تضعیف دلار به مثابه یک باد موافق برای حرکت قدرتمند بیت کوین است

0
21

تاثیر دلار بر بیت کوین

بیت کوین برای مدت مدیدی به عنوان کلاسی از دارایی که مستقل از حرکت بازارهای سنتی در جریان است، شناخته میشد. اما شیوع بیماری همه گیر کرونا، وضعیت اقتصاد جهانی را به طرز چشمگیری تغییر داده است و تحلیلگران معتقدند که جهت‌گیری بیت کوین به عوامل جدیدی وابستگی دارد.

به گفته تحلیلگران، یکی از این بازارها که به شدت بر قیمت بیت کوین تأثیر میگذارد، حرکات دلار آمریکا است.

تاثیر دلار بر بیت کوین

افزایش ارزش یورو و بیت کوین در پی کاهش ارزش دلار

مقایسه نمودار بیت کوین با شاخص دلار آمریکا

نمودار فوق نشان میدهد که حرکات شاخص دلار و قیمت بیت کوین طی ماه های اخیر بر خلاف یکدیگر بوده و با کاهش شاخص دلار، قیمت بیت کوین سمت و سوی صعودی پیدا کرده است.

از این گذشته، دلار آمریکا ارزی جهانی است که بخش عمده‌ای از فعالیت های تجاری و بازارهای مالی جهان را به خود اختصاص داده است.

دن تاپیرو، یکی از فعالان بازار کریپتوها معتقد است که پس از حدود یک ماه درجا زدن شاخص دلار، دلار روند کاهشی در پیش گیرد. از آنجا که تورم به طرز سرسام آوری با بازپرداخت بدهی های کلان پایین می‌آید، وی هدف احتمالی فدرال رزرو را حذف ۲٪ حجم در شاخص قیمت مصرف کننده عنوان کرد.

افزایش ارزش یورو و بیت کوین در پی کاهش ارزش دلار

همبستگی بین یورو و نرخ تورم جهانی نیز در نمودار فوق به ما نشان میدهد که ارزش دلار آمریکا به شدت در برابر یورو کاهش می‌یابد.

تاپیرو ادعا میکند که بیت کوین از این روند نزولی ارزش دلار سود می‌برد. او نوشت:

“شرایط دلار در آستانه فروش قرار دارد که این موضوع به افزایش تقاضا برای خرید طلا و بیت کوین کمک خواهد کرد.”

این اظهار نظر اندکی پس از آن صورت گرفت که وی خاطرنشان کرد: دلار آمریکا الگوی فنجان و دسته را ایجاد کرده است که نشان میدهد یک روند کاهشی بزرگ در حال روی دادن است. او با اظهار نظر اخیر خود گفت که بیت کوین درصورت کاهش ارزش دلار، از این اتفاق منتفع خواهد شد.

این اظهار نظر توسط کوب کفمان، مدیرعامل شرکت کوفین و نایب رییس پیشین در گلدمن ساکس نیز تکرار شده است. وی با انتشار مقاله‌ای در یک وبلاگ در ماه ژوئن بطور موکد نوشت:

“سرانجام، بیت کوین در حال تدارک حرکت قابل توجهی است و تضعیف دلار به مثابه یک باد موافق قوی برای آن میباشد.”

🗓

نوشته تضعیف دلار به مثابه یک باد موافق برای حرکت قدرتمند بیت کوین است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید