اخبار ارز دیجیتال

تحلیل قیمت ریپل؛ تشکیل الگوی نزولی روی نمودار زنگ خطر را برای معامله‌گران به صدا در آورده است

شکل‌گیری الگوی سر و شانه روی نمودار ریپل/بیت کوین باعث نگرانی بسیاری از معامله‌گران و به‌ویژه خریداران شده است. نباید فراموش کرد که الگوی سر و شانه یکی از الگوهای دقیق در معامله‌گری و پیش‌بینی نوسانات بازار است.

به گزارش کوین تلگراف، تکمیل الگوی سر و شانه می‌تواند به نوسانات نزولی شدید قیمت ریپل منجر شود.

نمودار قیمت ریپل/بیت کوین

برای تأیید الگوی سر و شانه و تکمیل آن، قیمت باید به زیر حمایت خط گردن سقوط کند. حجم معاملات در این کاهش هم باید بالا باشد. در بیشتر موارد، گردن به‌عنوان یک نقطه ورود برای فروشندگان تلقی می‌شود.

احتمال سقوط به کف تاریخی

پیتر برنت (Peter Brandt)، از تحلیل‌گران مطرح بازار، می‌گوید که الگوی سر و شانه روی نمودار ریپل در حال شکل‌گیری است. او در توییت دیروز خود پیش‌بینی کرد که با توجه وضعیت الگوی سر و شانه ممکن است به زودی شاهد نوسانات گسترده در نمودار جفت ارز ریپل/بیت کوین باشیم. او در بخش دیگری از توییت خود نوشت:

تکمیل الگوی سر و شانه هدف قیمت بیت کوین را در محدوده کف تاریخی تعیین می‌کند.

به نظر می‌رسد محدوده بین قله الگوی سر و شانه و خط گردن چیزی در حدود ۱,۷۹۴ ساتوشی است. در سوی دیگر، حمایت گردن در ۲,۱۲۰ ساتوشی است. از همین رو می‌توان گفت که سود معامله‌گران بین ۲,۱۲۰ تا ۱,۷۹۴ ساتوشی است.

حمایت‌های پیش روی ریپل

با وجود اینکه ریپل در حال نزدیک‌شدن به کف تاریخی خود است، حمایت‌های پراهمیتی زیادی را پیش روی خود می‌بیند.

نمودار قیمت ریپل/بیت کوین

نرخ تأمین بودجه جفت ارز ریپل/بیت کوین از حمایت میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه در ۱,۹۶۹ ساتوشی احیا شد. در صورتی که قیمت ریپل در بالای این ناحیه تثبیت شود، احتمال رسیدن دوباره به گردن الگوی سر و شانه در ۲,۱۲۰ ساتوشی بالا است. اگر ریپل بتواند بالای ۲,۱۲۰ ساتوشی بسته شود، الگوی سر و شانه باطل خواهد شد.

از سوی دیگر، در صورتی که قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه برسد، ممکن است شاهد سقوط تا حمایت ۱,۵۵۵ ساتوشی باشیم. این سطح نوامبر ۲۰۲۰ (آبان ۹۹) به‌عنوان بستر ریپل برای جهش ۱۷۰ درصدی عمل کرده بود. داده‌های حجم معاملات نشان می‌دهد که فعالیت‌های معاملاتی در ماه‌های گذشته کاهش یافته است؛ این مسئله باعث می‌شود حمایت پیش رو قدرت چندانی در مقابله به حجم فروش نداشته باشد و این در حالی است که شکستن الگوی سر و شانه بر قدرت نزولی خواهد افزود. ۸۴۷ ساتوشی آخرین سنگر ریپل خواهد بود.

ریپل/دلار

قیمت جفت ارز ریپل/دلار همچنان در کانال نزولی یک‌ماهه خود در حال نوسان است. این در حالی است که احتمال پیداکردن فرصتی برای جهش هم وجود دارد.

نمودار قیمت ریپل/دلار

قیمت ریپل روز سه‌شنبه و پس از رسیدن به حمایت این کانال، رشدی ۴۴.۵ درصدی را تجربه کرد. این جهش باعث شد شاهد اوج‌گیری تا مرز ۰.۶۹ دلار باشیم. در این روند هدف خریداران رساندن قیمت به ۰.۷۸ دلار بود.

نباید فراموش کرد که ۰.۶۹ دلار از نوامبر ۲۰۲۰ تا آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) به‌عنوان یک مقاومت عمل کرده است.

تحلیل قیمت ریپل؛ تشکیل الگوی نزولی روی نمودار زنگ خطر را برای معامله‌گران به صدا در آورده است

در این باره بیشتر بخوانید

  • قیمت ریپل: امیدواری‌ها به جهش قیمت XRP همزمان با ایردراپ Flare
  • تحلیل قیمت ریپل؛ رشد ۶۰ درصدی در یک هفته / هنوز ۹۰ درصد پایین‌تر از اوج
  • علت افزایش قیمت شدید روز گذشته ریپل چه بود؟
  • رونق NFT‌ها؛ افزایش شدید قیمت فلو (Flow) و چیلیز (Chiliz)
  • صعود قیمت ریپل و دوج کوین همزمان با رسیدن بیت کوین به ۳۵,۰۰۰ دلار

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا