اخبار ارز دیجیتال

تحلیلی به روز از زمان پایان چرخه صعودی بیت کوین

پایان چرخه صعودی بیت کوین چه زمانی اتفاق می‌افتد؟

ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر مشهور داده‌های درون زنجیره‌ای، عقیده دارد که هنوز حتی نزدیک به پایان چرخه صعودی بیت کوین (Bitcoin) هم نشده‌ایم. اما با این حال، با توجه به چرخه‌های قبلی می‌توان زمانی تخمینی برای پایان چرخه انتظار داشت.

وو در مصاحبه‌ای با سالت تاکز (SALT Talks) می‌گوید که تعداد سرمایه گذارانی که به سادگی خرید و نگهداری می‌کنند، در بازار فعلی بیت کوین بسیار زیاد شده‌اند و این موضوع به عنوان یک موتور محرک برای روند صعودی فعلی بازار عمل خواهد کرد.

این تحلیلگر توضیح می‌دهد:

“ما شاهد جریان خالص رمزارزهایی معامله‌گرانی هستیم که به طور سنتی کم و بیش در کوتاه مدت یا خرید می‌کردند و سپس می فروختند و یا اصلا خریدار نبودند، اما اساساً این افراد جدید… آنها فقط رمزارزها را می‌خرند و قفل می‌کنند. این که خرید زیادی انجام شده است، یک عامل بسیار بزرگ در این چرخه صعودی بازار بوده است.

بسیاری از گفتگوهای اخیر در مورد سرمایه گذاران نهادی بوده است. درست است. اما، من فکر می‌کنم بسیاری از سرمایه گذاران با مبالغ سنگین وارد بازار شده‌اند. سرمایه گذارانی که می‌توانند خریدهای خود را در پله‌های ۱ میلیون دلاری انجام دهند. که دو ماه اول سال ۲۰۲۱ به شدت شاهد این قضیه بودیم.”

وو می‌گوید تعداد خریدارن خرد نیز در طی دو سه هفته گذشته افزایش یافته است.

سقف قیمتی بیت کوین کجاست؟

از نظر پیش بینی قیمتی، او به هالوینگ (halving) بیت کوین در سال گذشته اشاره کرد و آن را عامل دیگری دانست که می‌تواند ارزش BTC را تا پایان سال چندین برابر کند. اگر گذشته را مدنظر گرفته و رفتار مشابه‌ای انتظار داشته باشیم، او پیش بینی می‌کند که حرکت بیت کوین در ماه دسامبر شروع به ضعیف شدن خواهد کرد.

“بر اساس آن مدل سقف ارزش بازاری (top-cap model) شخصی خودم، به نظر من ممکن است در هر قیمتی در محدوده ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار دلار روند به پایان برسد، و یا حتی ممکن است بالاتر هم برود. اما باید ببینیم طی شش ماه آینده چگونه عمل می‌کند.”

نوشته تحلیلی به روز از زمان پایان چرخه صعودی بیت کوین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا