اخبار ارز دیجیتال

ثبت رکوردی تاریخی برای قراردادهای تسویه نشده معاملات آتی بیت کوین

رکورد تاریخی قراردادهای تسویه نشده معاملات آتی بیت کوین

بیت کوین در حال حاضر در مرحله تثبیت قیمت قرار دارد. برترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، طی چند روز گذشته موفق شده قیمت خود را بالای ۱۱۰۰۰ دلار نگه دارد. عبور قیمت بیت کوین از مرز ۱۰۰۰۰ دلاردر پایان ماه ژوئیه، منجر به افزایش حجم قرارداهای تسویه نشده (Open Interest) در بازار معاملات آتی بیت کوین شد.

هم اکنون، بیت کوین با قیمت ۱۱۴۵۱ دلار معامله می‌شود. گفتنی است پادشاه ارزهای دیجیتال، طی بیست و چهار ساعت گذشته افزایشی ۰.۸۳ درصدی را تجربه کرده است. این ارز دیجیتال در نمودار هفتگی، همراه با سایر بازارها، شاهد کاهش ۱.۴۵ درصدی بوده است. با این حال، در نمودار ماهانه، بیت کوین با رشدی ۲۲.۹ درصدی، بعد از چین لینک (Chainlink) با ۱۰۲.۳ درصد، اتریوم با ۴۳.۷ درصد و ریپل (XRP) با ۴۰.۴ درصد رشد، در مقام چهارم قرار گرفته است.

نمودار قیمت بیت کوین بر حسب دلار در یک ماه گذشته

نمودار قیمت بیت کوین بر حسب دلار در یک ماه گذشته

داده‌های منتشر شده توسط موسسه تحقیقاتی اسکیو (Skew) نشان می‌دهند که معامله‌گران در بازار معاملات آتی بیت کوین نوسانات کمی را شاهد هستند. به همین دلیل معامله‌گران پوزیشن‌های زیادی باز کرده‌اند و همین امر نشان دهنده انتظار آنها از حرکت قریب الوقوع قیمت بیت کوین است. به گفته اسکیو این مسئله، نشان دهنده افزایش نوسانات بیت کوین در کوتاه مدت است.

نمایش مجموع قراردادهای تسویه نشده بیت کوین

نمایش مجموع قراردادهای تسویه نشده بیت کوین

برخلاف ماه‌های اخیر، معامله‌گران بازار معاملات آتی، منتظر جهش در قیمت بیت کوین هستند. کریدیبل کریپتو (Credible Crypto)، تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال، معتقد است که این امر می‌تواند بیت کوین را از سطح مقاومت ۱۲۰۰۰ دلاری به سطح مقاومت ۱۴۰۰۰ دلاری سوق دهد. با این حال، به طور مشابه، بیت کوین می‌تواند به سطح حمایت بحرانی ۱۰۵۰۰ دلاری نیز سقوط کند.

پس از فروپاشی بازار ارزهای دیجیتال در ماه مارس، بازار معاملات آتی بیت کوین نیز به زیر ۲ میلیارد دلار سقوط کرد. اسکیو خاطر نشان کرده است که حجم قراردادهای آتی تسویه شده بیت کوین، همچنانکه در تصویر پایین نشان داده شده، افزایش قابل توجهی داشته است.

نمایش مجموع قراردادهای آتی و حجم

نمایش مجموع معاملات آتی و حجم (به دلار)

روند بیت کوین صعودی خواهد شد یا نزولی؟

پیش‌بینی‌های انجام شده توسط تحلیلگران بیشتر بر روند صعودی بیت کوین دلالت دارد. به گفته جاش راجر (Josh Rager)، معامله‌گر مشهور، بیت کوین هفته خوبی را پشت سر گذاشته است زیرا موفق شده بالاتر از سطحی باقی بماند که سال‌ها به عنوان سطح مقاومت بیت کوین عمل کرده بود.

تبدیل سطح مقاومت ۱۰۵۰۰ دلار به سطح حمایت جدید بیت کوین

تبدیل سطح مقاومت ۱۰۵۰۰ دلار به سطح حمایت جدید بیت کوین

راجر، در کوتاه مدت، حرکت جانبی و پایدار را برای بیت کوین و آلت کوین‌های اصلی پیش‌بینی می‌کند. این تحلیلگر تأیید می‌کند که شکاف قراردادهای آتی در بورس کالای شیکاگو همچنان “ناشناخته” است و همین امر نشان دهنده انتظارات بازار برای تسویه معاملات آتی این مشتقات مالی است. به گفته راجر اگرچه این شکاف هنوز بسته نشده است، اما هر قیمتی بالاتر از ۱۰۵۰۰ دلار باید صعودی در نظر گرفته شود.

نمایش گپ قیمتی بیت کوین

نمایش گپ قیمتی بیت کوین

با این حال، معلوم نیست که مرحله تثبیت قیمت بیت کوین چه زمانی به پایان خواهد رسید. بسیاری از تحلیلگران سعی می‌کنند روز یا هفته پایانی این مرحله را پیش‌بینی کنند. اما تا زمانی که این مرحله ادامه دارد، به دلیل احتمال وقوع یک جهش عظیم در قیمت بیت کوین، حجم قراردادهای تسویه نشده افزایش خواهد یافت.

بنابراین، سؤال بزرگی که در ذهن سرمایه گذاران باقی می‌ماند این است که بیت کوین چه زمانی افت خواهد کرد؟ کریدیبل کریپتو در خصوص اینکه سطح ۱۰۵۰۰ دلار همچنان به عنوان سطح حمایت بحرانی عمل خواهد کرد، با راجر هم عقیده است. به گفته وی، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، سطح ۱۱۱۰۰ دلار، جای خوبی برای خرید مجدد است.

خرید دوباره در بازه ۱۱ هزار دلار مناسب خواهد بود

خرید دوباره در بازه ۱۱ هزار دلار مناسب خواهد بود

منبع خبر: Crypto News Flash

نوشته ثبت رکوردی تاریخی برای قراردادهای تسویه نشده معاملات آتی بیت کوین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا