اخبار ارز دیجیتال

تغییر حالت بازار زمزارزها از ترس به طمع ، با صعود بیت کوین

تغییر حالت بازار زمزارزها از ترس به طمع ، با صعود بیت کوین

با بازگشت بیت کوین (Bitcoin) به روندی مثبت، بازارهای دیفای (DeFi) و رمزارزها نیز چشم انداز خوش بینانه‌ای را پیش روی خود شاهد هستند. در نتیجه این تغییر و بازگشت بیت کوین به مسیر صعودی ما شاهد تغییر حالت بازار زمزارزها از ترس به طمع هستیم.

بازار رمزارزها امروز به پشتوانه افزایش ۳.۷ درصدی پادشاه خود بیت کوین، روندی صعودی را در پیش گرفته است. طبق اطلاعات منتشر شده کل ارزش بازار رمزارزها توسط کوین گکو (CoinGecko) 5 درصد افزایش یافته و هم اکنون به ۱.۵۵ تریلیون دلار رسیده است.

ارزش کل بازار رمزارزها و افزایش آن

ارزش کل بازار رمزارزها

در فرآیند بازگشت روند بیت کوین به مسیر صعودی، تقریبا تمامی آلتکوین‌های بزرگ افزایش قیمت نسبت به ارزهای فیات را شاهد بوده‌اند. به استثنای کاردانو (ADA)، که طی هفت روز گذشته نیز عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشته بود، اما امروز ۲.۶ درصد کاهش را تجربه کرد.

بازار گسترده رمزارزها

بازار گسترده رمزارزها امروز سبز رنگ است

طی چند روز گذشته احساسات معامله گران بازار رمزارزها تغییرات زیادی را به خود دیده و به طور کلی ناپایدار بوده است. دیروز صبح و پس از فشار مداوم فروشندگان که به کاهش ارزش بازار منجر شد، معامله گران زیادی دچار ترس شدند.

اما با توجه به تحلیل چند شاخصه هیجانات بازار رمزارز که توسط آلترنیتیو (alternative.me) منتشر شده، احساسات بازار بلافاصله به ناحیه طمع بسیار بازگشت.

هیجانات بازار

هیجانات بازار رمزارزها طی ۲۴ ساعت گذشته

بازیابی بازار دیفای به دنبال قدرت گیری بازار رمزارزها

بازار مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) نیز در کنار سایر بازارهای رمزارز در حال تجربه یک روند صعودی است. کل ارزش قفل شده (TVL) در بازار دیفای در حال حاضر ۳۹.۱۴ میلیارد دلار است. طبق اطلاعات منتشر شده توسط دیفای پالس (DeFi Pulse) توکن‌های این حوزه رشد قابل توجهی را شاهد بوده‌اند و کل ارزش قفل شده در آنها نیز به طور مشابهی افزایش یافته است.

کل ارزش قفل شده

کل ارزش قفل شده در دیفای در اوایل این هفته

در این مدت رقابت در میان صرافی‌های غیرمتمرکز شدت گرفته است. این در حالی است که بیش از ۳ میلیارد دلار از ارزش این بازار در اختیار دو صرافی یونی سواپ (UniSwap) و سوشی سواپ (SushiSwap) است. فاصله بین صرافی کرو فایننس (Curve Finance) و یونی سواپ در حال حاضر تنها ۰.۲۴ میلیارد دلار است و این دو صرافی غیرمتمرکز به ترتیب ۳.۷۰ و ۳.۹۴ میلیارد دلار از کل ارزش قفل شده را در اختیار دارند.

نوشته تغییر حالت بازار زمزارزها از ترس به طمع ، با صعود بیت کوین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا