اخبار ارز دیجیتال

بلومبرگ: تصاحب جایگاه طلا ، هدف بعدی بیت کوین

بیت کوین تصاحب جایگاه طلا را به عنوان هدف بعدی خود آغاز کرده است

در گزارش جدید بلومبرگ (Bloomberg) پیش‌بینی شده است که قیمت بیت کوین (Bitcoin) می‌تواند تا تراز ۱۰۰ هزار دلار افزایش یابد. در عین حال در این گزارش از تصاحب جایگاه طلا به عنوان هدف بعدی بیت کوین یاد شده است.

براساس گزارش جدید بلومبرگ، قیمت بیت کوین می‌تواند به بیش از ۱۰۰ هزار دلار هم برسد. زیرا موسسات و شرکت‌هایی هستند که خرید بیت کوین را به طلا ترجیح می‌دهند. بلومبرگ در آخرین گزارش رمزارزهای خود اعلام کرده است که بیت کوین همچنان سرمایه‌های جدیدی را به سوی خود جذب می‌کند که قبلاً در بازار طلا، اوراق قرضه و سهام بکار گرفته شده بودند.

بیت کوین یا طلا؟

این روایت کاملاً درست است که به بیت کوین، طلای دیجیتال هم گفته می‌شود. بیت کوین احتمالا جایگزین این فلز گرانبها خواهد شد. این موضوع در جامعه رمزارزها طی یک سال گذشته به طور گسترده‌ای مورد بحث قرار گرفته است. بحران مالی ناشی از همه گیری ویروس کرونا (COVID-19) و نیاز به برقراری تعادل در صنعت مالی، سرمایه‌های بیشتری را به بازار ارزهای دیجیتال سرازیر کرده است.

استراتژیست‌های بلومبرگ نیز در گزارش ماه مارس خود که در کریپتو اوتلوک (Crypto Outlook) منتشر شده بود، این موضوع را دوباره تأیید کردند. در این گزارش بیان شده که روند تصاحب جایگاه طلا توسط بیت کوین و اوراق بهادار در حال تسریع است.

در این گزارش به سال ۲۰۲۰ به عنوان نقطه عطفی در روند سرمایه گذاری شرکت‌ها و سرمایه گذاران نهادی در بیت کوین اشاره شده است. زیرا این رمزارز بر خلاف دیگر کلاس‌های دارایی با کاهش نوسانات قیمت مواجه شده بود. این روند در سال ۲۰۲۱ و دورانی که طرفداران پرو پا قرص طلا تلاش کردند تا به شکلی محتاطانه به سبد دارایی‌های خود تنوع ببخشند، شدت گرفته است.

در این گزارش توضیح داده شده است که بیت کوین از یک دارایی با ریسک سرمایه گذاری بالا به یک ذخیره ارزش دیجیتال در سطح جهانی تبدیل شده است. علاوه بر این، نقش این ارز دیجیتال در سال‌های آینده و با حرکت دنیا به سمت دیجیتالی شدن، شدت نیز خواهد گرفت.

در گزارش بلومبرگ با در نظر گرفتن تقاضاهای سرسام‌آور از سوی موسسات مختلف، و این واقعیت که تولید کوین‌های جدید هر چهار سال یک بار کاهش می‌یابد، پیش‌بینی شده است که هدف بعدی قیمت بیت کوین می‌تواند ورود به یک منطقه قیمتی مهم و رسیدن به تراز ۱۰۰ هزار دلار باشد.

نوشته بلومبرگ: تصاحب جایگاه طلا ، هدف بعدی بیت کوین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا