اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین تا دو هفته آینده خواهد توانست قیمت ۹۲ هزار دلاری را تجربه کند

بیت کوین ۹۲ هزار دلاری

بنابر ادعاهای مطرح شده از تحلیلگر شناخته شده و محبوب رمزارز، بیت کوین (Bitcoin) این امکان را دارد تا در پایان ماه آوریل قیمت ۹۲ هزار دلاری را تجربه نماید.

پیش بینی شاخص قدرت نسبی از قیمت بیت کوین

شواهد بیشتری از اینکه بیت کوین هنوز تا رسیدن به بالاترین قله تاریخی خود در رالی قیمتی کنونی راه زیادی در پیش دارد، بدست آمده است. پلن‌بی (PlanB)، تحلیلگر شناخته شده و خالق مدل قیمت انباشت به جریان (S2F) بیت کوین، با توجه به شاخص نسبی قدرت چنین ادعایی را مطرح نموده است.

داده‌های جدید چنین استنباط می‌کنند که بیت کوین این توانایی را دارد تا طی ۲ هفته آینده یک افزایش قیمت تا تراز ۹۲ هزار دلار را شاهد باشد و با این وجود باز هم عملکردی مشابه با دوره‌های پیشین را از خود به نمایش بگذارد. پلن‌بی با ارسال توییتی در ۱۴ آوریل، اشاره کرده است که علی رغم رشد قیمت این هفته بیت کوین، این رمزارز همچنان از قدرت بسیار بالایی برخوردار است.

تحلیل نمودار قدرت نسبی بیت کوین (Bitcoin)

نمودار قدرت نسبی بیت کوین

پلن‌بی به طور خاص بر شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین، یک معیار کلاسیک که برای سنجش چگونگی عملکرد قیمت به کار گرفته می‌شود، تمرکز کرده است. شاخص قدرت نسبی می‌تواند بینشی مفید را در این خصوص که آیا بیت کوین در یک ناحیه قیمتی خاص بیش از حد خریداری یا فروخته شده است، فراهم کند.

پلن‌بی، نکات مهم مرتبط با این شاخص را برای هودلرها بازگو کرده است، که از جمله آنها می‌توان کف قیمتی بیت کوین در بازار نزولی در بهار و ماه آگوست اشاره کرد، دورانی که ذهنیت بازار در ارتباط با بازار صعودی که تا این لحظه ادامه دارد، در حال شکل گیری بود.

در حال حاضر، شاخص قدرت نسبی رقم ۹۲/۱۰۰ را نشان می‌دهد. بنابراین RSI تقریباً در بالاترین سطح خود قرار گرفته است، اما برای اینکه به بالاترین سطح این شاخص در اوج‌های قیمتی سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ برسد هنوز هم باید سطوح بالاتری را هدف قرار دهد.

“بیت کوین با قرار گرفتن RSI در سطح ۹۲، همچنان قدرتمند به نظر می‌رسد. شاخص نسبی قدرت همچون سال‌های ۲۰۱۷، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۱، هنوز به ۹۵ نرسیده است و برای این امر به حرکت صعودی بسیار شدیدتری نیاز خواهد بود.

من قیمت بیت کوین برای رسیدن شاخص نسبی قدرت به سطح ۹۵ در پایان ماه آوریل را محاسبه کرده‌ام: ۹۲ هزار دلار. بیایید نگاه کنیم عرضه اولیه سهام کوین بیس چطور پیش خواهد رفت.”

چه ویژگی در عرضه عمومی سهام وجود دارد

برای آن دسته از افرادی که به نظرشان تراز ۹۲ هزار دلار بیش از حد خوشبینانه است، باید گفت که پلن‌بی تنها کسی نیست که یک چنین پیش‌بینی را مطرح می‌کند. جدیدترین نمودارهای به نمایش در آمده در هفته‌ای که گذشت نشان می‌دهند که بر خلاف سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷، در واقع بیت کوین رفتاری بسیار معتدل را از خود به نمایش گذاشته و رشدی انفجاری را به خود ندیده است.

کوین بیس (Coinbase) نهمین بانک بزرگ دنیا شد

کوین بیس نهمین بانک بزرگ دنیا

پلن‌بی همچنین به موضوع عرضه اولیه سهام کوین بیس در نزدک اشاره کرده است. علی رغم برخی نگرانی‌ها در خصوص فروش گسترده رمزارز به دنبال این رویداد مهم، واکنشی که در موارد مشابه و دیگر عرضه اولیه‌ها شاهد بوده‌ایم، اما لیست شدن کوین بیس در دومین بازار بورس آمریکا به عنوان یک رویداد جذاب برای بازار رمزارز به تصویر کشیده شده است.

بنابراین، با توجه به شرایط کنونی، عرضه عمومی سهام کوین بیس می‌تواند دورانی جدید را برای بیت کوین و دیگر آلتکوین‌ها رقم بزند، به طوری که حرکت قیمت احتمالاً دورنمایی از آنچه را که در آینده با آن مواجه خواهیم شد، به تصویر خواهد کشید.

تصویری که این روزها در فضای مجازی دست به دست می‌شود بیان می‌کند که کوین بیس بر حسب ارزش بازار به نهمین بانک بزرگ دنیا تبدیل شده است.

نوشته بیت کوین تا دو هفته آینده خواهد توانست قیمت ۹۲ هزار دلاری را تجربه کند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا