اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین راه حل انتقاد بیل گیتس در مورد شکاف مالیاتی در ایالات متحده

بیل گیتس ، دومین فرد ثروتمند جهان، اخیراً پستی را در وبلاگ خود منتشر کرد که بازتاب وقایع سال ۲۰۱۹ را نشان میداد و در آن خاطرنشان می‌کند که ثروت بسیار وی تاحدودی ناعادلانه است. اینک و در این نوشته به این موضوع می‌پردازیم که چرا بیت کوین قادر به حل این مسئله می‌باشد.

سیستم مالیات آمریکا به اصلاحات نیاز دارد

طبق نظر مجله فوربس، بیل گیتس هنوز هم در میان ثروتمندترین افراد کل جهان و به‌عنوان دومین فرد ثروتمند جهان با دارایی ۱۰۸/۸ میلیارد دلار قرار دارد. بااین حال وی به‌تازگی در وبلاگ خود آورده است که ثروت او نشان می‌دهد که شکل اقتصاد کنونی ایالات‌متحده منصفانه نیست.

فاصله بین طبقات بالا و پایین در ایالات‌متحده بسیار معنادارتر از ۵۰ سال گذشته است. تعداد معدودی از مردم با یک شرایط کاری مناسب مواجه میشوند -من به‌طور نامتناسبی برای کاری که انجام داده‌ام، مستحق برخورداری از این مقدار پاداش هستم- درحالیکه بسیاری از افراد دیگر هم وجود دارند که به سختی تلاش می‌کنند. این مفهوم شکاف فزاینده در ثروت توسط شاخص Gini اداره آمار آمریکا تایید شده‌است.

گیتس روز سه‌شنبه گذشته نظرات خود که منعکس کننده سال ۲۰۱۹ و نگرانی‌های جدی او در مورد سیستم مالیاتی آمریکا بود و فکرش بدان مشغول بود را ابراز کرد. او راه‌‌حلی را پیشنهاد داد که می‌تواند به کاستن این شکاف کمک کند، و آن این است که مقامات ذیربط، مالیات ثروتمندان را افزایش دهند. وی خاطرنشان کرد:

“حقیقت این است که من سال‌هاست که به‌دنبال یک سیستم مالیاتی عادلانه‌تر هستم. تقریباً دو دهه پیش بود که من و پدرم خواستار افزایش مالیات بر املاک فدرال و مالیات بر املاک در منطقه خود، واشنگتن شدیم که دارای نامناسب‌ترین وضعیت سیستم مالیاتی در کشور است. سیستم مالیاتی مدنظر من سیستمی است که در آن، اگر پول بیشتری دارید، می‌بایست درصد بالاتری مالیات پرداخت کنید. و من فکر میکنم ثروتمندان باید بیشتر از آنچه درحال حاضر می‎پردازند، بپردازند. و این شامل من و همسرم ملیندا نیز میشود.”

مهمتر از همه، او معتقد است که اقتصاد فعلی و سیستم‌های مالیاتی از ثروتمندان و خود ثروت طرفداری میکند که او آن را ناعادلانه و اشتباه میداند. وی در ادامه افزود:

مالیات املاک نیز بایستی بیش از این باشد که این امر بار دیگر بیشترین تأثیر را بر ثروتمندان خواهد گذاشت. سیستمی که ثروت عمده را به فرزندان فرد ثروتمند منتقل می‌کند، برای هیچکس نیز مناسب نیست. زیرا این سیستم نسلی را به‌وجود می‌آورد که از زحمت و مشارکت در اقتصاد رویگردان خواهد بود.

بیت کوین راه حل انتقاد بیل گیتس در مورد شکاف مالیاتی در ایالات متحده

آیا بیت کوین قادر به مهار شکاف موجود می‌باشد؟

بیت کوین قبلاً خود را به‌عنوان یکی از قابل دسترس‌ترین و ارزشمندترین دارایی‌های جهان تاکنون ثابت کرده است.

همانطورکه پیش از این توسط ایکس بلاکچین گزارش شده است، بیت کوین در سال ۲۰۱۹ از هر کلاس دارایی از طلا گرفته تا نفت و سهام فراتر رفته است.

در دهه گذشته، قیمت بیت کوین نیز در اوج خود بیش از ۱۰۰،۰۰۰٪ بازده داشته است؛ کاری که هیچ ابزار سرمایه‌گذاری دیگری قادر به انجام آن نیست. این بدان مفهوم است که هرکس با اتصال به اینترنت میتواند به بازار دسترسی پیدا کند و این فرصت را دارد که بدون نیاز به یک سرمایه‌گذار معتبر شناخته شده، ثروت خود را به طرز چشمگیری افزایش دهد.

علیرغم اینکه ظاهراً بیت کوین ابزاری مناسب برای مهار شکاف درحال افزایش ثروت ایالات متحده است، گیتس در مصاحبه‌ای با CNBC، در سال ۲۰۱۸، پیشرو بودن سرمایه‌گذاری در رمزارزها را از منظر نوع سرمایه‌گذاری، تئوری “احمق بزرگتر” نامید و از آن زمان تاکنون هیچ تغییر موضعی نسبت به این مصاحبه نداشته است.

متخصصان اعتقاد دارند قیمت بیت کوین و متعاقب رویداد هاوینگ تا ۲۵ ژوئن میتواند تا ۱۲۰۰۰ دلار صعود کند.

منبع: bitcoinist

بیت کوین راه حل انتقاد بیل گیتس در مورد شکاف مالیاتی در ایالات متحده

نوشته بیت کوین راه حل انتقاد بیل گیتس در مورد شکاف مالیاتی در ایالات متحده اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا