اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین تاریخ ساز شد ، قیمت BTC برای دومین بار از ۲۲۰۰۰ دلار گذشت!

بیت کوین ۲۲۰۰۰ دلار شد!

بیت کوین اوایل امروز و به شکلی محدود از بالاترین تراز قیمتی خود در ۲۲۰۰۰ دلار عبور کرد. این اوج قیمتی چندان دوام نیاورد و BTC خیلی زود این تراز را به مقصد ۲۱۸۰۰ دلار ترک کرد.

اما بازار بسیار هیجانی، باعث شده است تا بار دیگر و در کمتر از چند ساعت BTC برای بار دوم به بالاتر از تراز ۲۲۰۰۰ دلار افزایش یابد. در زمان نگارش این مطلب رمزارز بیت کوین در تراز ۲۲۲۰۰ دلار در حال معامله است.

تراز ۲۲۰۰۰ دلار ، سقفی شیشه‌ای که شکست!

سطح خوشبینی ایجاد شده پیرامون بزرگترین رمزارز دنیا به شدت بالا است، بطوریکه بسیاری از اعضای جامعه رمزارز به توییتر آمدند تا ذهنیت خود در خصوص این رشد انفجاری را به اشتراک بگذارند. تایلر وینکلووس (Tyler Winklevoss) در این خصوص گفته است:

“بیت کوین به بالاتر از ۲۲۰۰۰ دلار رفت. گاوها آماده‌اند تا حرکت دیوانه‌وار دیگری را آغاز کنند.”

بررسی نمودار قیمت بیت کوین 22000 دلار

نمودار قیمت بیت کوین

کامرون وینکلووس (Cameron Winklevoss)، هم‌بنیان گذار صرافی رمزارز جمینی (Gemini)، نیز پیشتر و در ارتباط با عبور BTC از تراز ۲۰۰۰۰ دلار گفته بود:

“امروز، BTC بار بزرگی را از دوش خود برداشت. این رمزارز ۳ سال پر از مبارزه و طولانی را پشت سر گذاشت، اما در نهایت سد نامرئی ۲۰ هزار دلار را شکست و از آن گذشت. این یک نقطه عطف برای تمامی ما خواهد بود. باد موافق در بادبان بیت کوین در حال دمیدن است و ما نیز تلاش خواهیم کرد آینده خودمان را با انتخاب‌ها، استقلال و فرصت‌های بهتر بسازیم.”

BTC در ۲۴ ساعت گذشته و پس از عبور از رکورد قیمتی پیشین خود، ۱۲.۵ درصد رشد داشت و به سرعت ترازهای ۲۰۰۰۰ دلار و ۲۱۰۰۰ دلار را با فاصله کمی در هم شکست. در سطح قیمت فعلی، ارزش کل قراردادهای باز در بازارهای آتی بیت کوین نیز در صرافی‌های رمزارز شاخص، رکوردی جدید در تمام دوران از خود به جای گذاشته است.

سه سال پیش در چنین روزی، بیت کوین از اوج قیمتی خود در تراز ۱۹۷۰۰ دلار عبور کرد و با مقایسه نمودار قیمتی سال ۲۰۱۷ با عملکرد قیمتی BTC در روزهای گذشته، می‌توان شباهت‌های بسیاری را بین این دو روند قابل توجه مشاهده کرد.

هیجان به توان دو

به گفته ویلی وو (Willy Woo) تحلیلگر درون زنجیره‌ای (On-Chain) بیت کوین، تجمع حجم قابل توجهی فومو، یا به عبارت دیگر ترس از جا ماندن، در بازار باعث شده است تا رشد قیمت بیت کوین بیش از پیش افزایش یابد. بسیاری از تحلیلگران انتظار داشتند که بازار از این نقطه به بعد روندی صعودی‌تر را در پیش گیرد، چرا که عبور قیمت از بالاترین تراز قیمتی در تمام دوران به ایجاد سطح بالای فومو در سرمایه‌گذاران منجر خواهد شد.

هر چند احتمال اینکه در کوتاه مدت شاهد لیکوئید شدن قابل توجه بازار باشیم نیز چندان دور از انتظار نیست. چرا که نمودار مرتبط ارائه شده از سوی کریپتو کوانت (CryptoQuant) نشان دهنده آن است که میانگین جریان ورودی سرمایه به بازار بیت کوین در صرافی‌های رمزارز به بالاترین میزان خود در ۹ ماه گذشته افزایش یافته است.

در این میان آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano)، اعتقاد دارد که ارزش بازار بیت کوین در نهایت از طلا پیشی خواهد گرفت. او در اظهار نظری در این خصوص گفته است:

“ارزش بازار بیت کوین برای اواین بار در طول تاریخ از مرز ۴۰۰ میلیارد دلار گذشته است. هم اکنون ارزش بازار طلا تنها ۲۰ برابر BTC است.”

جیمی سانگ (Jimmy Song)، پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت کوین حتی بیش از این نیز افزایش خواهد یافت. به گفته وی می‌توان انتظار داشت که روزی کندل ۴۰ هزار دلاری BTC را نیز شاهد باشیم.

نوشته بیت کوین تاریخ ساز شد ، قیمت BTC برای دومین بار از ۲۲۰۰۰ دلار گذشت! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا