اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین و رمزارزها آمده اند تا در نظام اقتصاد جهانی بمانند

بیت کوین و رمزارزها آمده اند تا در نظام اقتصاد جهانی بمانند

به گفته لارنس سامرس (Lawrence Summers)، اقتصاددان ارشد پیشین بانک جهانی، بیت کوین (Bitcoin) و رمزارزها قدرت ماندگاری لازم در نظام اقتصاد جهانی را دارند و آمده‌اند که بمانند.

سامرس در گفتگو با برنامه تلویزیونی وال استریت ویک (Wall Street Week) بلومبرگ، نظرات خود در خصوص نقش در حال تکامل رمزارزها در بازارهای جهانی را به اشتراک گذاشته است.

سامرس به این موضوع اشاره کرده است که به طور تاریخی، سرمایه گذاران فرصت‌های سرمایه گذاری در دارایی‌هایی را که به نظر می‌رسد مسیری مستقل از شیوه‌های سنتی را طی می‌کنند غنیمت می‌شمارند. سامرس اشاره کرد که مردم برای مدت زمانی طولانی، طلا را به چشم سرمایه گذاری نگاه می‌کردند که خارج از حیطه کنترل و اختیارات قدرت‌های مرکزی قرار داشت. حال وی تصور می‌کند که سرمایه گذاران به استفاده از بیت کوین و دیگر دارایی‌های رمزارز به شیوه‌ای مشابه ادامه خواهند داد.

“آیا برای نگهداری دارایی‌هایی که ظاهراً با فعالیت‌های کاری روزانه دولت‌ها ارتباط چندانی ندارند میلی وجود دارد؟ یک میل انسانی و دیرینه؟ من فکر می‌کنم که پاسخ این سؤال به طور تاریخی، ‘بله’ بوده است.

من فکر می‌کنم که طلا برای مدت زمانی طولانی دارایی اصلی در این بخش بوده است. و من فکر می‌کنم که رمزارزها نیز این شانس را دارند تا به یک گونه پذیرفته شده از دارایی‌های اینچنینی تبدیل شوند، تا به آن دسته از افرادی که به دنبال مکانی امن برای نگهداری سرمایه خود هستند کمک نمایند. بنابراین من حدس می‌زنم که رمزارزها آمده‌اند که بمانند و احتمالاً اینجا هستند تا نقش طلای دیجیتال را ایفا کنند و اگر بتوانید تصور کنید که رمزارزها بتوانند نصف یا یک سوم از ارزش بازار طلا را تصاحب کنند جایگاه بسیار بهتری را نسبت به شرایط کنونی بدست خواهند آورد. به همین دلیل است که من فکر می‌کنم شانس خوبی برای تبدیل شدن رمزارزها به بخشی جدایی ناپذیر از اقتصاد جهانی در سال‌های آینده وجود دارد.”

در حالی که سامرس باور ندارد که رمزارزها یا بیت کوین به ارزهای مبادلاتی اصلی تبدیل شوند، او احتمال می‌دهد که دارایی‌های رمزارز خواهند توانست نقشی پررنگ را در دنیای کسب و کار اینترنتی ایفا کنند.

“اما آیا رمزارزها خواهند توانست سرآغازی برای شکل گیری یک بهشت آزادی خواهانه باشند؟ آیا بیشتر ما بیشتر پرداخت‌های خود را از طریق بیت کوین یا دیگر رمزارزها انجام خواهیم داد؟ من خیلی مطمئن نیستم. آیا این دارایی‌ها مسئله‌ای بنیادین برای کسب و کار در سطح اینترنت خواهند بود؟ بله، شاید رمزارزها به جزئی حیاتی برای کسب و کارهای اینترنتی تبدیل شوند. من اینگونه فکر می‌کنم.”

نوشته بیت کوین و رمزارزها آمده اند تا در نظام اقتصاد جهانی بمانند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا