اخبار ارز دیجیتال

جنجال دوباره راجر ور پیرامون هزینه تراکنش در شبکه بیت کوین

هزینه تراکنش در شبکه بیت کوین

راجر ور اخیراً در یک ویدیو ادعا کرد که در گذشته، بارها اتفاق افتاده است که ۱۰۰۰ دلار بابت هزینه تراکنش یک معامله بیت کوینی پرداخت کرده‌است.

ما غالباً شنیده‌ایم که وقتی شبکه دچار شلوغی میشود، مبلغ تراکنش بیت کوین زیاد میشود. بااین حال، داستان کسی که مبلغ ۱۰۰۰ دلار را برای هزینه یک تراکنش پرداخت میکند، کمی خارج از عرف به نظر میرسد.

۱۰۰۰ دلار هزینه تراکنش برای ارسال بیت کوین؟

اخیراً و طی یک ویدئو، راجر ور، مدیرعامل سابق وبسایت Bitcoin.com و حامی سرسخت بیت‌کوین کش، ادعایی جنجالی را مطرح کرده است. او میگوید که پیش از این برای انجام معاملات بیت کوینی، مبلغ ۱۰۰۰ دلار بعنوان هزینه تراکنش پرداخت کرده است. او گفت نه تنها یک بار، بلکه چندین بار این مقدار هزینه تراکنش را پرداخت کرده است.

“من مبلغ ۱۰۰۰ دلار هزینه برای تراکنش در شبکه بیت کوین را بیشتر از آن که بتوانم آن را بشمارم، پرداخت کردم.”

جنجال دوباره راجر ور پیرامون هزینه تراکنش در شبکه بیت کوین

باور این داستان، کمی سخت است. چراکه براساس داده‌های موجود، میانگین هزینه معاملات هرگز بالاتر از ۵۵ دلار نبوده است، که آن هم در ژانویه سال ۲۰۱۸ به ثبت رسیده است.

بعید به نظر می‌رسد که کسی نیاز به پرداخت بیش از ۱۰۰ دلار در هزینه تراکنش‌ها داشته باشد، چه برسد به ۱۰۰۰ دلار. اما آیا ممکن است که راجر مرتکب اشتباه شده باشد و به سادگی یک هزینه سفارشی برای ارسال معاملات خود تعیین کرده باشد؟ یا این که او این داستان را از خود میسازد؟

بالاخره خیلی ارزان یا خیلی گران؟

راجر ور در گذشته نیز به موضوع هزینه‌ی تراکنش بیت‌کوین پرداخته بود، بنابراین نظرات او پیرامون این ماجرا چندان تعجب آور نیست. در فوریه ۲۰۲۰ گزارش شده بود که راجر مخالف میزان هزینه تراکنش بیت‌کوین است. ظاهراً راجر این هزینه را بصورت ناعادلانه‌ای ارزان عنوان کرده بود. او گفت که این مبلغ نارضایتی و ناخشنودی ماینرها را به دنبال دارد.

بااین حال، او اکنون ادعا میکند که مبلغ بسیار بالایی را برای انجام تراکنش‌ها پرداخت کرده است. هزار دلار برای یک معامله تنها! نه یک بار، بلکه بارها و بارها!

راجر در صنعت رمزارزها به عنوان یکی از حامیان پیشرو بیت‌کوین کش شناخته می‌شود و از ابتدا به شدت درگیر این شاخه از فورک بیت‌کوین بوده است.

در ماه آگوست، او به عنوان مدیرعامل از سمت خود در مجموعه Bitcoin.com در فضایی دوستانه کناره‌گیری کرد. بااین حال، وی همچنان به ترویج استفاده از بیت‌کوین کش ادامه می‌دهد.

اظهارات متناقض راجر این روزها بسیار گیج‌کننده است، و مشخص نیست که آیا وی تنها یک دستورکار را دنبال میکند یا خیر. هنگامی که به داده‌های شبکه نگاه می‌کنید، مشخص میشود که اتهامات او در مورد هزینه تراکنش بیت‌کوین با واقعیت همخوانی ندارد.

🗓

نوشته جنجال دوباره راجر ور پیرامون هزینه تراکنش در شبکه بیت کوین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا