اخبار ارز دیجیتال

جنت یلن : استفاده غیرقانونی از رمزارزها نگران کننده است

وزیر خزانه داری آمریکا از استفاده غیرقانونی از رمزارزها اظهار نگرانی کرد

جنت یلن (Janet Yellen)، کاندیدای وزارت خزانه داری آمریکا، گفته است که استفاده غیرقانونی از رمزارزها در پولشویی و سایر جرایم مالی بسیار نگران کننده است.

جنت یلن، گفته است که استفاده غیرقانونی از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین در پولشویی و سایر جرایم مالی برای من نگران کننده است و به همین دلیل پیشنهاد می‌شود مقررات دقیق‌تری در این راستا وضع گردد. رئیس سابق فدرال رزرو (Federal Reserve) این اظهارات را در جلسه تأیید صلاحیت خود در مجلس سنای آمریکا بیان کرد و به طور ویژه به مشکلات پیش روی اجرای قانون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم بخاطر پیچیدگی‌های موجود در حوزه ارزهای دیجیتال اشاره کرد.

دولت برای جلوگیری از پولشویی از طریق صرافی‌های رمزارز به ابزارهای جدیدی نیاز دارد

یلن در پاسخ به سناتور مگی حسن (Maggie Hassan) اظهار داشت: “خزانه داری برای جلوگیری از تهدیدات جرایم مالی ناشی از فناوری‌های نوظهور چه اقداماتی خواهد کرد؟” سناتور حسن در پاسخ به این پرسش، به طور خاص به تهدید ارز دیجیتالی اشاره کرد و که همسو با دیدگاه یلن بود. در صورت تأیید یلن به عنوان وزیر خزانه داری در زمان مقتضی، دیدگاه وی در خصوص اعمال قوانین مخصوص رمزارزها به طرز جدی‌تری پیگیری خواهند شد. وی اظهار داشت که دولت به ابزارهای جدیدی برای جلوگیری از پولشویی از طریق صرافی‌های ارزهای دیجیتال نیاز دارد. یلن افزود:

“بسیاری از ارزهای دیجیتال که در معاملات پولی استفاده می‌گردند، برای امور مالی غیرقانونی بکار گرفته می‌شوند.”

مقررات بازار رمزارزها تحت نظر دولت جدید ممکن است به نفع این صنعت باشد

جنت یلن خاطر نشان کرد که:

“شما کاملاً درست می‌گویید که فناوری‌ها در طی زمان تغییر می‌کنند و ما باید اطمینان حاصل کنیم که روش‌های ما برای مقابله با مسائلی مانند تامین مالی تروریست‌ها، به همراه تغییر تکنولوژی، تغییر خواهند کرد. ارزهای دیجیتال مرا نگران کرده‌اند. فکر می‌کنم بسیاری از ﺁنها حداقل یک تراکنش غیر معمول -عمدتاً برای تامین مالی غیرقانونی- داشته‌اند.”

این نظرات می‌تواند بر تغییر جهت سیاست‌های جدید و شیوه نظارت بر ارزهای دیجیتال توسط رئیس جمهور جدید تاثیر گذار باشد. همان گونه که پیش از این نیز گزارش شده بود، جو بایدن (Joe Biden)، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، در نخستین روز فعالیت خود در دفتر کاخ سفید، مقررات جدیدی را برای کیف پول‌های دیجیتال اعمال کرد.

نوشته جنت یلن : استفاده غیرقانونی از رمزارزها نگران کننده است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا