اخبار ارز دیجیتال

جذب سرمایه ۱۸.۹ میلیون دلاری انجین برای توسعه بلاکچین NFT پولکادات

جذب سرمایه انجین برای توسعه بلاکچین NFT پولکادات

با اوج گیری توکن‌های غیرمثلی (NFT) در فضای رمزارز، انجین (Enjin) در نظر دارد تا اولین بلاکچین NFT را در شبکه پولکادات (Polkadot) راه‌اندازی کند.

راه اندازی بلاکچین افینیتی بر بستر پولکادات

بنابر گزارش‌های بدست آمده، پلتفرم معاملاتی کریپتو (Crypto.com) در دور جدید جذب سرمایه خصوصی ۱۸.۹ میلیون دلاری با هدف تأمین سرمایه پلتفرم توکن غیرمثلی جدید انجین، شرکت کرده است. انجین این خبر را روز چهارشنبه اعلام کرده و از دی اف جی گروپ (DFG Group)، بلاک تاور (BlockTower) و آرینگتون ایکس آر پی کپیتال (Arrington XRP Capital) به عنوان دیگر سرمایه گذاران در دور جدید جذب سرمایه خصوصی نام برده است.

بنابر اخبار به دست آمده این پلتفرم جدید که افینیتی (Efinity) نام دارد مختص توکن‌های غیرمثلی است که روی شبکه پولکادات طراحی خواهد شد و مقایس پذیری بیشتری را برای علاقمندان و سرمایه گذاران حوزه NFT به همراه خواهد آورد.

در توضیحات فنی مربوط به این خبر آمده است که بلاکچین NFT افینیتی در ابتدای آغاز به کار خود هر ۶ ثانیه توان پردازش یک تراکنش را خواهد داشت. اما تیم توسعه دهنده این بلاکچین در نظر دارد تا با استفاده از مکانیسم اجماع اثبات سهام، به مقایس پذیری بالاتری دست یافته و در نهایت پردازش ۱۰۰۰ تراکنش در ثانیه را امکان پذیر سازد.

بجز مقیاس پذیری، افینیتی در نظر دارد تا به منظور ایجاد یک فضای یکپارچه در حوزه NFT سازوکار میان زنجیره‌ای را نیز در بلاکچین خود پیاده‌سازی نماید. بنابراین انجین با هدف ارائه قابلیت‌های میان زنجیره‌ای به NFTها، طراحی و توسعه یک توکن استاندارد به نام پاراتوکن (Paratoken) را در دستور کار خود قرار داده است. شرکت کنندگان در این بازار قادر خواهند بود با استفاده از پاراتوکن کلکسیون یا مجموعه‌های دیجیتالی خود را از دیگر بلاکچین‌ها به اکوسیستم افینیتی متصل نمایند.

بنابر اظهارات انجین، پاراتوکن راه استاندارد ERC-1155 این شرکت را که پیش‌تر و در سال ۲۰۱۸ ایجاد شده بود، ادامه خواهد داد. ویتک رادومسکی (Witek Radomski)، هم‌بنیان گذار و مدیر ارشد فناوری انجین، در خصوص اهمیت عملکرد میان زنجیره‌ای برای NFTها گفته است:

“دارایی‌های دیجیتال باید در یک دنیای مجازی تشکیل یافته از بلاکچین‌ها وجود داشته باشند. افزایش جریان پذیری در میان بلاکچین‌های مختلف و موارد استفاده از آنها باعث خواهد شد تا اکوسیستم گسترده‌تری از خالقان، خریداران و فروشندگان پدید آید.”

بلاکچین افینیتی همچنین توکن بومی مختص به خود را خواهد داشت که ایفینیتی توکن (EFI) نامیده می‌شود. دارندگان انجین کوین (ENJ) قادر خواهند بود با استیک کردن ENJهای خود توکن EFI بدست آورده و از آن برای پردازش تراکنش‌های خود در این بلاکچین جدید NFT استفاده نمایند. EFI همچنین به عنوان توکن حاکمیتی برای جامعه افینیتی عمل خواهد کرد.

انجین کوین در سال ۲۰۲۱ و در میانه افزایش علاقه به بازار توکن‌های غیرمثلی، بازگشت سرمایه قابل توجهی را شاهد بود. انجین در ماه مارس افزایش قیمتی هشت برابری را تجربه کرده و از ابتدای سال ۲۰۲۱ تا کنون نیز بیش از ۱۷۰۰ درصد رشد داشته است.

نوشته جذب سرمایه ۱۸.۹ میلیون دلاری انجین برای توسعه بلاکچین NFT پولکادات اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا