اخبار ارز دیجیتال

تلاش بیت کوین ، اتریوم و دیگر آلتکوین‌ها برای بازیابی روند صعودی

تلاش بیت کوین ، اتریوم و دیگر آلتکوین‌ها برای بازیابی روند صعودی

قیمت بیت کوین (Bitcoin) به ناحیه حمایتی ۴۵ هزار دلار، جایی که خریداران وارد عرصه شدند، کاهش یافت و این ناحیه قیمتی را برای مدتی کوتاه آزمایش کرد. بعد از آن شاهد تلاش بیت کوین ، اتریوم و دیگر آلتکوین‌ها برای بازیابی روند صعودی بودیم. بیت کوین روند مناسبی را آغاز کرده و دوباره به بالای تراز ۴۸ هزار دلار و در ادامه ۵۰ هزار دلار نفوذ کرد.

در حال حاضر بیت کوین بالاتر از تراز ۵۰ هزار دلار در حال معامله است. اما برای افزایش مجدد و رسیدن به تراز ۵۸ هزار دلار باید به بالای سطح مقاومتی ۵۲ هزار دلار نفوذ کند. به همین ترتیب، در اکثر آلتکوین‌های مهم نیز شاهد بازیابی مداوم قیمت هستیم. اتریوم (ETH)، شاخص‌ترین آلتکوین از نظر حجم بازار، دوباره به بالای تراز ۱۶۰۰ دلار بازگشته است. اما ممکن است در حدود ترازهای ۱۶۵۰ دلار و ۱۶۶۵ دلار با مقاومتی بسیار قوی روبرو شود. رپیل (XRP) نیز روند اصلاحی صعودی را در پیش گرفته است و در تلاش است تا به بالاتر از تراز ۰.۵۰۰ دلار راه یابد.

ارزش کل بازار

روند نمودار ارزش کل بازار رمزارزها

پس از افت شدید بازار، در نزدیکی تراز ۴۵ هزار دلار، حمایت خوبی از بیت کوین به عمل آمد. قبل از شروع موج بازیابی، بیت کوین یک کف قیمتی را بالاتر از تراز ۴۵ هزار دلار تشکیل داد. قیمت بیت کوین در حال حاضر بالاتر از تراز ۵۰ هزار دلار واقع شده است. اما ممکن است این رمزارز شاخص در ترازهای ۵۱۵۰۰ و ۵۲۰۰۰ دلار با مقاومت مواجه شود. هرگونه صعود بیشتر می‌تواند قیمت BTC را به تراز ۵۵ هزار دلار بازگرداند.

از طرف دیگر، قیمت ممکن است در تراز ۵۰ هزار دلار نیز با مقاومت روبرو شود. در صورت تحقق این سناریو، حمایت مهم بعدی نزدیک به تراز ۴۸ هزار دلار به عمل خواهد آمد و در صورت عدم موفقیت خریداران در حمایت از بیت کوین، ممکن است قیمت روندی ریزشی تا تراز ۴۵ هزار دلار را نیز تجربه کند.

قیمت اتریوم در نزدیکی تراز ۱۳۶۰ دلار با یک حمایت قوی روبرو شد و سپس روند صعودی خود را آغاز کرد. اتریوم ترازهای ۱۴۵۰ و ۱۵۰۰ دلار را شکست و قیمت دوباره به بالای تراز ۱۶۰۰ دلار راه یافت، اما هم اکنون با مقاومتی در تراز ۱۶۶۵ دلار مواجه شده است. مقاومت مهم بعدی برای خریداران در نزدیکی تراز ۱۷۰۰ دلار واقع شده است. در صورت عدم توانایی اتر در عبور از تراز ۱۶۶۵ دلار، قیمت می‌تواند روند نزولی جدیدی را در پیش گیرد. در صورت تحقق روند نزولی، اولین حمایت مهم نزدیک به تراز ۱۶۰۰ دلار واقع شده است. حمایت مهم بعدی در تراز ۱۵۶۰ دلار واقع شده و پس از آن انتظار می‌رود که خریداران در تراز ۱۵۲۰ دلار از اتر حمایت خوبی به عمل آورند.

در این میان چند آلتکوین وجود دارند که بیش از ۸ درصد صعود کردند. از جمله آنها می‌توان به رمزارزهای لئو (LEO)، بلاک استک (STX)، رون (RUNE)، لونا (LUNA)، سولانا (SOL)، متیک (MATIC)، فانتوم (FTM)، تفیول (TFUEL)، آوه (AAVE) و یونی (UNI) اشاره کرد.

به طور کلی، قیمت بیت کوین در حال بازیابی و صعود به ترازهایی بالاتر از ۴۹۵۰۰ و ۵۰۰۰۰ دلار است. اگر بیت کوین به بالای تراز ۵۲۰۰۰ دلار نفوذ کند، می‌تواند افزایش قابل ملاحظه‌ای را تجربه نماید. برعکس اگر بیت کوین در عبور از تراز ۵۰۰۰۰ دلار با مشکل مواجه شود، قیمت آن ممکن است تا تراز ۴۸۰۰۰ دلار نیز کاهش یابد.

نوشته تلاش بیت کوین ، اتریوم و دیگر آلتکوین‌ها برای بازیابی روند صعودی اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا