اخبار ارز دیجیتال

تاریخچه پول های مجازی تاکنون

وقتی صحبت از پول دیجیتال میشود اولین چیزی که به ذهن میرسد بیت کوین است، اغلب افراد، پیر و یا جوان، تنها پولی که به عنوان پول مجازی میشناسند بیت کوین است، آیا واقعا بیت کوین اولین پول مجازی است که Satoshi Nakamoto ادعا میکند آن را ایجاد کرده است؟

خیر، به هیچ عنوان! البته شاید بتوان گفت بیت کوین همان ارزهای مجازی قدیمی است اما با تکنولوژی جدید و یا همان بلاک چین، باید گفت قبل از اختراع بیت کوین توسط Satoshi Nakamoto، پول های مجازی دیگری نیز وجود داشته اند اما به دلایل مختلف همانند بیت کوین فراگیر نشدند

۱ – E-gold، تاسیس در سال ۱۹۹۶

تاریخچه پول های مجازی تاکنون

ساختار اولیه پول مجازی یا دیجیتال همزمان با گسترش اینترنت شکل گرفت، ایگولد یکی از آن پول های دیجیتال آن زمان است! ایگولد برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ توسط یک انکولوژیست (سرطان شناس) به نام Douglas Jackson ایجاد شد و تا سال ۲۰۰۹ توانست بیش از ۵ میلیون کاربر جذب کند.

این پول مجازی با پشتوانه طلا عرضه میشود و میتوانست بسیار موفق باشد، اما متاسفانه به یکی از پول های پرطرفدار مجرمان و هکرها تبدیل شد و نهایتا به دلیل ایجاد بستر پولشویی فعالیت این پول مجازی متوقف شد.

۲ – Webmoney – تاسیس در سال ۱۹۹۸

تاریخچه پول های مجازی تاکنون

پول مجازی وب مانی در سال ۱۹۹۸ فعالیت خود را آغاز کرد، وب مانی پول مجازی پرکاربردی است که میتوان آن را در انواع پرداخت ها استفاده کرد، این پول مجازی روسی روش های گوناگون پرداخت را برای افراد، شرکت ها، وب سایت ها و درگاه ها ارائه داد و خیلی زود توانست با جذب تعداد بالای کاربر جای ایگولد را بگیرد.

برخلاف ایگولد، وبمانی سیاست های پولی خاصی را مد نظر گرفت تا مشابه ایگود به دلیل فعالیت های پولشویی و مجرمانه متوقف نشود.

مهم ترین نکته وب مانی برای ما ایرانی ها عدم تحریم ایران است، از این جهت این پول مجازی روسی برای ایرانیان پرکاربرد و بدون ریسک است، برای خرید و فروش وب مانی میتوانید به صرافی های آنلاین در ایران مراجعه کنید.

۳ – Liberty Reserve – تاسیس در سال ۲۰۰۶

تاریخچه پول های مجازی تاکنون

لایربرتی ریزرو مسیر ایگولد را در سال ۲۰۰۶ در پیش گرفت، به نحوی که هر فردی میتوانست بدون هیچگونه مشخصات و یا احراز هویت ثبت نام کند و به راحتی به نقل و انتقال پول در لایبرتی ریزرو بپردازد، به همین دلیل خیلی زود به یکی از پول های مجازی محبوب مجرمان تبدیل و با مخالفت دولت ها مواجه شد.

در نهایت در سال ۲۰۱۳ این پول مجازی متوقف شد و موسس آن نیز زندانی شد.

۴ – Perfect Money – تاسیس در سال ۲۰۰۷

تاریخچه پول های مجازی تاکنون

پرفکت مانی در سال ۲۰۰۷ و با پشتیبانی از انواع ارزهای دلار آمریکا، پوند انگلستان، یورو آغاز به کار کرد و هم اکنون از بیت کوین نیز پشتیبانی میکند.

بعد از متوقف شدن پول مجازی Liberty، پرفکت مانی توانست کاربران آن را به سوی خود جذب کند، پرفکت مانی نیز الزامی به احراز هویت کاربران ندارد اما برخلاف پول های مجازی قبلی هیچگونه فعالیتی در آمریکا ندارد و حتی کاربران آمریکایی نیز قادر با ایجاد اکانت در آن نیستند.

یکی دیگر از پول های مجازی که خوشبختانه کشور ما ایران را تحریم نکرده است پرفکت مانی است، برای خرید و فروش پرفکت مانی میتوانید به صرافی های آنلاین در ایران مراجعه کنید.

۵ – بیت کوین – تاسیس در سال ۲۰۰۹

تاریخچه پول های مجازی تاکنون

بیت کوین در سال ۲۰۰۹ و به عنوان اولین پول مجازی غیرمتمرکز ارائه و معرفی شد، به دلیل غیرمتمرکز بودن این ارز مجازی، توانست گستردگی زیادی پیدا کند و محدود به افراد و یا شرکت های خاصی نشد.

به دلیل غیرمتمرکز بودن این پول مجازی، عملا امکان دستکاری این پول و یا اعمال سیاست های پولی بر روی آن توسط افراد، شرکت ها و یا حتی دولت ها وجود نداشته و ندارد.

به دلیل اپن سورس و عدم متمرکز بودن این پول مجازی، امنیت بالای آن و نیز ناشناس بودن آن، خیلی زود این ارز مجازی گسترش و ارزش بالایی پیدا کرد، و حتی با اقبال بالای بیت کوین، بسیاری از پول های رمزنگاری شده دیگر نیز پا به عرصه گذاشتند، لیست ۵۰ ارز برتر کریپتو را میتوانید در اینجا مشاهده کنید

🗓

نوشته تاریخچه پول های مجازی تاکنون اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا