تحلیل تفصیلی قیمت بیت کوین از تایم ۴ ساعته تا ماهانه

0
59

تحلیل تفصیلی قیمت بیت کوین

حرکت بیت کوین علائمی از تغییر روند در دوره‌های زمانی کوتاه مدت و بلندمدت را از خود نشان میدهد، که این مساله میتواند افزایش قیمت در یک مقیاس بزرگ صعودی را منجر گردد.

عوامل روانشناختی مثبت موجود در فضای بازار نیز درحال حاضر می‌تواند به تغییر قطعی روند کمک کند.

تحلیل بیت کوین در تایم ۴ ساعته

تحلیل تفصیلی قیمت بیت کوین از تایم ۴ ساعته تا ماهانه

BTC/USD – 4HOURS

بیت‌کوین بدبینانه‌ترین سناریوها را از پشت سر گذاشته است. در تجزیه و تحلیل قبلی، با استناد به رفتار شاخص RSI، به امکان نزولی شدن قیمت اشاره شده بود، اما حامیان روند افزایشی قیمت، پا به عرصه گذارده و با افزودن به حجم معاملات، قیمت را به سمت بالا راندند.

سناریوی نزولی قبلی درحال حاضر کوشش از خود نشان نمیدهد و قیمت بیت کوین حالا باید برای یافتن سطحی جدید تلاش کند.

با مدنظر قراردادن شاخص فیبوناچی ریتریسمنت، می‌توانیم ببینیم که چگونه بیت کوین اصلاح ۶۱.۸٪ آخرین قله خود در قیمت ۹۲۰۰ دلار را در عدد ۸۲۴۰ دلار تثبیت کرد.

حال اگر قیمت به‌دنبال یک سطح قیمتی در تراز ۱۶۱.۸٪ باشد، میتوان به سطح ۱۰۱۰۰ دلار که پیش از این جاش راجر نیز به آن اشاره کرده بود، فکر کرد. درصورت بسته شدن کندل قیمت در بالای نقطه کنترل (POC) واقع در تراز ۸۷۵۰ دلار، این اتفاق، سیگنال ورودی خوبی برای خریداران میتواند تلقی گردد.

لازم به ذکر است که شاخص RSI در سطح اشباع فروش قرار دارد، بنابراین انتظار کمی اصلاح، برای ادامه حرکت صعودی، پر بیراه نمیباشد. تا زمانی‌که قیمت بالاتر از سطح ۸۷۰۰ دلار باقی بماند، میتوانیم به افزایش قیمت همچنان خوش‌بین باشیم.

تحلیل بیت کوین در تایم روزانه

تحلیل تفصیلی قیمت بیت کوین از تایم ۴ ساعته تا ماهانه

BTC/USD – 1DAY

اگر تجزیه و تحلیل به یک بازه زمانی بزرگتر مانند تایم فریم روزانه، معطوف گردد سناریو نیز بسیار صعودی است. بیت‌کوین از ژوئیه سال گذشته در یک کانال رو به پایین در حرکت بوده است؛ کانالی که اخیراً شکسته شده است.

همانطورکه در نمودار فوق مشاهده می‌کنیم، پس از تأیید شکست، بیت‌کوین حرکت بازگشتی و پولبک را به کانال شکسته شده انجام داده است. از این رو یک تایید شکست روند نزولی و متعاقب آن یک استراحت و تراز حمایتی جدید برای شروع حرکت صعودی بدست آمده است که این موضوع را میتوان یک سیگنال مشترک تلقی کرد.

شاخص RSI درحال افزایش و در محدوده حامیان افزایش قیمت و در منطقه‌ای بالای ۶۰ دیده میشود و این بدان معنی است که هنوز میتوان به ادامه خرید فکر کرد.

نمایشگر حجم معاملات، یک حمایت جدی در منطقه خرید مجدد، نزدیک به سطح ۷۶۰۰ دلار را نشانه رفته است، اما بالاتر از ۹۰۰۰ دلار در جایی که فروش زیاد میشود نیز مقاومتی وجود دارد که معامله‌گران میتوانند سودهای خود را تسویه کرده و بطور مقطعی از بازار خارج شوند. از این رو مهم است که بیت‌کوین در روزهای آینده بتواند از تراز ۹۲۰۰ دلار عبور کند.

تحلیل بیت کوین در تایم هفتگی

تحلیل تفصیلی قیمت بیت کوین از تایم ۴ ساعته تا ماهانه

BTC/USD – 1WEEK

نمودار هفتگی، آنچه که در تایم فریم‌ها و بازه‌های زمانی کوچکتر مشاهده کردیم را تأیید میکند. در این بازه زمانی، علائم و نشانگرهای بسیار جالبی را شاهد هستیم بطوریکه ما را به افزایش قیمت بسیار خوشبین میکنند.

ما اولین سیگنال را در انتهای کندل یا شمع قبلی می‌یابیم که قیمت کانال نزولی را به سمت بالا شکسته و شاخص میانگین متحرک EMA دوره ۲۰ را پشت سر گذارده است و مجدداً خود را بازیافته و همچنان بالای آن باقی مانده است.

یکی‌دیگر از علائم بسیار صعودی را در شاخص مکدی (MACD) میتوان جستجو کرد، که اخیراً به مرز صعودی نزدیک به منطقه صفر رسیده است که به معنی افزایش علاقه خریدار میان مدت و بلندمدت در یک دوره زمانی بزرگ مانند این است.

شاخص قدرت نسبی RSI بالای ۵۰ قرار دارد و این مورد نیز نشانگر روند مثبت است. گرچه طرفداران هنوز هیچ نشانه‌ای از شروع صعود واقعی را در دست ندارند.

تحلیل بیت کوین در تایم ماهانه

تحلیل تفصیلی قیمت بیت کوین از تایم ۴ ساعته تا ماهانه

BTC/USD – 1MONTH

نمودار ماهانه، الگوهای بسیار جالب شمع‌های ژاپنی را به ما نشان میدهد. از یک سو ما درحال مشاهده کم نوسان شمع ماهانه قبلی هستیم و ۴ روز دیگر تا پایان تکمیل کندل ماه فعلی، زمان باقیست. اگر این سیگنال تأیید شود، ما میتوانیم شاهد پایان اصلاح طولانی مدت باشیم.

از سوی دیگر، شمع این ماه با بدنه‌ایی کامل شکل گرفته است و شانس خوبی برای بسته شدن در اوج خود را دارد که این امر میتواند بهترین پیش‌بینی‌ها برای تغییر روند را تأیید کند.

شاخص قدرت نسبی RSI نیز در بالای ۵۰ قرار دارد و امکان حرکت به هر دوسو برایش وجود دارد. شاخص مکدی نیز بنظر میرسد قصد ثبت یک موقعیت جدید صعودی را داشته باشد.

نتیجه گیری

به‌طور خلاصه، پس از آنکه بازه‌های زمانی کوچک و نمودارهای بلندمدت مورد بررسی قرار گرفت، نمای کلی جهت افزایش قیمت بسیار خوش بینانه است. اگر حامیان افزایش بازار از تراز ۹۲۰۰ دلاری عبور کنند، می‌توان گفت یک حرکت پر شور آغازشده است، اما باید محتاط باشیم و منتظر حرکات بعدی باشیم.

در نمودار ۴ ساعته، شاخص RSI در منطقه‌ی اشباع قرار دارد، بنابراین اصلاح جزئی دور از انتظار نمیتواند باشد. در کوتاه مدت ما صعودی هستیم تا زمانی‌که بیتکوین قادر به شکست تراز حمایتی ۸۷۰۰ دلار نباشد.

این را هم باید در نظر داشته باشید که امسال اخبار بنیادی خوبی مانند هاوینگ برای بیت‌کوین درحال شکل‌گیری است. همچنین شایعاتی مبنی بر راه‌اندازی قراردادهای آتی بیت‌کوین توسط بورس نزدک نیز به گوش میرسد.

ما همچنین باید مبادلات بکت و CME را زیر نظر داشته باشیم؛ مراقب و منتظر باشیم که آیا آنها در جذب سرمایه‌گذاران نهادی به سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای رمزپایه به هدف خود نائل میشوند یا خیر.

ممکن است عاقلانه‌ترین کار درحال حاضر چسبیدن به نگه داشت دارایی یا همان Hold باشد، زیرا به‌نظر میرسد احساسات بازار کاملاً مثبت است.

منبع: crypto-news-flash

نوشته تحلیل تفصیلی قیمت بیت کوین از تایم ۴ ساعته تا ماهانه اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید