اخبار ارز دیجیتال

تحلیلگران: روند افزایش قیمت بیت کوین همچنان ادامه خواهد داشت

روند افزایش قیمت بیت کوین

به این فکر می‌کنید که چرا پس از روند افزایش قیمت بیت کوین (BTC) تا تراز ۲۸ هزار دلار، بالاترین تراز قیمتی BTC در تمام تاریخ، این رمزارز اصلاح قیمت معنی داری را تجربه نکرده است؟ جواب این است که علی رغم جریان قدرتمند صعودی اخیر، هیچ نشانه‌ای مبنی بر کم شدن جریان سرمایه ورودی از سوی موسسات سرمایه گذار به بازار بیت کوین مشاهده نمی‌شود.

جوزف یانگ (Joseph Young)، تحلیلگر رمزارز، با استناد به داده‌های گردآوری شده از سایت بای بیت (Bybit.com)، نشان داده است که طی چند روز گذشته جریان سرمایه ورودی از سوی سرمایه گذاران نهادی در صندوق بیت کوین تراست گری اسکیل (GBTC) در بالاترین سطح خود قرار داشته است. یانگ در این خصوص گفته است:

“این نمودار، در آینده نزدیک، مهمترین چارت بیت کوین برای من خواهد بود. هنگامی که جریان سرمایه ورودی از سوی سرمایه گذاران نهادی بیت کوین کاهش یابد، از سرعت این روند صعودی کاسته خواهد شد.

تا زمانی که این اتفاق رخ نداده است، انتظار من این است که روند رو به بالا ادامه یابد.”

جریان سرمایه ورودی از سوی سرمایه گذاران نهادی بیت کوین (BTC)

جریان سرمایه ورودی از سوی سرمایه گذاران نهادی بیت کوین

این نمودار به شدت صعودی به وضوح نشان دهنده آن است که سازمان‌ها در هر مرحله از افزایش قیمت بیت کوین بیش از پیش تلاش می‌کنند تا حجم سرمایه گذاری خود را افزایش دهند. جریان سرمایه ورودی در طول سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ سرسام آور بوده است و به نظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها متوقف شود.

سرمایه گذاری گری اسکیل پایان ندارد

آخرین بروزرسانی منتشر شده از سوی صندوق گری اسیکل (Grayscale)، نشان می‌دهد که کل دارایی‌های رمزارز بیت کوین تحت مدیریت آنها از مرز ۱۶.۳ بیلیون دلار فراتر رفته است. این بروزرسانی نشان می‌دهد که دارایی‌های تحت مدیریت این صندوق نسبت به آمار قبلی که در روز کریسمس منتشر شده بود، ۲ بیلیون دلار افزایش یافته است.

افزایش لیست دارایی های گری اسکیل (Grayscale)

لیست دارایی های گری اسکیل

GBTC یکی از بزرگترین صندوق‌های سرمایه گذاری بیت کوین است که ۸۴ درصد از مجموع ۱۹ بیلیون دلار دارایی‌های تحت مدیریت بیت کوین را در اختیار دارد. طی ماه گذشته، سهم صندوق بیت کوین تراست گری اسکیل نیز ۳۰ درصد افزایش یافته است. کی یانگ جو (Ki-Young Ju)، مدیرعامل کریپتو کوانت (Cryptoquant)، اشاره کرده است که ۱۶ درصد از ارزش بازار تحقق یافته این رمزارز هم اکنون در اختیار سرمایه گذاران نهادی است.

یانگ جو همچنین اشاره کرده است که نسبت به گذشته، نهنگ‌های بیت کوین کمتری دارایی‌های بیت کوین خود را وارد صرافی‌های رمزارز می‌کنند. این در حالی است که کوین گپ (CoinGape) طی ماه گذشته به دو مورد واریز قابل توجه بیت کوین به صرافی‌ها اشاره کرده بود. نهنگ‌های بیت کوین معمولاً دارایی‌های خود را برای کسب سود به صرافی‌ها واریز می‌کنند.

حجم بازار تحقق یافته بیت کوین (Bitcoin) در بازار رمزارز

حجم بازار تحقق یافته بیت کوین

هرچند مشخص شده است که در طی این دوره از واریز قابل توجه بیت کوین به صرافی‌ها، سرمایه گذاران نهادی تمام دارایی‌های به جریان افتاده را جذب کرده و مانع از اصلاح قیمت قابل توجه این رمزارز شده‌اند و حتی موجبات افزایش قیمت بیش از پیش آن را سبب گردیده‌اند.

جی پی مورگان: قیمت ‌بیت کوین به بیش از ۶۵۰۰۰۰ دلار خواهد رسید

به نظر می‌رسد که تحلیلگران اقتصادی هیچ مرزی را برای پیشبینی‌های خود در قبال قیمت بیت کوین قائل نیستند. در گزارش منتشر شده توسط جی پی مورگان (JP Morgan)، غول بانکداری، اینطور ادعا شده است که قیمت بیت کوین سرانجام به ۶۵۰۰۰۰ دلار خواهد رسید. این بانک گفته است:

“بیشترین سود از همه گیری ویروس کرونا متوجه دارایی‌های جایگزینی مانند بیت کوین و طلا شده است. این دارایی‌ها در میان مدت به ترتیب ۲۲۷ و ۲۷ درصد رشد قیمت را تجربه کرده‌اند.”

این رقم حتی از قیمت پیشنهادی دوقلوهای وینکلووس که تراز ۵۰۰ هزار دلاری را برای BTC پیشنهاد داده بودند نیز بیشتر است. این دو برادر چنین پیشبینی کرده بودند که حجم بازار بیت کوین از ارزش بازار ۹ تریلیون دلاری طلا پیشی خواهد گرفت. مکس کیزر (Max Keiser)، به تازگی در توییتر گفته بود که:

“از این لحظه زمانی تا پایان سال ۲۰۲۲ الی ۲۰۲۳ قیمت بیت کوین ۱۰ برابر بیشتر خواهد شد.”

وی دیروز دوشنبه نیز بیان کرده بود که با توجه به بالا رفتن هش ریت بیت کوین، قیمت این رمزارز به زوری به مرز ۳۵ هزار دلار خواهد رسید.

نوشته تحلیلگران: روند افزایش قیمت بیت کوین همچنان ادامه خواهد داشت اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا