اخبار ارز دیجیتال

بیل گیتس : نسبت به بیت کوین بی تفاوت ، اما حامی ارزهای دیجیتال هستم

بیل گیتس : نسبت به بیت کوین بی تفاوت هستم

بیل گیتس (Bill Gates)، بنیانگذار شرکت مایکروسافت (Microsoft) اعلام کرده که نسبت به بیت کوین بی تفاوت است، اما با این حال وی گفته است که حامی ارزهای دیجیتال است چرا که این فناوری هزینه‌های کارمزد را کاهش خواهد داد.

گیتس پیش از این در سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام کرده بود که بیت کوین به عنوان یک کلاس دارایی هیچ آورده‌ای ندارد و به همین دلیل نباید انتظار داشت قیمت آن افزایش یابد. از نظر گیتس بیت کوین در آن زمان کاملاً از نظریه سرمایه گذاری “احمق بزرگتر” پیروی می‌کرده است.

به گفته گیتس اگر در آن زمان راهی آسان برای پیش فروش کردن بیت کوین وجود داشت، وی حتماً این کار را انجام می‌داد. با این حال باید توجه کرد که قیمت بیت کوین در آن روز ۹۳۰۰ دلار بود و اکنون با رشدی ۵۱۱ درصدی به ۵۶۸۰۵ دلار رسیده است. بی‌تفاوتی بیل گیتس نسبت به بیت کوین و حمایت نکردن وی از پول‌های دیجیتال باعث به وجود آمدن تناقضات بسیاری شده است.

بیل گیتس و ارزهای دیجیتال

بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت و میلیاردر معروف گفته است که هیچ احساس خاصی نسبت به بیت کوین ندارد. با این حال وی گفته است که از دیجیتالی شدن پول‌ها به عنوان راهی برای کاهش هزینه‌های معاملاتی حمایت خواهد کرد.

بیل گیتس طی مصاحبه‌ای که با سی ان بی اسکواک باکس (CNBC’s Squawk Box) انجام داده بود، اعلام کرد که که او دیدگاه بی طرفی نسبت به بیت کوین دارد. وی در ادامه توضیح داد که نه تنها بیت کوین، بلکه کوچکترین سرمایه گذاری‌ای در دیگر ارزهای دیجیتال انجام نداده است. وی در توییتر شخصی خود اینگونه نوشت:

“من هیچ بیت کوینی ندارم. به این موضوع فکر می‌کنم که با انتقال پول‌ها به شکل رمزارز می‌توان میزان هزینه تراکنش‌ها را پایین آورد، اما هرگز از طریق رمزارزها این کار را انجام نخواهم داد.”

گیتس که به تازگی کتابی در زمینه جلوگیری از تغییرات آب و هوایی جهانی منتشر کرده است، از زمان ترک مایکروسافت، بنیاد گیتس را در کنار همسرش ملیندا هدایت می‌کند. وی توضیح داده است که این بنیاد در تلاش است تا به جای حمایت از گمنامی افراد، شفافیت بیشتری را در نقل و انتقالات پولی ایجاد کند و از هزینه‌ها بکاهد.

گیتس اظهار داشت که نوسانات قیمت بیت کوین به دلیل “هیجان بی دلیل و زیاد” در بازارها پیش می‌رود و پیش‌بینی مسیر حرکت بازار رمزارزها بسیار دشوار است.

نظرات اخیر میلیاردر معروف نشان دهنده تکامل بیت کوین است. در ماه می ۲۰۱۸ میلادی، بیل گیتس معروف اعلام کرده بود که “اگر راهی آسان برای پیش فروش کردن بیت کوین وجود داشت” حتما این کار را انجام می‌داد و اینکه بیت کوین آخرین گزینه وی خواهد بود. وی همچنین خاطر نشان کرد که بیت کوینی را که به عنوان هدیه تولد دریافت کرده بود، به سرعت به فروش رسانده است.

نوشته بیل گیتس : نسبت به بیت کوین بی تفاوت ، اما حامی ارزهای دیجیتال هستم اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا