اخبار ارز دیجیتال

تحلیل قیمت بیت کوین؛ سقوط بیشتر یا تداوم روند صعودی؟

قیمت بیت کوین موفق به تثبیت در بالای ۵۰,۰۰۰ دلار نشد و به زیر این ناحیه سقوط کرد. در ساعات گذشته بیت کوین به زیر حمایت ۴۹,۰۰۰ دلاری رسیده است و پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.

به گزارش نیوزبی‌تی‌سی، در بازه‌ای شاهد سقوط به زیر حمایت ۴۸,۵۰۰ دلاری و رسیدن به ۴۷,۸۰۰ دلار هم بودیم. ۴۷,۶۰۰ دلار به‌عنوان کف قیمت در سقوط اخیر عمل کرد و در حال حاضر هم هر واحد بیت کوین در نزدیکی ۴۸,۰۰۰ دلار در حال تثبیت قیمت است. ۴۸,۳۰۰ دلار اولین مقاومت پیش روی قیمت بیت کوین است. این مقاومت در نزدیکی فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی قرار دارد که در سقوط از ۵۰,۵۱۹ به ۴۷,۶۱۱ دلار تشکیل شده بود.

۴۸,۸۰۰ دلار هم به‌عنوان یک مقاومت پراهمیت در نمودار عمل می‌کند. در نزدیکی ۴۸,۸۰۰ دلار شاهد شکل‌گیری یک خط روند کلیدی نزولی هستیم. در تایم فریم ۱ ساعته مقاومت این خط روند هم در نزدیکی ۴۸,۸۰۰ دلار قرار دارد.

نمودار قیمت بیت کوین

۴۷,۶۰۰ دلار اولین حمایت پیش روی قیمت بیت کوین است. ۴۷,۳۰۰ دلار هم یک حمایت کلیدی این ارز دیجیتال است. در صورت شکسته‌شدن ۴۷,۳۰۰ دلار، احتمال بیشترشدن سقوط وجود دارد. در نزدیکی ۴۶,۸۰۰ هم یک حمایت دیگر شکل گرفته است. در صورت عبور از این نواحی حمایتی، احتمال کاهش قیمت تا ناحیه حمایتی ۴۶,۰۰۰ دلار محتمل خواهد بود.

در صورتی که قیمت بیت کوین بالاتر از ۴۷,۰۰۰ تثبیت شود، این احتمال وجود دارد که شاهد تداوم روند صعودی باشیم. در این صورت، ۴۸,۳۰۰ دلار به‌عنوان اولین ناحیه مقاومتی عمل می‌کند.

مقاومت کلیدی بیت کوین در نزدیکی ۴۸,۸۰۰ دلار و خط روند قرار دارد. فیبوناچی ۵۰ درصدی که از سقوط اخیر تشکیل شده است هم در همین ناحیه قرار دارد. بسته‌شدن قیمت بالای خط روند راه را برای جهش تا ۵۰۰۰۰ دلار باز می‌کند.

شاخص مکدی (MACD) در منطقه صعودی قرار دارد و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ سقوط بیشتر یا تداوم روند صعودی؟

در این باره بیشتر بخوانید

  • ۱ میلیارد دلار قرارداد اختیار بیت کوین امروز منقضی می‌شوند؛ تأثیر این اتفاق بر قیمت چیست؟
  • آیا باید منتظر رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۰,۰۰۰ دلار باشیم؟
  • تحلیل قیمت بیت کوین؛ با شکل‌گیری واگرایی صعودی احتمال جهش وجود دارد
  • حمایت سنگین از بیت کوین برای جلوگیری از سقوط به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار
  • تحلیل قیمت بیت کوین؛ وضعیت شاخص نوار سختی حاکی از صعود احتمالی است

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا