اخبار ارز دیجیتال

بهترین جایگزین برای بیت کوین چیست؟

وقتی صحبت از احتمال از دست دادن تاج پاداشی و پیداشدن یک جایگزین برای بیت کوین مطرح می‌شود، مایکل سیلور از مایکرواستراتژی (MicroStrategy) بیان می‌کند که احتمال وقوع چنین اتفاقی برابر صفر است.

اما آیا او درست می‌گوید؟ از این گذشته، وقتی صحبت از برترین فناوری‌ها می‌شود، بیت کوین درست در وسط معرکه قرار دارد.

جایگزین شایسته برای بیت کوین

بیت کوین از روز اول موفق عمل کرده است، حداقل از نظر سهم بازار از پس تمام رقیبان خود برآمده است. گرچه از نظر فنی، درحال حاضر بلاکچین‌هایی برتر، سریع‌تر و ارزان‌تر وجود دارد، اما بازار اولویت خود را برای بیت کوین حفظ می‌کند.

مسلماً روزهای تسخیر ۸۰٪ + بیت کوین سپری شده است. اما اگر همه چیز سرجای خودش باشد، این پروژ هر پروژه رمزنگاری دیگری را که در این اکوسیستم وجود دارد را با اختلاف قابل توجهی پشت سر می‌گذارد. با وجود این، همیشه یک تردید آزار دهنده وجود دارد که آیا بیت کوین می‌تواند به حفظ این موقعیت ادامه دهد یا خیر؟

کسانی که معکوس شدن وضعیت فعلی بیت کوین را پیش بینی می‌کنند اغلب به محرک‌های اول استناد می‌کنند که در نهایت راه را برای فناوری های جدید باز می‌کنند. نمونه‌های بی‌شماری از این دست وجود دارد که فیسبوک یکی از مطرح‌ترین این رقبا است.

به دیدگاه، ضعف‌های موجود در بیت کوین را نیز اضافه کنید، در اینصورت به راحتی می‌توان پرونده‌ای بدیع را مطرح کرد. ایراداتی از جمله سرعت پایین ۷ تراکنش در ثانیه، عدم رعایت حریم خصوصی و اینکه بیت کوین قابل برنامه‌ریزی نیست.

با در نظر گرفتن همه این موارد و بالاجبار این سوال مطرح می‌شود که آیا بیت کوین آینده‌ای دارد؟ سیلور در پاسخ به این پرسش می‌گوید:

“آینده روشن است.”

جایگزین بیت کوین

مایکل سیلور مدیرعامل مایکرواستراتژی

به اعتقاد مایکل سیلور، آینده بیت کوین صرف نظر از کمبودهای فنی، درخشان به نظر می‌رسد. او معتقد است که قیمت عامل اصلی انعطاف پذیری بیت کوین و دلیل تاپ بودن آن است.

سیلور اضافه کرد که قیمت بیت کوین به سختی شروع به تحقق پتانسیل رشد خود کرده است. با شکل‌گیری این اتفاق، یقیناً بیت کوین موفق ترین چیزی است که جهان به خود دیده است.

“من فکر می‌کنم که احتمال پیداشدن جایگزینی برای بیت کوین تقریباً صفر است. شبکه پولی دیجیتال یک تریلیون دلاری. بیت کوین موفق ترین چیزی است که در زندگی خود دیده‌اید.”

سیلور برای دلیل ادعای خود، بازه‌های زمانی را بیان می‌کند که در آن شرکت‌های برتر به سقف تریلیون دلار در بازار رسیده‌اند. سیلور خاطرنشان می‌کند که بیت کوین فقط در مدت ۱۲ سال به این موفقیت رسیده است.

مایکروسافت ظرف ۴۴ سال یک تریلیون دلاری شد، اپل ۴۲ سال، آمازون ۲۴ سال و برای گوگل این اتفاق ۲۲ سال بطول انجامید. تنها و تنها برای بیت کوین است که رسیدن به این رقم طی ۱۲ سال رقم خورده است.

علاوه براین، سیلور اظهار داشت که این نرخ رشد فقط در این اوقات نامشخص چاپ پول و نرخ بهره کم درحال تسریع است. وی اطمینان دارد که بیت کوین به عنوان رمزارز شماره یک از جایگاهی مطمئن برخوردار است.

نوشته بهترین جایگزین برای بیت کوین چیست؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا