توسعه و بکارگیری شبکه بلاکچین در اپراتورهای بندری مستقر در دبی

0
49

توسعه و بکارگیری شبکه بلاکچین در دبی همچنان ادامه دارد

بنابر گزازش‌ها، کمپانی دی پی ورد (DP World) اپراتور بندری مستقر در دبی، یکپارچگی اولیه بر بستر بلاکچین را با پلتفرم حمل و نقل کانتینرهای تجاری تریدلنز (TradeLens) به اتمام رسانده است. تریدلنز به طور مشترک توسط IBM و Maersk توسعه یافته و هم اکنون درحال اجرا است.

دی پی ورد در لجستیک حمل بار، عملیات ترمینال بندر، خدمات دریایی و مناطق آزاد تجاری تخصص دارد. پایانه‌های این شرکت، ۷۱.۲ میلیون کانتینر را در سال ۲۰۱۹ ساماندهی کرده است. هدف آن اتصال تمام ۸۲ پایانه کانتینری دریایی و داخلی و بخش‌های لجستیک با تریدلنز است. پیش از این هندی‌ها نیز از پلتفرم بلاکچینی استفاده نموده‌اند.

تریدلنز درحال دیجیتالی کردن صنعت حمل و نقل کانتینر برای ارائه شفافیت و افزایش سرعت تجارت است. این بستر دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا را برای نظارت بر محموله کانتینرها و ردیابی حرکت آنها بکار میگیرد. تریدلنز در این توسعه خود، صاحبان بار، حمل و نقل کالا، راه‌آهن، ترانزیت جاده‌ای، بنادر، ترمینال، اقیانوس پیماها، گمرک و سایر مقامات دولتی را بر روی یک پلتفرم واحد گرد هم آورده است.

سلطان احمد بن سلیم، رئیس گروه و مدیرعامل دی پی ورد:

“دی پی ورد در تلاش است تا راه‌حل های زنجیره تأمین یکپارچه را به صاحبان حمل و نقل ارائه دهد که توسط شبکه جهانی بنادر، پایانه‌ها، مناطق اقتصادی و عملیات داخلی پشتیبانی میشود. با همکاری با تریدلنز ما دیجیتالی کردن تجارت جهانی را تسریع خواهیم کرد.”

در زمان انتشارخبر، تریدلنز موفق به پردازش ۲۳ میلیون کانتینر شده است. درحال حاضر با ۱۱۰ درگاه و پایانه و بیش از ۱۵ مقام گمرکی ادغام شده است.

وینسنت کلرک، مدیر ارشد کمپانی Maersk گفت:

“دامنه وسیع جغرافیایی این پلتفرم فرصت‌های جدیدی را برای مشترکین اکوسیستم تریدلنز فراهم میکند تا بتوانند پیشنهادهای دیجیتالی را بر روی این پلتفرم توسعه دهند.”

تریدلنز عضویت پنج واحد از شش کمپانی اقیانوس پیمای برتر جهان را داراست که بیش از نیمی از ظرفیت حمل و نقل کانتینری جهان را در دست دارند.

منبع: supplychaindive

🗓

نوشته توسعه و بکارگیری شبکه بلاکچین در اپراتورهای بندری مستقر در دبی اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید