اخبار ارز دیجیتال

بکارگیری همزمان نانو تکنولوژی و بلاکچین برای صدور گواهی سلامت کووید۱۹

بکارگیری همزمان نانو تکنولوژی و بلاکچین

واحد تولیدکننده مواد کوانتومی امریکایی کوانتوم دات (QMC)، دپارتمان بلاکچینی خود را با عنوان QDX برای پیگیری امور درمانی با حداکثر شفافیت در تست بیماری‌ها و ایمن‌سازی برای بیماری‌های عفونی راه‌اندازی کرد. هدف این دپارتمان تضمین صحت داده‌های سلامت و پشتیبانی از افراد برای تسریع در بازگشت به زندگی عادی است.

کوانتوم دات ها، نانو ذرات ساخته شده از مواد نیمه هادی هستند که در روشنایی نور، رنگ‌های مختلفی از خود منتشر می‌کنند. این رنگ‌ها به اندازه و نحوه تولید آنها بستگی دارد. در واقع از کوانتوم دات در تشخیص ویروس‌های انسانی استفاده میشود.

استفاده از کوانتوم دات ها در آزمایشات مختلف ثابت میکند که این ذرات شناساگرهای بیولوژیکی فلورسنت حساس، پایدار، غیرسمی بوده و در مقایسه با شناساگرهای کروموژنیک از حساسیت و دقت بالاتری برخوردارند.

QMC برای تأیید منشا محصولات و شناسایی محصولات جعلی، راه حل ردیابی را با استفاده از کوانتوم دات و فناوری بلاکچین تهیه کرده است.

راه حل احراز هویت ( آتنتیکیشن) با QDX برای نظارت و پیگیری بیماری های همه گیری، مانند کووید۱۹ ترکیب شده است. این روش افراد آزمایش شده، افرادی که تست را انجام میدهند و کیت های آزمایش را تأیید میکند.

به‌عبارت ساده‌تر، QDX تضمین میکند که داده‌های آزمایش ایمن بوده و دستکاری نشده‌اند. درحال حاضر، گزارش‌های بهداشتی و گواهی های پزشکی بر روی کاغذ صادر میشود، که باعث میشود جعل آنها آسان شود.

استفان اسکایرز، رئیس و مدیر عامل QMC گفت:

“این خدمات نه تنها باعث بهبود نتایج درمانی برای بیماران میشود، بلکه شامل گواهی های برگشت به کار نیز میتواند قلمداد گردد که بعضاً به آن، گذرنامه ایمن سازی نیز گفته میشود.”

با داشتن داده‌های بهداشتی که توسط بلاکچین پشتیبانی میشود، دولتها و سازمانهای بهداشتی میتوانند برنامه‌های جدید و اقدامات ایمنی را برای مقابله با گسترش و شیوع کووید۱۹ و سایر بیماری‌ها تدوین کنند.

علاوه براین، کاربران بطور انحصاری میتوانند گواهی واکسیناسیون خود را با استفاده از یک برنامه تلفن همراه ارزیابی کنند. ویژگی‌های این برنامه نشانگرهای رنگی سبز، زرد و قرمز است. اگر برنامه نشانگر سبز را نشان دهد، فرد دارای تعامل در محیط های اجتماعی و کاری است. این شاخص با استفاده از کد QR توسط دیگران قابل اشتراک و تأیید است.

لس پاول، مدیر فروش و بازاریابی نوآوری های QMC گفت:

“جهان باید سیستمی داشته باشد که ترس و اضطراب را از ندانستن اینکه چه کسی میتواند به کار برگردد، از بین ببرد.”

راه حل مزبور بر روی سیستم ابری Azure مایکروسافت میزبانی میشود و میتواند با سیستم های EMR موجود ادغام شود. همچنین این راه حل مبتنی بر بلاکچین شرکت هایپرلجر بوده و از قراردادهای هوشمند و زبان مدل سازی دارایی دیجیتال (DAML) استفاده میکند.

🗓

نوشته بکارگیری همزمان نانو تکنولوژی و بلاکچین برای صدور گواهی سلامت کووید۱۹ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا