اخبار ارز دیجیتال

بزرگترین بانک سنگاپور : بیت کوین ذخیره ارزشی بهتر از دلار خواهد بود

بیت کوین ذخیره ارزشی بهتر از دلار

دی بی اس (DBS)، بزرگترین بانک سنگاپور، ممکن است به جای دلار از بیت کوین (Bitcoin) به عنوان ذخیره ارزشی بهتر استفاده کند و آن را به مشتریان خود پیشنهاد دهد.

رئیس دفتر سرمایه گذاری در دی بی اس به تازگی متنی را با سرمایه گذاران خود به اشتراک گذاشته که در آن به بیت کوین به عنوان یک ابزار ذخیره ارزش اثرگذارتر نسبت به دلار اشاره شده است.

بر اساس استدلال دی بی اس با توجه به افزایش ارزهای فیات چاپ شده از سمت بانک‌های مرکزی در سرتاسر جهان، بیت کوین می‌تواند یک گزینه جایگزین برای سرمایه گذارانی باشد که علاقه ندارند در معرض کاهش ارزش شدید دلار قرار بگیرند. در این متن آمده است:

“قطعاً، رشد انفجاری قیمت بیت کوین را تنها می‌توان با افزایش چشمگیر ترازنامه بزرگترین بانک‌های مرکزی سرتاسر جهان، از جمله فدرال رزرو آمریکا، بانک مرکزی اروپا (ECB)، بانک ژاپن (BOJ) و همچنین بانک مردم چین (PBOC) مقایسه کرد.

یک چنین روندهایی بدون شک تقاضا برای ارزهای جایگزین و حتی دارایی‌های دیجیتالی نامتعارف را که به طور بالقوه می‌توانند ذخیره ارزش بهتری نسبت به دلار فیزیکی باشند، افزایش خواهد داد.”

دی بی اس در ارزیابی خود، گفته است که دو ویژگی غیرمتمرکز بودن و محدود بودن ذخایر به طور همزمان باعث خواهند شد تا بیت کوین به یک ابزار ذخیره ارزش قابل توجه برای سرمایه گذاران تبدیل شود. در توضیحات دی بی اس آمده است که نایابی بیت کوین باعث شده تا این رمزارز به عنوان یک کالای رمزنگاری شده توصیف گردد که به راحتی قابل انتقال می‌باشد.

“حتی با کیفیت‌ترین الماس‌ها نیز در مقایسه با ارزش جابجایی پذیری بیت کوین حرفی برای گفتن ندارند.”

این بانک اضافه کرده است که بیت کوین همبستگی ضعیفی با دیگر دارایی‌ها دارد و این امر به سرمایه گذاران اجازه خواهد داد تا دارایی‌های متنوعی را در پورتفوی خود جای دهند.

هرچند که دی بی اس به این موضوع نیز اشاره کرده است که بیت کوین به دلیل تکیه بر مکانیسم اثبات کار (PoW) با مشکل مقیاس پذیری مواجه است و به مصرف مقادیر قابل توجهی انرژی برای ثبت تراکنش‌ها و حفظ امنیت شبکه خود نیازمند است. به همین دلیل حجم بالای انرژی مورد نیاز برای استخراج بیت کوین و تأیید تراکنش‌ها می‌تواند نگرانی‌های را به دنبال داشته باشد.

در عین حال بانک دی بی اس در خصوص نوسانات بالای بیت کوین و این احتمال که ممکن است در آینده با خطراتی از سوی نهادهای قانون گذار مواجه شود هشدار داده است. این بانک همچنین پیشنهاد داده است که اگر بیت کوین بتواند خارج از کنترل کشورها و دولت‌ها به یک دارایی قابل اعتماد تبدیل شود، احتمال اینکه نهادهای پولی و قانون گذار که واحد پولی رسمی خود را در خطر می‌بینند در مقابل آن نایستند و برای حفظ جایگاه برتر خود نجنگند بسیار ضعیف خواهد بود.

با این حال بانک دی بی اس اعتقاد دارد که بیت کوین می‌تواند در صف مقدم انقلاب پولی و فرصتی که نمی‌توان آن را با پول‌های فیات خریداری کرد قرار گیرد.

نوشته بزرگترین بانک سنگاپور : بیت کوین ذخیره ارزشی بهتر از دلار خواهد بود اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا