اخبار ارز دیجیتال

به پایین ترین قیمت های سالانه بیت کوین نگاه کنید نه بالاترین ها!

به پایین ترین قیمت سالانه بیت کوین نگاه کنید نه بالاترین ها!

اگر کمی با فضای ارزهای دیجیتال آشنا باشید حتما رشدهای چشم‌گیر قیمت بیت کوین و ایجاد سقف‌های قیمتی جدید در دهه‌ی اخیر را شاهد بوده‌اید. اما این بار می‌خواهیم روند قیمتی بیت کوین را از زاویه‌ی دیگری بررسی کنیم. برای این کار تنها کافی است به پایین ترین قیمت سالانه بیت کوین نگاهی بیندازیم و آن را با بالاترین قیمت‌های بیت کوین در هر سال مقایسه کنیم.

پایین ترین قیمت های سالانه بیت کوین

در نگاه اول می‌توان دریافت که کم‌ترین قیمت‌های سالانه هر سال با مقداری رشد همراه بوده‌اند. (به جز کف قیمتی سال ۲۰۱۵ که کم‌تر از پایین‌ترین قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۴ بود) اما چیزی که باید بیشتر به آن توجه شود اختلاف بالاترین و پایین‌ترین قیمت‌های ثبت شده در هر سال است.

در سال ۲۰۱۴ بالاترین قیمت سالانه‌ی بیت کوین در تراز ۸۲۸ دلار ثبت شد و کم‌ترین قیمت این ارز دیجیتال در همین سال نیز ۲۰۰ دلار بوده است یعنی قیمت در کمتر از یک سال کاهش بیش از ۸۰ درصدی را تجربه کرد. در سال ۲۰۱۸ نیز بالاترین قیمت ثبت شده بیت کوین حدود ۱۷۲۱۳ دلار بوده است درحالی‌که پایین ترین قیمت در همین سال، تراز ۳۲۰۰ دلار می‌باشد که باز هم کاهش ۸۰ درصدی قیمت در یک سال را نشان می‌دهد.

نوسان قیمتی بالا

بسیاری از مردم تنها به تحقیق در مورد قیمت فعلی بیت کوین می‌پردازند و صرفا علاقه‌مند به‌دست آوردن سودهای بیشتر هستند و کم‌تر کسی از ریسک سرمایه گذاری در بازار ارزهای رمزنگاری شده به طور کامل آگاه است.

بازار ارزهای دیجیتال یک بازار ۲۴ ساعته و بدون دامنه نوسان است که در چند ساعت می‌تواند چندصد درصد برای شما سود به ارمغان بیاورد و از طرف دیگر این قابلیت را دارد که در همین زمان بیش از ۸۰ درصد ارزش خود را از دست بدهد. بنابراین معامله در حوزه‌ی کریپتو از ریسک بسیار بالایی برخوردارست.

با این حال به دلیل مسئله کم‌یابی و عرضه محدود بیت کوین، این دارایی ویژگی ضد تورمی دارد. بنابراین شکی نیست که همواره می‌توان به این ارز دیجیتال به چشم یک ابزار ذخیره ارزش نگاه کرد.

در انتها لازم به ذکر است که هدف این متن صرفا تأکید بیشتر بر رعایت شیوه‌های مدیریت سرمایه بوده است و پیشنهاد می‌شود که بیش از ۲۰ درصد از کل سرمایه خود را در این بازار پر سود اما پر ریسک وارد نکنید و تا حد امکان از معاملات با اهرم بالا بپرهیزید.

نوشته به پایین ترین قیمت های سالانه بیت کوین نگاه کنید نه بالاترین ها! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا