بیت کوین بخریم یا هنوز باید صبر کنیم؟

0
19

آیا زمان خرید بیت کوین فرا رسیده است؟

سقوط قیمت بیت کوین طی هفته گذشته فراتر از آن بود که کسی بتواند آن را پیش بینی کند. همانطورکه احتمالاً مطلع هستید، شاخص ترس و طمع بیت کوین همچنان “ترس شدید” را نشان میدهد.

به گفته یکی از تحلیل‌گران این حوزه، این وضعیت میتواند فرصتی مناسب برای خرید باشد. با این حال، هنوز نمیشود پیش بینی کرد که بازار تا چه مدت در ترس باقی خواهد ماند. به یاد داشته باشید که تلاش برای گرفتن چاقویی در حال سقوط همیشه یک کار احمقانه تلقی میشود.

بترسید، بسیار هم بترسید

بیت کوین بخریم یا هنوز باید صبر کنیم؟

درمیان برخی از حیرت انگیزترین حرکات تاریخ رمزارز، شاخص ترس و حرص بیت کوین اکنون حدود چهار روز است که به طور مداوم “ترس شدید” را نشان میدهد. بنابر داده‌ها سطح ترس در زمان تحریر خبر به عدد ۸ رسیده است که نشان دهنده تشدید سطح ترس سرمایه‌گذاران است.

خروجی این پژوهش، از تجزیه و تحلیل نوسانات بازار، تعامل در رسانه‌های اجتماعی، قدرالسهم یک کوین در مقابل سایر ارزهای موجود، بررسی بازار و شاخص های جستجوی گوگل بدست می‌آید. برخی معتقدند که تریدرها با اتکا به اطلاعاتی از این دست اقدام به خرید و فروش می‌نمایند.

حریص باشید وقتی دیگران می‌ترسند …

یک بازار بسیار ترسناک میتواند نشان دهنده آن باشد که سرمایه‌گذاران در این بازار بیش از حد نگران دارایی‌های خود هستند و یک دارایی در موقعیت اشباع فروش قرار گرفته است. تغییر روند قیمت در چنین بازاری ممکن است قریب الوقوع باشد. از طرف دیگر، یک بازار بیش از حد حریص میتواند به اصلاح و بازگشت روند منجر گردد.

وارن بافت، یکی از منتقدان جدی بیت‌کوین، این شرایط را اینگونه شرح میدهد:

“ما سعی می‌کنیم وقتی دیگران حریص هستند وحشت‌زده شویم و فقط وقتی دیگران ترس دارند، حریص باشیم.”

بیت کوین بخریم یا هنوز باید صبر کنیم؟

یکی از تحلیلگران محبوب دنیای کریپتو، علیرغم عدم توافق درمورد ارزش رمزارزها با وران بافت، از جنبه‌های دیگر گفته‌های بافت را تایید میکند. وی با ترسیم سطحی از شاخص ترس در بازار، شرایط پیش رو را اینگونه توصیف میکند:

“اکنون یک فرصت بسیار مناسب برای ورود بازارها است.”

بیت کوین بخریم یا هنوز باید صبر کنیم؟

شایان ذکر است که تصویر ارائه شده در توئیت فوق، نماینگر شاخص ترس و حرص واقعی کنونی نیست. شاخص ترس و طمع، هیچگاه از فوریه ۲۰۱۸ تاکنون به عدد ۱ نرسیده است.

کمترین میزان ثبت شده شاخص ترس و طمع در عدد ۵ و در تاریخ ۲۲ آگوست ۲۰۱۹ اتفاق افتاد. اگر چه این اتفاق قابل ملاحظه با بحرانی به مراتب کوچکتر روی داد.

آیا زمان خرید بیت کوین فرا رسیده است؟

ممکن است چهار روز افزایش ترس که توسط این شاخص مشاهده شده باشد، یک فرصت خرید عالی برای سرمایه‌گذاران باشد. بااین حال، ورود به بازارها در موقعیت کنونی هنوز جای تردید دارد. چراکه با جریاناتی که تمام دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است، هنوز نمیتوان پیش بینی کرد بازار تا چه مدت در وضعیت “ترس شدید” باقی خواهد ماند.

ایکس بلاکچین هم به تاسی از مطالب عنوان شده در مقاله، با نظر بسیاری از تحلیل‌گران بزرگ بازار مبنی بر تردید در پایان یافتن شدت ترس حاکم بر بازارهای مالی موافق بوده و مخاطبین عزیز را به دوری جستن از خریدهای هیجانی و بدون مطالعه دعوت میکند.

در همین راستا باید یادآور شویم، از نظر تکنیکالی هم هنوز امکان کاهش قیمت بیت‌کوین وجود دارد. کما اینکه کناره‌گیری بیل گیتس از مایکروسافت، احتمال مثبت بودن تست کرونای ایوانکا ترامپ، خودداری آقای ترامپ از دادن تست کرونا و چندین و چند مساله فاندامنتالی دیگر ممکن است بازار را دستخوش تغییرات جدیدی قرار دهد.

🗓

نوشته بیت کوین بخریم یا هنوز باید صبر کنیم؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید