اخبار ارز دیجیتال

تحرکات نهنگ‌ها ؛ چه کسی پشت پرده انتقال ۳۲۱ میلیون دلار بیت کوین بود؟

شروع تحرکات نهنگ ها: انتقال چند میلیارد دلاردر ۲۴ ساعت گذشته

نهنگ های بازار رمزارز شروع به فعالیت کرده‌اند و میلیاردها دلار بیت کوین (Bitcoin) را در یک روز انتقال داده‌اند. این تحرکات در حالی اتفاق می‌افتد که بزرگترین ارز دیجیتال دنیا تلاش می‌کند تا خود را بالای سطح ۵۰۰۰۰ دلاری حفظ کند.

اصطلاح نهنگ ارز دیجیتال برای توصیف افراد یا سازمان‌هایی استفاده می‌شود که مقدار زیادی رمزارز خاص دhttp://بیت کوینر اختیار داشته باشند. برای تعیین این مقدار، آستانه‌ دقیقی وجود ندارد، اما برخی می‌گویند که یک نهنگ بیت کوین باید حداقل ۱۰۰۰ بیت کوین داشته باشد. در تعریف دقیق‌تر می‌توان گفت: نهنگ ارز دیجیتال به عنوان شخصی تعریف می‌شود که به اندازه کافی رمزارز داشته باشد تا بتواند از طریق خرید یا فروش مقادیر زیاد، تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت‌های بازار بگذارد.

در ۲۴ ساعت گذشته، نهنگ‌های بیت کوین بیش از ۶ میلیارد دلار BTC را جابجا کرده‌اند. انتقال‌های بزرگ بیت کوین ابتدا توسط ردیاب بلاکچین و ابزار تحلیلی وال آلرت (Whale Alert) در اوایل روز پنجشنبه گزارش شد.

به نظر می‌رسد که بیشتر این معاملات بزرگ را می‌توان به یک کیف پول در شرکت نگهداری رمزارز زاپو (Xapo) نسبت داد. کوین بیس (Coinbase) در اوت سال ۲۰۱۹ سازمان تجاری زاپو را خریداری کرد.

براساس موتور جستجوی بلاکچیر (Blockchair)، نهنگ اصلی ۶۰۰۰ بیت کوین به ارزش ۳۲۱ میلیون دلار را از زاپو در یک معامله ارسال کرده است. ۲۵۱ بیت کوین به یک کیف پول ناشناخته فرستاده شد. کیف پولی که که تا به امروز بیش از ۳۰۶۰۰۰ بیت کوین را دریافت و منتقل کرده است.

دومین کیف پول دریافتی که متعاقباً ۵۷۴۹.۹ بیت کوین به ارزش ۳۰۹.۶ میلیون دلار را از صرافی رمزارز بایننس (Binance) دریافت و به دو کیف پول ناشناخته جداگانه در یک معامله ارسال کرد. این تراکنش باعث ایجاد جنبش‌ها و نوسانات اضافی و بزرگی در نمودار قیمت بیت کوین شد.

این الگوی جابه‌جایی‌ها همچنان ادامه دارد و به نظر می‌رسد برداشت اولیه زاپو، حجم معاملات بزرگ بیت کوین را که در مدت ۲۴ ساعت اتفاق افتاده است، افزایش داده است.

در مجموع این تراکنش‌ها و سایر تحرکات نهنگ های بیت کوین، حدود ۹۰۳۸۳ BTC به ارزش حدودی ۴.۷۱۵ میلیارد دلار در طی یک روز گذشته جابه‌جا شده است.

نوشته تحرکات نهنگ‌ها ؛ چه کسی پشت پرده انتقال ۳۲۱ میلیون دلار بیت کوین بود؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا