص ارائه دهندگان خدمات دارایی‌های دیجیتال (VASP) و “قانون سفر” را شامل می‌شود که نیاز دارد ارائه دهندگان خدمات اطلاعات مشتری را در معاملات جمع‌آوری و انتقال دهند. GFSC توصیه می‌کند که “دارایی‌های دیجیتال را به عنوان دارایی، درآمد، سرمایه‌گذاری، سرمایه یا دیگر دارایی‌ها، یا ارزش متناظر” در نظر بگیرید.

براساس راهنمایی کمیسیون جبل الطارق، لازم است ارائه دهندگان خدمات دارایی‌های دیجیتال سوابق اصلی و دقیق معاملات را ضبط و نگهداری کنند. همچنین شرکت‌ها باید سرمایه گذاران و مشتریان بالقوه را در مورد خطرات پیرامون دارایی‌های دیجیتال آگاه کنند و فاکتورهای اضافی یا آزمون‌های پذیرشی را برای آنها الزامی نمایند.

جبل الطارق عرصه رمزارز

در سالیان گذشته جبل الطارق یکی از پیشروان عرصه رمزارز بوده است

به گفته آلبرت ایزولا (Albert Isola)، وزیر خدمات دیجیتال و مالی جبل الطارق، این راهنمای بروز شده این کشور را به برآورده سازی مقررات جهانی در حال تکامل، نزدیکتر خواهد کرد:

“بروزرسانی یادداشت‌های راهنما، گام مهم و رو به جلو دیگری در توسعه چارچوب نظارتی و قوانین ارائه دهندگان DLT در جبل الطارق می‌باشد که تا به امروز بسیار موفقیت آمیز بوده است. آغاز انطباق مداوم با FATF، یک مرحله مهم در سیر تکاملی آئین‌نامه‌های ما خواهد بود.”

روند مشاوره از نوامبر سال گذشته آغاز شده است و کمیسیون خدمات مالی جبل الطارق، انجمن فناوری‌های جدید جبل الطارق و ارائه دهندگان مجوز بلاکچین یا دفترکل توزیع شده را شامل می‌شود.

بر اساس اطلاعات کمیسیون جبل الطارق، تعداد شرکت‌های مجاز DLT در این منطقه به ۱۳ عدد افزایش یافته است که از جمله آنها می‌توان به بیتسو (Bitso )، لماکس (LMAX )، زاپو (Xapo)، هوبی (Huobi)، ای تورو (eToro) و جنوسیس (Gnosis ) اشاره کرد.

جبل الطارق بخاطر پیشرفت‌های نظارتی پیرامون رمزارزها، به عنوان رهبر صنعت ارزهای دیجیتال مورد ستایش قرار گرفته است. حتی برخی از صاحبنظران آن را کانون بعدی رمزارزها نامیده‌اند.

نوشته بروزرسانی قوانین بلاکچین و DLT جبل الطارق برای مطابقت با قوانین FATF اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید