توسعه‌دهنده مطرح بیت کوین: با اتریوم بیت کوین را مقیاس‌پذیر کنیم!

0
161

گَوین اندرسن (Gavin Andresen)، از جمله افراد مشهور در حوزه بیت کوین، معتقد است که برای حل مشکل مقیاس‌پذیری شبکه بیت کوین، باید به‌سمت اتریوم رفت! او از راهکارهایی مانند رپد بیت کوینز (Wrapped Bitcoins) به‌عنوان علاج درد مقیاس‌پذیری یاد کرده است.

به گزارش یوتودی، گَوین اندرسن، بنیان‌گذار بنیاد بیت کوین و توسعه‌دهنده ارشد شبکه بیت کوین از سال ۲۰۱۰، سه مرحله برای ارتقای مقیاس‌پذیری بیت کوین مشخص کرده است. به‌عقیده اندرسن، رپد بیت کوین روی نسخه دوم شبکه اتریوم (Eth 2.0) یکی از بهترین ابزارها است. او در حساب توییتری خود نوشت:

با سه مرحله می‌توان مقیاس‌پذیری بیت کوین را افزایش داد: یک، ارتقای مقیاس‌پذیری اتریوم. دو، توکنیزه‌کردن بیت کوین بدون نیاز به اعتماد و سه، انجام تراکنش با استفاده از توکن‌های رپد روی نسخه دوم بلاک چین اتریوم.

توسعه‌دهنده مطرح بیت کوین: با اتریوم بیت کوین را مقیاس‌پذیر کنیم!
تصویر توییت اندرسن

به‌گفته اندرسن، با راه‌اندازی نسخه مبتنی بر اثبات سهام (PoS) اتریوم، اعضای جامعه بیت کوین نیز می‌توانند دارایی‌های خود را در قالب رپد بیت کوین، که یک توکن ERC-20 است، بسته‌بندی (wrap) کنند. در نهایت، تمام تراکنش‌های بیت کوین را می‌توان به نسخه دوم بلاک چین شبکه اتریوم منتقل کرد.

اندرسن تأیید کرد که نه پیاده‌سازی اثبات سهام روی شبکه اتریوم اصلا کار آسانی است و نه فرایند بسته‌بندی تمام بیت کوین‌های در گردش. با این حال، بین یک تا سه سال آینده، این فرایند اتفاق خواهد افتاد. از نظر کمیت، تراکنش‌های رپد بیت کوین ممکن است از تعداد تراکنش‌ها روی زنجیره اصلی نیز بیشتر شود.

با اینکه رپد بیت کوین ابداع جدیدی در حوزه بلاک چین نیست، اما یکی از راهکارها برای مقیاس‌پذیری شبکه بیت کوین به شمار می‌رود.

این رویکرد ویژه، طرفداران چندین بلاک چین دیگر را هیجان‌زده کرده و باعث شده است تا آن‌ها نیز به این نکته اشاره کنند که با رپد بیت کوین، مقیاس‌پذیری محصولات آن‌ها‌ احتمالا بهتر از بیت کوین خواهد بود.

به عقیده یکی از توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم، با نام کاربری آنتی‌پروسینتسیس (Antiprosynthesis)، بهترین راه‌حل برای مقیاس‌پذیری به طور کامل کنارگذاشتن بیت کوین است. او در این خصوص نوشت:

راه‌‌های ساده‌تری نیز وجود دارند: اول، ارتقای مقیاس‌پذیری اتریوم. دوم، استفاده از اتریوم. نیازی هم به پل‌های پرخطر و پرهزینه نیست.

به عقیده برخی توسعه‌دهندگان فعال در حوزه مدیریت مالی غیرمتمرکز (DeFi)، با استفاده از پروتکل‌های غیرمتمرکز، مشکل مقیاس‌پذیری لایه اول بدون انتقال‌های پیچیده به بلاک‌ چین‌های دیگر نیز قابل رفع‌شدن است.

کالوین آیر (Calvin Ayre)، وکیل بدنام پرونده‌ای که در آن کریگ رایت (Craig Wright) ادعا می‌کرد ساتوشی ناکاموتو است، با تأکید بر اینکه «بیت کوین اس‌وی همین حالا هم مقیاس‌پذیر است»، به اندرسن توصیه کرد تا تمام بیت کوین‌های خود را با بیت کوین اس‌وی معاوضه کند. حامیان اصلی بیت کوین اس‌وی رایت و آیر هستند.

The post توسعه‌دهنده مطرح بیت کوین: با اتریوم بیت کوین را مقیاس‌پذیر کنیم! appeared first on ارزدیجیتال.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید