اخبار ارز دیجیتال

بلومبرگ: رابطه اتریوم و فناوری مالی همچون رابطه بیت کوین و طلا است

رابطه اتریوم و فناوری مالی همچون رابطه بیت کوین و طلا است

بنابر گزارش تحلیلگران بلومبرگ رابطه اتریوم (Ethereum) و فناوری مالی سنتی درست مشابه رابطه بیت کوین (Bitcoin) و طلا به عنوان یک ذخیره ارزش است.

پلتفرم اتریوم هدف اصلی بسیاری علاقمندان برای ایجاد یک اکوسیستم مالی دیجیتال به حساب می‌آید. همچنین اتریوم از نظر قیمت برای سرمایه گذاران بسیار در دسترس‌تر از بیت کوین است.

روند صعودی اتریوم بسیار شبیه به رفتاری است که این رمزارز در سال ۲۰۱۷ از خود به نمایش گذاشته بود و سایه به سایه بیت کوین پیش می‌رفت. بنابراین اگر که قرار باشد همان الگوی سال ۲۰۱۷ تکرار شود، اتریوم پتانسیل رسیدن به تراز قیمتی ۱۹ هزار دلار تا پیش از پایان سال ۲۰۲۱ را خواهد داشت.

گزارش تیم تحلیلی بلومبرگ در خصوص اتریوم

تیم بلومبرگ گزارش ماهانه خود با عنوان کریپتو اوت لوک (Crypto Outlook) در خصوص عملکرد بازار رمزارز را منتشر کرده است. در این گزارش آمده است که “اتریوم همان نقشی را در قبال فین تک (Fintech) و دیجیتالی سازی امور دارد که بیت کوین نسبت به طلا ایفا می‌کند”.

بر اساس این گزارش، دنیا در حال حرکت کردن به سمت دیجیتالی کردن فناوری‌های مالی است و اتریوم بهترین ابزار برای اعمال تغییرات انقلابی در شیوه‌های مالی قدیمی محسوب می‌شود. علاوه بر این، از نظر قیمت، سرمایه گذارانی که به دنبال خرید یک واحد کامل از یک دارایی دیجیتال با ارزش هستند به احتمال زیاد علاقه بیشتری برای خرید اتریوم، در مقایسه با بیت کوین، از خود نشان خواهند داد.

در این گزارش آمده است:

“دنیا به سرعت به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود و همچون بیت کوین که تهدیدی برای طلا به حساب می‌آید، اتریوم نیز فناوری مالی سنتی را به چالش خواهد کشید…

برای سرمایه گذارانی که خواستار خرید ۱ واحد کامل از یک رمزارز هستند، دومین ارز دیجیتال بازار از مزیت قیمتی نسبت به بیت کوین برخوردار است. اما نکته کلیدی در خصوص اتریوم این است که پلتفرم برتر برای دارایی‌های رمزنگاری شده و فناوری مالی دیجیتال به حساب می‌آید.

همچون بیت کوین که جایگاه خود به عنوان برترین ذخیره ارزش دیجیتال در دنیا را تثبیت می‌کند، اتریوم نیز به خانه اصلی توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT)، قراردادهای هوشمند، فناوری مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) و صرافی‌های ارز دیجیتال غیرمتمرکز (DEXs) تبدیل شده است.”

اتریوم ممکن است در سال ۲۰۲۱ به تراز قیمتی ۱۹ هزار دلار برسد

همچنین با توجه به اینکه اتریوم در صف مقدم دیجیتالی سازی اکوسیستم مالی به سر می‌برد، تیم تحلیلی بلومبرگ روند صعودی کنونی بازار رمزارز را با عملکردی که در سال ۲۰۱۷ شاهد بودیم مقایسه کرده است.

علاوه بر این، با توجه به تحلیل این تیم اگر که حرکت صعودی اتریوم در سال ۲۰۱۷ به شکل مشابهی در سال ۲۰۲۱ تکرار شود، می‌توان انتظار داشت که قیمت این رمزارز در سال ۲۰۲۱ به تراز ۱۹ هزار دلار هم برسد.

“اگر که اتریوم در همان روندی قرار گیرد که بیت کوین در سال ۲۰۱۷ تجربه کرده بود، امکان رسیدن قیمت آن به تراز ۱۹ هزار دلار تا پایان سال ۲۰۲۱ وجود خواهد داشت. با رسیدن قیمت دومین رمزارز بازار به تراز ۳۴۰۰ دلار در تاریخ ۴ می و مقایسه آن با عملکرد بیت کوین در بازه زمانی مشابه در ۴ سال پیش، می‌توان دید که اتریوم بیش از ۲ برابر بهتر عمل کرده است.”

نوشته بلومبرگ: رابطه اتریوم و فناوری مالی همچون رابطه بیت کوین و طلا است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا