اخبار ارز دیجیتال

تحلیل قیمت اتریوم؛ سقوط به زیر ۲,۲۰۰ دلار خطرناک خواهد بود

قیمت اتریوم پیش‌تر سقوط تازه‌ای را به زیر حمایت ۲,۱۲۰ دلاری تجربه کرد؛ اما با این وجود بالای حمایت ۲۰۵۰ دلاری باقی ماند و پیش از احیای قیمت، شاهد تشکیل کف در ۲,۰۵۰ بودیم.

به گزارش نیوزبی‌تی‌سی، شاهد احیای قیمت به بالای مقاومت‌های ۲,۱۰۰ و ۲,۱۲۰ دلاری بودیم. قیمت اتریوم حتی موفق شد به بالای فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی هم برسد. این فیبوناچی در سقوط از ۲,۴۰۵ دلار به کف ۲,۰۴۹ دلاری تشکیل شده بود. در حال حاضر، هر واحد اتریوم در محدوده ۲,۱۳۷ دلاری معامله می‌شود و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد.

۲,۲۰۰ دلار به‌عنوان اولین مقاومت پیش روی اتریوم عمل می‌کند. مقاومت اصلی بعد هم در نزدیکی ۲,۲۲۰ دلار تشکیل شده است. این ناحیه نزدیک به فیبوناچی ۵۰ درصدی است که از سقوط ۲۴۰۵ دلار به ۲,۰۴۹ دلار تشکیل شده بود.

تحلیل قیمت اتریوم

بسته‌شدن قیمت بالای ۲,۲۰۰ و ۲,۲۲۰ دلار می‌تواند سرعت جهش را بیشتر کند. پس از مقاومت ۲,۲۲۰ دلاری، مقاومت ۲,۳۰۰ دلاری قرار دارد. عبور از این مقاومت راه را برای رسیدن به ۲,۴۵۰ دلار در کوتاه‌مدت هموار می‌کند.

در صورتی که قیمت اتریوم موفق به عبور از مقاومت ۲,۲۰۰ دلاری نشود، احتمال سقوط بیشتر وجود دارد. اولین حمایت پیش روی اتریوم در این سقوط ۲,۱۰۰ دلار خواهد بود.

۲۰۵۰ دلار به‌عنوان اولین حمایت اصلی اتریوم عمل می‌کند. ۲,۰۰۰ دلار هم حمایت بعدی است. اگر خریداران موفق به دفاع از ۲,۰۵۰ و ۲,۰۰۰ دلار نشوند، احتمال یک سقوط شدید دیگر وجود دارد. هدف این سقوط احتمالا ۱,۸۵۰ دلار باشد.

شاخص مکدی (MACD) در تایم فریم ساعتی به‌آرامی در حال کاهش سرعت خود در محدوده صعودی است. شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در تایم فریم یک ساعته همچنان بالای ۵۰ قرار دارد.

همان طور که پیش‌تر گفتیم، ۲,۰۵۰ دلار به‌عنوان حمایت پراهمیت اتریوم و ۲,۲۰۰ دلار به‌عنوان مقاومت این ارز دیجیتال عمل خواهند کرد.

تحلیل قیمت اتریوم؛ سقوط به زیر ۲,۲۰۰ دلار خطرناک خواهد بود

در این باره بیشتر بخوانید

  • تحلیل اختصاصی قیمت اتریوم ۷ مرداد (۲۸ ژوییه)
  • تحلیل قیمت اتریوم: آماده چه اتفاقاتی باشیم؟
  • تحلیل قیمت اتریوم؛ آماده اوج تاریخی باشیم؟
  • برتری اتریوم در مقابل بیت کوین طی هفته‌های اخیر؛ تحلیل‌گران امیدوار به جهش هستند
  • تحلیل قیمت اتریوم؛ بعد از جهش ۲۰ درصدی اتریوم همه چیز آرام شده است

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا