ایرانبدون دسته بندیزندگی امروز

تاثیر شگقت انگیز ارتودنسی بر زیبایی صورت

همانطور که می‌دانید ارتودنسی دارای تأثیرات مختلفی بر روی فیزیک صورت و فک فرد بیمار می‌باشد، مواردی که اغلب برای بهبود وضعیت دهان و حل ناهنجاری‌های ارتودنسی می‌باشند. اما تأثیر این درمان بر روی ظاهر و زیبایی فرد چگونه است؟ آیا ارتودنسی دندان به زیبایی شخصی بیمار آسیب می‌رساند؟ یکی از مواردی اصلی که برای جلوگیری از این مشکل می‌توان انجام داد، مراجعه به متخصص ارتودنسی حرفه‌ای می‌باشد، متخصصی که توانسته دانش کافی در این زمینه کسب کند و با تجربه‌ی زیاد عمل و جراحی‌های خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. ما در تیم خود سعی داریم با گرد آوری چنین متخصصانی بستری را برای فرد بیمار فراهم کنیم تا بتواند با خیال راحت وضعیت دهان و فک خود را به ما بسپارد. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با تأثیرات ارتودنسی بر روی زیبایی صحبت کنیم و برای شما دلایلی را مطرح کنیم که چرا باید ارتودنسی خود را زیر نظر متخصصان ما انجام دهید.

 

پس از اینکه دندان شما طی درمان ارتودنسی قرار می‌گیرد باید موارد مختلفی را رعایت کنید تا از عوارض جانبی آن در امان باشید. عوارضی که اغلب به دلایلی نظیر فشار طولان مدت به دندان هایی که وظیفه غذا دارند، ایجاد می‌شود. بعضی از این عوارض عبارتند از انواع مشکلات گوارشی، پوسیدگی دندان‌ها، مشکلات لثه‌ای، سردرد و بعضاً احساس درد در شانه و گردن. این عوارض را می‌توان با رعایت موارد خاصی کاهش داد یا به حداقل رساند، اما تأثیراتی وجود دارند که بدیهی هستند و در تغییر آن‌ها کاری از دست شما ساخته نیست و در اصل این وظیفه‌ی متخصص می‌باشد که قبل از عمل جلوی رخ داد آن را بگیرد. به همین دلیل است که ما در انتخاب متخصصین خود بسیار محتاط هستیم و فقط افرادی را جذب می‌کنیم که به این دست از موارد آگاه باشند و بتوانند هرچه بیشتر رضایت بیمار را جلب کنند.

ارتودنسی و زیبایی صورت

همانطور که می‌دانید ارتودنسی روش درمانی می‌باشد که برای رفع ناهنجاری‌های فکی شما استفاده می‌شود، لذا زمانی که شما در طی مدت این درمان هستید شاید تغییر بخصوصی بر روی صورت شما ایجاد نشود. حتی ممکن است بخاطر استفاده از براکت‌های معمولی ظاهر به نسبت کمتر زیبایی نیز داشته باشید، موردی که اگر متخصصین ما صلاح بدانند می‌توانند با استفاده از براکت‌های مخصوص نظیر براکت نامرئی آن را حل کنند. اما نتیجه‌ی اصلی این درمان را می‌توان پس از تمام شدن روند آن دانست، زمانی که شما دیگر تحت درمان ارتودنسی نیستید و به طبع این درمان توانسته علاوه بر بهبود ناهنجاری‌های شما تأثیر بسزایی بر روی زیبایی هرچه بیشتر صورتتان داشته باشد.

تأثیرات ارتودنسی بر روی لب

اکثر افرادی که به تازگی با روش درمان ارتودنسی آشنا شده‌اند با این مورد آشنایی ندارند چرا که با توجه به ذهنیت آن‌ها چنین چیزی ممکن نیست. اما درمان ارتودنسی دارای تأثیراتی غیر مستقیم بر روی لب شما می‌باشد و تغییرات را بر روی فرم لب‌های بیمار ایجاد می‌کند. تغییراتی که در بلند مدت قابل حل هستند و برای جلوگیری از آن می‌توانید این مورد را با متخصصین ارتودنسی ما درمیان بگذارید تا آن‌ها ارتودنسی را به امن‌ترین و البته ساده‌ترین شکل ممکن انجام دهند.

 

ارتودنسی

ارتودنسی و تغییرات در چانه

تغییراتی که ارتودنسی در این مورد انجام می‌دهد با توجه به افراد متفاوت می‌باشد، چرا که بعضاً ممکن است فک فرد دارای مشکلات و ناهنجاری‌های زیادی باشد. اما به صورت کلی این درمان تغییراتی را بر روی فک پایینی و بالایی شما ایجاد می‌کند و در زمان‌هایی که برای نمونه فک پایینی شما دچار مشکلی نظیر کوچک‌تر بودن می‌باشد. دکتر ارتودنسی با استفاده از دستگاه‌های خاصی در طی مدت زمان تعیین شده‌ای این مشکل را حل می‌کند. بهتر این را بدانید که چانه عضوی از چهره بوده که به فک پایینی متصل و تغییرات اعمال شده بر روی فک در اثر ارتودنسی بر روی آن تاثیر مستقیم دارد.

 

 

تغییرات فک

آخرین موردی که می‌توان در رابطه با تأثیرات ارتودنسی ذکر کرد، تغییرات فک بیمار می‌باشد. موردی که شاید بتوان آن را مهمترین و در اصل علت اصلی انجام ارتودنسی دانست. فک شما به تمامی اندام‌های دهانی وابستگی دارد و لذا هر تغییر کوچکی در صورت شما می‌توانید این بخش را نیز دچار تغییر کند. اغلب موارد در روند ارتودنسی مشکلات فکین بیمار به صورت کامل حل می‌شود و دیگر نیازی به انجام درمان‌های متفرقه نیست.

در آخر بهتر است این مورد را بدانید که اگر دهان شما دارای ناهنجاری‌های بخصوص می‌باشد، شما باید به حتم درمان ارتودنسی با کمک یک متخصص ارتودنسی خوب انجام دهید. شاید در آغاز به این موضوع فکر کنید که این ناهنجاری‌ها مشکلی ایجاد نمی‌کنند یا بعداً به درمان ارتودنسی می‌پردازید، اما سن توصیه شده برای درمان این دست از مشکلات بین 8 تا 11 سالگی برای کودکان  و 15 تا 18 سالگی برای نوجوانان می‌باشد. پس بهتر است در این رابطه فکر کنید و هرچه سریع‌تر به انجام ارتودنسی بپردازید. متخصصین ما به حرفه‌ی خود مسلط می‌باشند و با داشتن چندین سال تجربه، مدت زیادی است که به انجام ارتودنسی می‌پردازند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا