اخبار ارز دیجیتال

جنگ توئیتری ایلان ماسک با بیت کوین ادامه دارد

ایلان ماسک در توئیتر به جنگ با بیت کوین رفته است

روز گذشته ایلان ماسک در توئیتر خود به نحوی بیان کرد که ممکن است شرکت خودرو سازی تسلا دارایی‌های بیت کوینی خود را نیز به فروش برساند و همین امر باعث شد که فشار فروش بر روی این ارز دیجیتال افزایش یابد. بنابراین به نظر می‌رسد که واقعا ایلان ماسک به جنگ با بیت کوین رفته است.

هفته گذشته ایلان در توئیتر خود اعلام کرد که تسلا به دلایل زیست محیطی، پذیرش پرداخت‌ها توسط بیت کوین را به حالت تعویق درآورده است و از رمزارزی استفاده خواهد کرد که پاک‌تر است. این خبر باعث افزایش فشار فروش و سقوط قیمتی بیت کوین شد.

با وجود ناراحتی جامعه کریپتو، روز گذشته یک کاربر در توئیتر خود پیش بینی کرد تسلا ممکن است دارایی های بیت کوینی خود را نیز در سه ماه آتی به فروش برساند و ماسک به سادگی پاسخ داد: “واقعا”.

چنین خبری باعث شد که به هیجانات موجود در بازار افزوده شود و میزان عرضه‌ها افزایش یابد به طوری که در ۲۴ ساعت گذشته قیمت BTC تقریبا ۹ درصد کاهش را تجربه کرده است و در پی آن محبوبیت ماسک روز به روز کم‌تر می‌شود.

توجه داشته باشید که کل موجودی تسلا ۴۵۰۰۰ بیت کوین است در حالیکه حجم معاملات روزانه این ارز دیجیتال ۱.۵ میلیون BTC می‌باشد. بنابراین فروش تسلا فقط و فقط باعث ایجاد یک جو روانی منفی شده است و در میزان عرضه به خودی خود تغییر محسوسی ایجاد نمی‌کند.

دوج کوین همچنان ارز محبوب ماسک است

پس از انتقادات شدید جامعه کریپتو از ماسک، مدیر عامل تسلا اظهار داشت:

“موضوعات ناخوشایند این چنینی باعث می‌شوند که من بخواهم همه چیز را در دوج کوین ادامه دهم.”

ماسک همچنین در ادامه پیشنهادی که برای توسعه دوج کوین داشت اضافه کرد که او بخاطر موقعیت‌های اجرایی قبلیش در پی پال (PayPal)، درک بهتری از نحوه کارکرد پول دارد تا تحلیل گران دنیای رمزارز.

“سلام متخصصین! تا به حال نام پی پال را شنیده اید؟ ممکن است … شاید … من بیشتر از شما در مورد چگونگی کارکرد پول بدانم.”

مایکل سیلور، مدیر عامل مایکرواستراتژی و طرفدار برجسته بیت کوین، با بیان تفاوت تفاوت پی پال و بیت کوین در پاسخ به او گفت:

“جهان به یک ذخیره ارزش غیرمتمرکز، ایمن و بدون تورم مانند بیت کوین نیاز دارد. نه صرفا مبادلات متمرکزتر و تورم بالا.”

نوشته جنگ توئیتری ایلان ماسک با بیت کوین ادامه دارد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا