اخبار ارز دیجیتال

بیش از ۳۴ میلیون دلار بیت کوین به زودی به حراج گذاشته خواهد شد

بیش از ۳۴ میلیون دلار بیت کوین به زودی به حراج گذاشته خواهد شد

به زودی بیش از ۳۴ میلیون دلار بیت کوین (Bitcoin) به حراج گذاشته خواهد شد، چرا که دولت‌های ایالات متحده آمریکا و فرانسه قرار است از ۱۵ مارس تا ۱۷ مارس بیت کوین های تحت اختیار خود را به بالاترین پیشنهاد به فروش برسانند. دولت ایالات متحده آمریکا مشخص نکرده که بیت کوین‌های خود را از کجا آورده است. در حالی که دولت فرانسه درآمدهای ضبط شده از هکرها را به حراج خواهد گذاشت.

طبق اطلاعات منتشر شده در نشریه فرانسوی سایبر گوئر (Cyberguerre)، دولت این کشور رمزارزهایی که از هکرهای گیت هاب (GateHub)، مستقر در لندن، ضبط کرده است را به حراج خواهد گذاشت. این پلتفرم سال گذشته هک شده بود.

همانطور که یاهو فایننس (Yahoo Finance) گزارش کرده است، سازمان بازیابی دارایی‌های توقیف و مصادره شده فرانسه (AGRASC) در مجموع ۶۱۱ واحد بیت کوین را به حراج می‌گذارد که با قیمت‌های فعلی نزدیک به ۳۴ میلیون دلار ارزش دارد.

کاپانجی مورهانگ (Kapandji Morhange)، یک مرکز حراج مستقر در پاریس است که در تاریخ ۱۷ مارس ۶۱۱ واحد بیت کوین را به حراج خواهد گذاشت. از مجموع بیت کوین‌های حراج شده، ۶۱۰ کوین در تحقیقات مرتبط با هک گیت هاب کشف و ضبط شده‌اند. شایان ذکر است که هکرهای این پرونده هنوز محکوم نشده‌اند و در صورت تبرعه شدن از همه اتهامات‌، درآمد حاصل از حراج را دریافت خواهند کرد.

به همین ترتیب، اداره خدمات عمومی ایالات متحده آمریکا نیز ۰.۷۵ بیت کوین را به حراج خواهد گذاشت. مزایده بیت کوین‌های یاد شده در بازه زمانی ۱۵ تا ۱۷ مارس و در بستری که دولت حراج دارایی‌های مازاد فدرال را برگزار می‌کند، انجام خواهد شد.

حراج های بیت کوین اغلب هنگامی اتفاق می‌افتد که دولت‌ها دارایی هکرها یا مجرمان را توقیف می‌کنند. معروفترین آنها به سال ۲۰۱۴ باز می‌گردد. زمانی که مارشال ایالات متحده آمریکا ۳۰۰۰۰ بیت کوین را که از بازار دارک وب (Dark Web) معروف به جاده ابریشم (Silk Road) ثبت و ضبط کرده بودند، به حراج گذاشتند.

نوشته بیش از ۳۴ میلیون دلار بیت کوین به زودی به حراج گذاشته خواهد شد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا