اخبار ارز دیجیتال

بزرگترین سقوط یک روزه بیت کوین در طول تاریخ ثبت شد!

بزرگترین سقوط یک روزه بیت کوین در طول تاریخ

قیمت بیت کوین (Bitcoin) طی ۱۹ ساعت گذشته از تراز ۵۸ هزار دلار به پایین‌ترین سطح خود در تراز ۴۷۷۰۰ دلار کاهش یافته است. این بزرگترین سقوط یک روزه بیت کوین در طول تاریخ محسوب می‌شود.

از آن زمان به بعد، قیمت با افزایش ۱۱ درصدی به تراز ۵۳ هزار دلاری باز گشته است. این رمزارز در حال حاضر به دنبال بازپس گرفتن ارزش کل بازار ۱ تریلیون دلاری خود است که امروز آن را از دست داد.

بزرگترین افت قبلی روزانه بیت کوین فقط یک ماه پیش در ۱۱ ژانویه اتفاق افتاد. پس از شکستن تراز ۴۰ هزار دلاری که در آن زمان بالاترین تراز قیمتی تمام دوران بیت کوین بود، این رمزارز به تراز ۳۲ هزار دلاری سقوط کرد. در نهایت این افت قیمت به بازیابی دوباره و بازگشت قیمت این رمزارز محبوب به بالاترین تراز تاریخی تمام دوران خود ختم شد.

نمودار بیت کوین

نمودار یک دقیقه‌ای بیت کوین (BTC)

به دنبال عملکرد قدرتمند خریداران طی کریسمس سال ۲۰۱۷، بیت کوین در نهایت توانست تا بالاترین تراز قیمتی خود در سال ۲۰۱۷ یعنی تراز ۲۰ هزار دلاری صعود کند. در طول این رالی قیمت، بیت کوین در چندین بازه زمانی مختلف با اصلاح‌های حداقل ۲۰ درصدی روبرو شد. به عنوان مثال، بین ۹ نوامبر ۲۰۱۷ تا ۱۳ نوامبر ۲۰۱۷، بیت کوین با کاهشی ۲۰ درصدی میان ترازهای ۷۴۰۰ تا ۵۹۰۰ دلار نوسان داشت. حتی در تابستان ۲۰۱۷، قیمت بیت کوین حدود ۴۰ درصد کامل کاهش یافت و این در حالی بود که BTC به طور کلی در حال رسیدن به بالاترین تراز قیمتی جدید خود بود.

بدیهی است که افت قیمت کنونی بسیار دردناک‌تر است چرا که این اتفاق در عرض ۲۴ ساعت و پس از چهار روز رشد مداوم بیت کوین به دنبال یک روند صعودی قدرمتند رخ داده است. اما بیت کوین به راحتی تحت تأثیر این بی‌ثباتی‌ها قرار نمی‌گیرد.

رائول پال، مدیر سابق یک صندوق سرمایه گذاری که در ۳۶ سالگی بازنشسته شد و ۷۵ درصد از دارایی‌های خود را به بیت کوین تبدیل کرد، اعلام کرده است که کاهش قیمت بیت کوین مانند این یک نوع تخفیف است.

سابقه بیت کوین این موضوع را به ما می‌گوید که اصلاحات قیمتی از این دست ادامه خواهد داشت. اما اکنون سوالی که در این بین مطرح می‌شود این است که آیا سرمایه گذاران خرد معتقدند بیت کوین دوباره به تراز ۵۷ هزار دلار خواهد رسید یا نه؟

نوشته بزرگترین سقوط یک روزه بیت کوین در طول تاریخ ثبت شد! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا