اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل روند قیمت چین لینک ، آوه و کامپاند – ۱۰ اسفند

تجزیه و تحلیل روند قیمت سه رمزارز چین لینک ، آوه و کامپاند – ۱۰ اسفند

حرکت صعودی بیت کوین (Bitcoin) در ماه فوریه، افزایش قیمت برخی از آلتکوین‌ها را نیز به دنبال داشت و باعث شد تا میلیاردها دلار به ارزش بازار رمزارزها اضافه شود. با این حال، آلتکوین‌ها در دوره اصلاح قیمت نیز همچنان دنباله‌رو پادشاه رمزارزها، بیت کوین بودند. این روند در مورد سه رمزارز چین لینک (Chainlink)، آوه (Aave) و کامپاند (Compound) نیز صدق می‌کند. چرا که این سه توکن به طور خاص پس از آغاز روند نزولی بیت کوین، نتوانستند بالاترین تراز قیمتی تمام دوران خود را حفظ کنند. در ادامه به تجزیه و تحلیل روند قیمت سه رمزارز چین لینک ، آوه و کامپاند در ۱۰ اسفند می‌پردازیم.

تحلیل چین لینک (LINK)

نمودار چین لینک

نمودار ۴ ساعته چین لینک (LINK)

چین لینک پس از آغاز روند اصلاحی در بازار، از بالاترین تراز قیمتی تمام دوران خود سقوط کرد و در تراز حمایتی ۲۳.۵ دلار قرار گرفت. از آن زمان، قیمت عمدتاً در یک کانال افقی در نوسان بوده است. زیرا نه خریداران و نه فروشندگان نتوانسته‌اند کنترل بازار را در اختیار بگیرند.

با این حال، اگر قرار بود لینک روند نزولی خود را ادامه دهد پیش از ایجاد الگویی جدید، خط روند زیرین این الگو را رو به پایین می‌شکست. در واقع، در حال حاضر شاخص‌ها به نفع فروشندگان تغییر کرده‌اند و حرکت به زیر خط حمایت فعلی می‌تواند افزایش ادامه‌دار فشار فروش را به دنبال داشته باشد. شاخص مکدی (MACD) در یک کراس اوور نزولی بسته شده است. این در حالیست که آسم آسیلیتور (Awesome Oseslator) دو اوج قیمتی دوقلو را از اعتبار ساقط کرده و به رنگ قرمز درآمده است. سطح حمایتی بعدی لینک در تراز ۲۱ دلار واقع شده است.

تحلیل آوه (AAVE)

نمودار آوه

نمودار ۴ ساعته آوه (AAVE)

با استفاده از فیبوناچی بازگشتی می‌توان دید که کمترین تراز قیمتی آوه در سطح ۸۷.۱ دلار و بالاترین تراز آن در سطح ۵۳۱.۶ دلار واقع شده است. برخی از ترازهای مهم فیبوناچی بازگشتی در نمودار ۴ ساعته آوه برجسته شده‌اند. در زمان نگارش این مقاله، قیمت در تراز حمایتی ۵۰ درصدی فیبوناچی بازگشتی در حال معامله است. یک حرکت به زیر تراز فعلی می‌تواند به فروش بیشتر و حرکت قیمت به سمت تراز ۶۱.۸ درصد فیبوناچی منجر شود.

در حالت عکس یک حرکت به سمت تراز ۳۸.۲ درصد فیبوناچی بازگشتی می‌تواند به یک سناریو صعودی ادامه‌دار منجر شود.

تحلیل کامپاند (COMP)

نمودار کامپاند

نمودار ۴ ساعته کامپاند (COMP)

کامپاند با رسیدن به قیمتی بیشتر از ۵۶۰ دلار، بالاترین تراز قیمتی خود را تجربه کرد. در ادامه و با آغاز روند نزولی، کامپاند چندین سطح حمایتی را از دست داد و در نمودار ۴ ساعته به پایین‌ترین تراز حمایتی خود نزدیک شده است. هنگامی که میانگین متحرک ساده ۲۰۰ دوره‌ای (خط سبز رنگ) از میانگین متحرک ساده ۲۰ دوره‌ای (آبی) عبور کرد، روند نزولی تأیید شد. از زمانی که کامپ به بالاترین تراز قیمتی خود رسیده است، شاخص آسم آسیلیتور نیز فشار فروش را به تصویر کشیده است. این شاخص پس از هر بار تلاش خریداران برای بازیابی قیمت‌ها در سطوح مختلف، به زیر تراز میانی بازگشته است.

شاخص حجم تعادلی (On Balance Volume) نیز نشان دهنده فشار فروش است، چرا که این شاخص همراه با قیمت به روند نزولی خود ادامه داده. اگر خریداران نتوانند تراز حمایت فعلی را حفظ کنند، حمایت بعدی در تراز ۳۳۹ دلار از کامپ به عمل خواهد آمد.

نوشته تجزیه و تحلیل روند قیمت چین لینک ، آوه و کامپاند – ۱۰ اسفند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا