اخبار ارز دیجیتال

جزئیات جدیدی از سرقت بزرگ ۱۴۰۰ بیت کوین از کیف پول الکتروم فاش شد

جزئیات بیشتری در خصوص سرقت بزرگ ۱۴۰۰ بیت کوین از کیف پول‌های الکتروم (Electrum) فاش شد.

به دنبال تبدیل شدن سرقت بزرگ ۱۴۰۰ بیت کوین به تیتر اصلی اخبار در روزهای گذشته، جزئیات جدیدی از هک کیف پول‌های الکتروم فاش شد.

یکی از کاربران گیت‌هاب (Github) به نام Cryptbtcaly ، روز دوشنبه ۳۱ آگوست با ارسال پستی در گیت‌هاب گفت:

“من ۲ ماه پیش در وضعیت مشابهی قرار داشتم.”

این کاربر ادعا می کند که شخصی ۳۶.۵ بیت کوین را از یکی از آدرس‌های کیف پول وی به سرقت برده است. گزارش شده است که بیت کوین‌های دزیده شده به پنج آدرس مختلف ارسال شده‌‌اند. وی افزود:

“برخی از بیت کوین‌های سرقت شده وارد بایننس شده‌اند، اما آنها درخواست‌های من را نادیده می‌گیرند و بیت کوین‌های من را بر نمی‌گردانند.”

اطلاعات مربوط به سرقت بزرگتر در تاریخ ۳۰ آگوست و زمانی که گیت‌هابر دیگری اعلام کرد که ۱۴۰۰ بیت کوین از کیف پول الکتروم وی دزدیده شده، فاش شده است. گزارش‌ها حاکی از آن هستند که قبل از هک اخیر، قربانی حدود سه سال از این کیف پول خاص الکتروم استفاده نکرده بوده است.

براساس مطالعات‌ انجام شده با استفاده از اطلاعات کریستال بلاکچین (Crystal Blockchain) به نظر می‌رسد که سارق یا سارقین در ژانویه ۲۰۱۸ از یک حساب بایننس ۵ بیت کوین برداشت کرده‌اند. به گفته سخنگوی بایننس، شناسه تراکنش (TXID) بکار گرفته شده برای ۱۴۰۰ بیت کوین سرقت شده بیش از ۷۵ آدرس را شامل می‌شود.‌ یکی از این آدرس‌ها نیز به همان حساب بایننسی مربوط می‌شود که در ژانویه ۲۰۱۸ مقدار ۵ بیت کوین را از این صرافی برداشت کرده بود.

گفتنی است کاربران الکتروم در دسامبر ۲۰۱۸ نیز مورد یک حمله فیشینگ دیگر قرار گرفته بودند. اما در حال حاضر مشخص نیست که آیا این حادثه با هک‌های روز‌های گذشته در ارتباط بوده است یا خیر؟

منبع خبر: Cointelegraph

نوشته جزئیات جدیدی از سرقت بزرگ ۱۴۰۰ بیت کوین از کیف پول الکتروم فاش شد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا