اخبار ارز دیجیتال

به دنبال ریزش ۱۵ هزار دلاری ، ۲۳ درصد از آدرس های بیت کوین ضررده شدند

۲۳ درصد از آدرس های بیت کوین ضررده شدند

ریزش ۱۵ هزار دلاری قیمت بیت کوین (Bitcoin) طی چند روز گذشته باعث شده است که بیش از ۲۳ درصد از آدرس های این رمزارز ضررده شوند.

بیت کوین طی هفت روز گذشته تقریباً ۳۰ درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است و این افت تقریباً با تعداد کیف پول‌هایی قبلاً در سود بودند و اکنون ضررده شده‌اند برابر است.

داده‌های بدست آمده از گلسنود (Glassnode)، ارائه دهنده اطلاعات بازار رمزارز، نشان می‌دهد که روند نزولی قیمت بیت کوین باعث شده تا حدوداً ۲۵ درصد از آدرس‌های منحصربه‌فرد در زنجیره بیت کوین متحمل ضرر شوند. این وضعیت همچنین یادآور روندهای ریزشی است که پیش از این روند صعودی بازار را با اختلال مواجه کرده بودند.

نمودار تعداد آدرس های کیف پول در سود بیت کوین

آدرس های در سود بیت کوین

در پنجشنبه سیاه مارس سال ۲۰۲۰ نیز به دنبال ریزش ۵۰ درصدی قیمت بیت کوین، حدوداً ۲۵ درصد از آدرس‌های منحصربه‌فرد این رمزارز ضررده شده بودند. پیش از آن هم، رالی قیمت سال ۲۰۱۹ که از کف قیمت ۳۵۰۰ دلار در سال ۲۰۱۸ آغاز شده بود نیز با یک چنین افت قیمتی مواجه گردید و در حدود ۲۵ درصد از آدرس‌های بیت کوین ضررده شدند.

در تمام موقعیت‌های مشابه قبلی نیز که ۲۵ درصد از کل آدرس‌های بیت کوین ضررده شده بودند، بیت کوین خیلی زود خود را بازیابی کرد و در ادامه رکوردهای قیمتی جدیدی را از خود به جای گذاشت.

نمودار روند کاهشی از اوج قیمت بیت کوین (Bitcoin)

نمودار روند کاهشی از اوج قیمت بیت کوین

نمودار عقب نشینی از رکوردهای قیمتی گلسنود نیز رفتار مشابهی را از شدت روند نزولی اخیر بیت کوین به تصویر کشیده است. عقب نشینی قیمت بیت کوین از اوج تاریخی خود هم اکنون معادل ۳۳ درصد است. این بیشترین ریزش قیمت بیت کوین پس از رسیدن آن به تراز ۲۰ هزار دلار در نوامبر سال گذشته است.

همچنانکه پیش‌تر گزارش شده بود، جریان ورودی بیت کوین به صرافی‌های ارز دیجیتال طی هفته گذشته افزایش زیادی داشته و به سطوحی رسیده که از پنجشنبه سیاه تا کنون سابقه نداشته است.

فروش گسترده بیت کوین طی هفته گذشته باعث شده است تا در حدود ۷۰۰ میلیارد دلار از ارزش بازار رمزارز کاسته شود. بیش از نیمی از این افت ارزش نیز طی ۲۴ ساعت گذشته رخ داده است چرا که در این بازه زمانی بسیاری از رمزارزها بین ۱۵ تا ۳۰ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند.

نوشته به دنبال ریزش ۱۵ هزار دلاری ، ۲۳ درصد از آدرس های بیت کوین ضررده شدند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا