ثبت رکورد ۱ تریلیون دلاری معاملات آتی بایننس فیوچرز از ابتدای سال ۲۰۲۰

0
45

حجم معاملات آتی بایننس فیوچرز (Binance Futures)، پلتفرم تبادل مشتقات رمزارز صرافی ارز دیجیتال پیشرو بایننس (Binance)، از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا به امروز به موفقیت قابل توجهی دست یافته و رقم ۱ تریلیون دلار را پشت سر گذاشته است.

اوایل ماه جاری سالگرد راه اندازی پلتفرم قراردادهای آتی بایننس بود و همزمان با این رویداد آنها گذار از یک نقطه عطف جدید را اعلان کردند. بنابر این اعلان حجم معاملات بایننس فیوچرز از ابتدای سال تاکنون از ۱ تریلیون دلار فراتر رفته است.

حجم معاملات آتی بایننس فیوچرز به ۱ تریلیون دلار رسید

قراردادهای آتی بایننس که یک سال پیش راه‌اندازی شد، سهم خود از بازار را به سرعت گسترش داد. جدای از ثبت رکورد بالاترین حجم معاملات آتی در تمام تاریخ، قراردادهای باز (Open Interest) موجود در این پلتفرم مشتقات رمزارز نیز روندی مشابه را دنبال کرد و به تازگی از مرز یک میلیارد دلار گذشت.

این شرکت به تازگی در مقاله‌ای بیان کرده که پلتفرم مشتقات از مرز یک تریلیون دلار عبور کرده است. به گفته چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، بنیان گذار و مدیرعامل بایننس، این شرکت راهکاریی را استفاده کرده که پیشتر برای معاملات نقدی کارساز واقع شده‌اند. به گفته وی هدف بایننس “ثبات پلتفرم، نوآوری محصول، رابطه کاربرپسند عالی و پشتیبانی کاربر می‌باشد.” وی در این خصوص گفت:

“ما روی یک موتور تطبیقی بی‌نظیر سرمایه‌گذاری کرده‌ایم که بارها و بارها خود را اثبات کرده است و روی توسعه اولین محصول خود متمرکز شدیم تا اطمینان حاصل کنیم آن را درست پیش می‌بریم. اکنون ما برای پاسخگویی به تقاضای کاربران برای تنوع بیشتر ۹۰ محصول را در چهار خط تولید مختلف ارائه می‌دهیم.”

آرون گونگ (Aaron Gong) از بایننس توضیح داد:

“قراردادهای آتی بایننس انتخاب گسترده‌ای از محصولات آلت کوین، از جمله کوین‌های مارجین شده (Coin Margined) و قراردادهای آتی مارجین شده تتر (USDT)، اختیار معامله (Options) و طرح نوآورانه توکن‌های اهرم بایننس (Binance Leveraged Tokens)‌ را ارائه می‌دهد.”

همچنین در این بیانیه آمده است که بیت کوین تقریبا ۶۰ درصد کل حجم معاملاتی را در اختیار دارد، در حالی که ۴۰ درصد باقیمانده به آلت کوین‌ها تعلق دارد.

نقش قراردادهای آتی بایننس در حجم معاملات بیت کوین

اولین و بزرگترین رمزارز از نظر ارزش بازار همچنان بیشترین دارایی دیجیتال معامله شده در پلتفرم‌های قرارداد آتی است. بنابراین، بررسی عملکرد و سهم بازار تمام صرافی‌ های ارز دیجیتال از بازار بیت کوین مفید خواهد بود.

داده‌های شرکت تحلیلی اسکیو (Skew) نشان می‌دهد که طی چند ماه گذشته سه پلتفرم اوکی اکسچنج (OKEx)، هوبی (Huobi) و بایننس فیوچرز (Binance Futures) در حجم معاملات بیت کوین پیشرو بوده‌اند.

قراردادهای آتی بیت کوین

حجم روزانه قراردادهای آتی بیت کوین به صورت تجمیعی

همچنانکه در ماه جولای گزارش شد، حجم معاملات آتی بیت کوین رکورد تاریخی ۴۰ بیلیون دلاری را از خود بجای گذاشت. سه پلتفرم ذکر شده در مجموع با ثبت ۵۰ درصد از حجم معاملات، بیشترین سهم را به خود اختصاص دادند.

حجم معاملات آتی بیت کوین

حجم معاملات آتی بیت کوین صرافی‌های ارز دیجیتال بیت کوین – در ۲۴ ساعت

داده‌های Skew نشان می‌دهند که بایننس فیوچرز در بخش قراردادهای خرد پیشگام بوده است، اما اوکی اکسچنج و هوبی نیز در فاصله نزدیک از آنها قرار دارند.

نوشته ثبت رکورد ۱ تریلیون دلاری معاملات آتی بایننس فیوچرز از ابتدای سال ۲۰۲۰ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید